Skocz do zawartości

Realna moc RMS Lanzar 154d Max Pro


Adamix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna stałem się posiadaczem skrzyni 170 litrów BR 34hz.

Lanzary kupiłem po taniości czyli używane.

Po spięciu wszystko w 2ohm uzyskałem 650rms.

Gra to przyjemnie i nie jest tak źle, ale jak to w tym temacie bywa apetyt rośnie. Mam możliwość spiąć je w 1 ohm uzyskując 950rms jednak różnie piszą w internecie ile realnie ma rmsu jedna sztuka. Jedni piszą że 300, 400 a pojedyczni znawcy tematu że 1000... Tak więc przychodzę z zapytaniem czy ktoś owe głośniki naprawdę posiada i wie ile mają. Możecie też polecić jakieś głośniki do 700zl sztuka, ale to tak czy inaczej temat kupna innych odkładam przynajmniej na jesień. Pozdrawiam

PS : Wiem że lanzary to lanzary, ale budżet jak na razie był ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Po spięciu wszystko w 2ohm uzyskałem 650rms.

Głośnik nie ma mocy, może ją przyjąć. Spinając cewki/głośniki szeregowo lub równolegle mogą przyjąć taką samą moc w obu przypadkach.

 

Co innego jeśli rozmawiamy o wzmacniaczu, ten może daną moc oddać przy danej impedancji, im niższa impedancja tym większą moc może on oddać. Pamiętać trzeba że nie każdy wzmacniacz jest stabilny przy niskich impedancjach- 1 Ohm i niższe. Są też wzmacniacze, które przy 2 Ohm i 4 Ohm oddają taką samą moc np. Alpine PDX. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Jednakże mój wzmacniacz czyli ( chińczyk ) AL-CAR E1000.1 dopiero w 1 ohm dysponuję 950w rms, więc analogicznie muszę uzyskać impedancję 1 ohm co jest zrozumiałe :) Zgadza się lepsze monobloki mają już większą moc RMS przy 4ohm co z czym się wiążę lepsza kontrola nad głośnikiem. Co do mojej elektrowni mam jak na razie alternator serie czyli 90a , pakiet 600F , kable około 35mm do tyłu, spadki na Aku na postoju 13.8v, jak jadę 14.1 , akumulator krzak 80ah. Także napięcie w porządku , chciałbym chociaż dać im 800rmsu , tak też żeby wzmacniacz na maxa nie chodził. Tak też czekamy, może ktoś się wypowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...