Skocz do zawartości

Update nagłośnienia Astra K hatchback


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

 

prześledziłem sporo wątków, jednakże ze względu na to, że wątek "Kompletujemy zestaw CA do naszego samochodu" nie jest aktualny, postanowiłem napisać tutaj. Chciałbym usprawnić nagłośnienie w swoim oplu, fabrycznie jest radio R 4.0 intellilink i 4 głośniki (+ miejsce na desce pod średnio-wysokotonowe albo wysokotonowe). Oferta głośników i wzmacniaczy jest obecnie bardzo duża, przez co sam już nie wiem ile trzeba wydać, żeby miało to sens.

 

Co jest w planach: wygłuszenie drzwi przód + tył, wymiana głośników przód i tył (najlepiej 2 pary 2-drożnych, chociaż według niektórych głosów z tyłu mogą też być współosiowe, na pewno łatwiej, ale czy lepiej nie wiem...), do napędzenia zakup wzmacniacza 4 kanałowego z hi-input; mam małą, aktywną skrzynię basową z poprzedniego samochodu, więc będzie też finalnie zainstalowana.

 

Na początek kwestia wzmacniacza i dobór głośników, czy biorąc pod uwagę fakt, że nie ma to być na zawody tylko do polepszenia dźwięku ile trzeba wydać na coś, co będzie okej. Ktoś w troszkę większych kwotach polecał mi  Zapco ST-4X II, ale z drugiej strony jest też CRUNCH GTS 4125, nie wiem co sądzicie na ten temat, pewnie to zupełnie inne półki produktów, ale czy o połowę tańszy crunch jest tak jakby "zabawkowym" sprzętem. 

Teraz kwestia głośników, co warto rozważyć sugerując opcje wzmacniacza z opcji 1 lub 2? Pierwszy ma 50w rms na kanał, drugi niby 75; jakie głośniki są godne polecenia w niezłej cenie; do tej pory miałem styczność tylko z podstawowym dwu-drożnym zestawem Pioneera (subiektywnie było dla mnie okej z wytłumionymi drzwiami), jednak tutaj też jest tysiąc produktów; co wybrać w stosunkowo niskiej cenie? Na czym mi zależy: na naturalnym dźwięku, nie ma być to komora ciśnieniowa, jeśli mogę tak napisać chciałbym, żeby góra nie kaleczyła przewodów słuchowych (słyszałem już takie zestawy), ale musi być głośniej niż obecnie (w porównaniu do fabrycznego nagłośnienia z vectry C tutaj jest cichutko i słabiutko). 

 

Jeśli macie trochę czasu i możecie mi podpowiedzieć co kupić, żeby nie żałować i nie przepłacić będę bardzo wdzięczny! 

 

Pozdrawiam!

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...