Skocz do zawartości

Składam budżetowy zestaw


Soldier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! 

 

Zakupiłem kilka dni temu dla mojej wybranki wymarzonego VW New Beetle. Chciałbym zmienić fabryczne głośniki i radio, bo to co tam jest zamontowane nadaje się, co najwyżej na rozpałkę. 

Mój budżet jest ograniczony, nie zamierzam oszczędzać na wygłuszeniu samochodu. Drzwi będą odpowiednio zrobione. 

 

Czytam, czytam i czytam... 

Głośniki

Wybór wstępnie padł na :

autotek a6 2cs, chyba, że ktoś poleci coś do 250-300 zł lepszego. Z tyłu też chciałbym wsadzić 165mm z tego zestawu. 

Jakie radio polecacie do 500-600 zł? Używka

Jaki wzmacniacz do takiego zestawu w okolicach 300-400? Również używka 

 

Pewnie rzygancie postami takiego typu...z góry dziękuję za pomoc, lubię słuchać mądrzejszych od siebie w temacie o którym mało wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak budżetowo to rozglądaj się za używkami dobrych marek, zrobi to lepszą robotę od nowych marketówek albo chińszczyzny z allegro. Zacznij od forumowej giełdy, tam raczej niema paździeży.

Radio polecam Alpine ute-92bt - ma bt, usb, flac, zwrotnicę 3-way, czasówki, eq i gra. Co do wzmacniacza to propozycji jest dużo. Na początek zasada jest prosta - im droższy tym lepszy, później dopiero zaczyna się wybrzydzać. Jakiś 4ch od ok.350pln powinien już zagrać. Głośniki podobnie (2-way). 

Jak już będziesz miał radio ze zwrotnicą to rozważ użycie jej w systemie - tniesz wtedy sygnał na radiu i zasilasz każdy głośnik bezpośrednio osobną sekcją wzmacniacza. Minus jest taki że potrzebujesz wtedy 2 wzmaki -  4ch na przód + coś na subwoofer (mono lub 2ch w mostku), ale efekt jest tego warty. Ew. jakiś wzmak 5/6ch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej chcesz wydać na to co de facto ma największy wpływ na brzmienie czyli na jakieś lipne autoteki. Dołóż do zestawu tak do 500 to już dobre używki kupisz, a wzmak dobry to i za 200 kupisz tylko trzeba wiedzieć który.

Na wygłuszenie ile planujesz wydać? Pytam bo pisałeś że będzie to dobrze zrobione a szczerze to mam obawy że zamkniesz tylko otwory a potem będzie tysiąc pytań czemu nie gra. Oby się mylił.

 

Wysłane z mojego moto g(8) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 7m2 mat AB-2 2mm firmy której nie będę robił reklamy. Wyklejałem nimi drzwi w swoim samochodzie bo planowałem zrobić kiedyś car audio u siebie w samochodzie... ale jak usłyszałem różnice dźwięku na fabrycznym BOSE i wygłoszonych drzwiach to stwierdziłem, że mi to w zupełności wystarczy i nic nie grzebałem więcej. 

Jeśli będzie trzeba dołożyć te 200-300zl do głośników to dołożę. Pytanie tylko czego szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sprzedałem tu zestaw Audio System HX165SQ i teraz żałuję (głównie tw), możesz np. takiego poszukać. Ktoś mi też polecał nowy zestaw Xcelsus za ok 800 (nie pamiętam modelu, ale w tej cenie pewnie mają jeden).

Przejrzyj też dział "Wasze instalacje", wszyscy tam piszą jakie mają klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niedawno sprzedałem tu zestaw Audio System HX165SQ i teraz żałuję (głównie tw), możesz np. takiego poszukać. Ktoś mi też polecał nowy zestaw Xcelsus za ok 800 (nie pamiętam modelu, ale w tej cenie pewnie mają jeden).

Przejrzyj też dział "Wasze instalacje", wszyscy tam piszą jakie mają klocki.

Znalazłem dwa zestawy głośników w tej cenie:

Xcelsus XU6.2Ci oraz Xcelsus XU6.2i

Pierwsze w okolicach 799 zł a drugie 849 zł.

Mała rozbieżność cenowa i chyba mała różnica?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, jak nie będzie suba, to Xcelsus audio – XU6.2i będzie bardziej wskazany.

Dziękuję za informację, dzięki też za wcześniejsze grafiki przedstawiające różnicę pomiędzy modelami Alpine.

 

Sub w zestawie jest planowany. Po przeczytaniu FAQ by Nazar, jestem skłonny na założenie wzmacniacza 4 kanałowy i monoblok.

 

Jak wspomniał wczesniej @Piciu81 dobry wzmacniacz może być budżetowy, tylko trzeba wiedzieć jaki. Można prosić o dalsze porady?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...