Skocz do zawartości

Głośniki przód passat b5 do 700 zł hifonics, M-165, Jbl, Alpine jakie wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Pod seryjne radio jeden pies, zwłaszcza że oryginalny tył zostaje

Na prawdę nie będzie słychać różnicy? No I w przyszłości na pewno będę wymieniał i z tyłu i radio (na koncu). Chcę zacząć od przednich głośników bo jeden już niedomaga. I po nowym roku glosniki tył. Jakiś bufer aktywny i następnie radio. Myślę nad 4800FD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem do kolegi który ma obecnie założone, Alpine SXE-1750S a kupił na wymianę bo jeden mu się uszkodził a z tamtych nie był zadowolony, M 165 EVO 2. Zalozylismy na krotko na podlodze u mnie jeden i drugi i roznica jest miedzy fabryka a nimi to przepasc a miedzy evo a slpine też jest zauważalna różnica moim zdaniem na korzyść evo 2. A co dopiero jak dojdzie wygłuszenie, montaż w drzwiach itd.no i grają dużo głośniej niż fabryka nie wiem czemu. No i praktycznie jestem zdecydowany na nie nie wiem jeszcze jak te hifonics ale jak nie będę miał gdzie sprawdzić to raczej zostanę przy evo. Nie jestem audiofilem i nie musi być idealnie, wystarczy mi ,że będzie dobrze grało. I wydaje mi się że warunek ten zostanie spełniony.

Także teraz pytanie jaki subbufer pod siedzenie inny nie wchodzi w grę? No I jakie radio ? No I czy te same glosniki dać na tył czy może lepiej jakieś inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak "subbufer" skąd wy to bierzecie??

i porównywanie głośników na podłodze? bez przesady.... to tak jak byś pisał recenzje filmu widzac tylko plakat......

Sorry SUBWOOFER, czepiasz się jak rzep psiej dupy. Wiesz o co chodzi i to najważniejsze, wybacz że nie jestem wybitnym językoznawcą. A co do testowania glosnika na podłodze- to napisałem wyraźnie że skoro lepiej gra na podłodze niż oryginalny zamontowany, to chyba oczywiste że lepiej będzie grał zamontowany. I porównanie do plakatu też idiotyczne. Ale spoko zawsze zamiast sensownie poradzić można próbować się wybić i ustawić w superpozycji ,,znafcy".

Tu przychodzi mi na myśl kolega Sebastian który wiecznie miał jakieś mądrości w zanadrzu, a to że to nie kabel ,a przewod. A to znowu , że nadmiarowo-pradowe ,a nie bezpiecznik i tak w kółko. Tylko , że to on zawsze jakąś robotę spier... Bo niestety lepiej wiedzieć jak ułożyć ten przewód i podłączyć niż jak go nazywać.

Ponadto gdybym się znał to bym tu nie pytał. A jeśli twoim zdaniem lepiej graja te glosniki alpine od EVO 2 to się wypowiedz.

A ty napisałeś 3 linijki tekstu jednocześnie nie pisząc nic w temacie.

Jak rasowy polityk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz się, nie musisz, masz prawo, ale nie korzystasz z rad jakie otrzymałeś wcześniej i nadal piszes głupoty… to czego oczekujesz?

Nie wiem czy czytamy te same posty?

Jak na razie otrzymałem jedną radę, aby poczytać podstawy.

Jedyne co napisałem to to że evo2 gra lepiej niż alpine SXE-1750S. Czy masz może odmienne zdanie ? Być może to głupie no ale to moja subiektywna ocena i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że trafiłeś na forum entuzjastów Hi-Fi.

Jak zauważyłeś mało kto- a na pewno nikt z udzielających się tutaj nie montuje sprzętu pod fabryczne radio i na tym kończy.

Pytając o glosniki do Passata b5 każe Ci napisze ze muszą być wielkości 165 mm. Jest to rozmiar normowany…

Twoje pytanie jest po prostu źle sformułowane. Powinno ono brzmieć: jakie głośniki w rozmiarze 165 mm do 700 zł. ;)

Osobiście nie jestem zwolennikiem Audio System ale sporo ludzi je montuje jako zamiennik fabrycznych głośników i są zadowoleni. Jest jeszcze Excursion i DD, które również są polecane. Jeśli na prawdę nie planujesz wzmacniacza to warto się pokusić o glosniki z wysoką efektywnością- od 90 dB @ 1 W/ 1 m.

Jak by nie było warto podłączyć glosniki pod wzmacniacz, nawet taki co ma 50 W na kanał będzie lepiej (czytaj głośniej i bez zniekształceń) grał z każdym zestawem głośnikowym.

Zerknij na Motel Maximo/ Maximo Ultra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że trafiłeś na forum entuzjastów Hi-Fi.

Jak zauważyłeś mało kto- a na pewno nikt z udzielających się tutaj nie montuje sprzętu pod fabryczne radio i na tym kończy.

Pytając o glosniki do Passata b5 każe Ci napisze ze muszą być wielkości 165 mm. Jest to rozmiar normowany…

Twoje pytanie jest po prostu źle sformułowane. Powinno ono brzmieć: jakie głośniki w rozmiarze 165 mm do 700 zł. ;)

Osobiście nie jestem zwolennikiem Audio System ale sporo ludzi je montuje jako zamiennik fabrycznych głośników i są zadowoleni. Jest jeszcze Excursion i DD, które również są polecane. Jeśli na prawdę nie planujesz wzmacniacza to warto się pokusić o glosniki z wysoką efektywnością- od 90 dB @ 1 W/ 1 m.

Jak by nie było warto podłączyć glosniki pod wzmacniacz, nawet taki co ma 50 W na kanał będzie lepiej (czytaj głośniej i bez zniekształceń) grał z każdym zestawem głośnikowym.

Zerknij na Motel Maximo/ Maximo Ultra.

dzięki za radę. W takim razie zostałem namówiony na wzmacniacz. Jaki polecasz w takim razie i jakie głośniki(budżet do 2000 zł, wiadomo jak taniej będzie niewiele gorzej to spoko) ? Chciałem jeszcze wrzucić te subwoofery pod siedzenia, w bagażniku nie ma miejsca. Może być wzmacniacz trochę droższy i wtedy odejdzie mi na aktywnych. To ewentualnie taki zestaw jakbyś polecił jeśli ma sens. Do 3500 zł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to żadnych subwooferow pod siedzenie/a nie polecę bo nie mam z nimi doświadczenia. Może jakaś nie wymagająca 8” zagrała by pod siedzeniem ale czy masz tam tyle miejsca i czy ewentualna ingerencja w dywan pod fotelem wchodziła by w grę? Pytam bo z tego co widzę te płaskie subwoofery mają pasmo przenoszenia nie wiele niższe niż glosniki stosowane w drzwiach;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz miejsca w bagaju, nic złego. Zrób/kup skrzynkę, która zmieści Ci się w boczek bagażnika, wtedy już masz duużo większe pole manewru, a i z takiej skrzynki można sporo wycisnąć.

 

Słuchałem jakiegoś suba od AS, który był pod fotelem i d.. nie urywało... Wiadomo, jakieś podbicie jest ale to nie ma co sobie wyobrażać. Ale możliwe, że są jakieś dużo lepsze suby pod siedzenie - nie zagłębiałem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bagażnikiem jest sprawa tego typu że jest wiecznie zawalony po dach różnymi rzeczami kartony z materiałem, narzędzia, a to ubrania robocze. Generalnie każdą skrzynkę bym tam wepchnął ale byłaby zawalona po kokardę różnymi rzeczami. Więc nie wiem jakby to się miało do grania. Dlatego pomyślałem o takich pod siedzenie , jutro zmierzę ile dokładnie jest miejsca pod fotelami, chyba ,że to nie robi różnicy (w sensie zawalony bufer).

No i jeszcze pytanko odnośnie wygluszania drzwi. Mata na blachę pianka na drzwi czy i tu i tu mata ?

Drzwi w sensie boczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mata na zewnętrzną blachę ( w środku drzwi), na wewnętrzną blachę mata i może być pianka, a tapicerkę połapać jakimś silikonem bezbarwnym na łączeniach co by nie trzeszczały, albo zew. - mata, wew. - mata, a pianka na tapicerkę, chociaż nalegałbym na pierwszy sposób, wydaje mi się skuteczniejszy. Co do suba w bagaju w boczku, zawsze możesz dać do niego maskownicę jeśli martwisz się jego mechanicznym uszkodzeniem, a bas sądzę że i tak powinien dotrzeć, zobacz jak rozchodzą się fale dźwiękowe w zależności od częstotliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze Ci podpowiadają z subem w boczku bagażnika. Mam b5fl i w bagazniku w boczku lewym mam suba (obudowa dedykowana Basser koszt ok350pln), a w prawym boczku schowany wzmacniacz). Do sobu zamontuj maskownice głośnika i będzie w miarę bezpieczny. Też mam zawsze zawalony bagażnik, a na brak basu nie narzekam.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...