Skocz do zawartości

Dźwięk z suba po zgaszeniu


Pemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dzisiaj zacząłem wygłuszac bagażnik, w tym celu wyjąłem suba i wzmak. Po tym, jak ponownie podłączyłem Subwoofer, chciałem zobaczyć czy wayZtko jest okej, sub gra jak powinien ale mam jeden problem. Po ok. sekundzie od wyjecia kluczyków z stacyjki głośnik wydobywa z siebie dźwięk. Jakby bassowy, ale nie do końca. Jakby wzmak wprawiał w ruch głośnik po odcięciu właśnie zapłonu.

 

O co może chodzić?

 

Na pewno wszystko jest podpięte dobrze, jedynie co zmieniłem to MASE. wcześniej była z lampki, co było słabym pomysłem, więc znalazłem jakąś śrubę koło wlewu paliwa. Podpiąłem pod nią kabel masowy i właśnie od tego czasu tak się dzieje.

 

 

Kicx ap1000d, swat rev 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavia I,

 

Coś tam patrzyłem i ciężko, ale może coś ominąłem... Jak ktos zna punkty masowe najlepiej w bagażniku, ew. Gdzieś koło tylnich siedzen, to proszę dać znać, podepne pod inną masę i zobaczymy.

 

Jak wyłączę radio to mam to samo, co jakbym wyjął kluczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego kabla niestety...

 

Może sam kabel masowy jest chu... Od jakiegoś miesiąca używam właśnie innego kabla, jest naprawdę cienki... Dlatego gram subem na 1/4 mocy.

 

Myślisz że to może mieć znaczenie? Poprzedni był grubszy i solidniejszy, ale był za krótki i nie mogłem przymocować wzmacniacza jak chciałem... Miałem pod ręką taki krótki to go póki co podłączyłem.

 

Wydawalo mi się ze sub na tamtym kablu grał mocniej, więc przy obecnym "przewodzie" zmniejszyłem mu gaina żeby go nie katować...

 

Na tygodniu kupie porządny kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odkopuje bo ciągle mam ten problem...

 

Wymieniłem kabel masowy, dokrecilem masę na Aku, więc chyba jedna rzecz można wyeliminować...

 

Po prostu wzmak wyłącza się z minimalnym opóźnieniem, dioda Power wyłącza się jakoś po sekundzie od wyjecia kluczyków ze stacyjki.

 

Czy to wina samego wzmaka? Kupiłem go nowego, nie był ciśnięty ani nic z tych rzeczy.. nie grzał się.

 

Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

 

 


Ktoś ma jakiś pomysł?

 

Odgrzeję troszkę kotleta ...

 

Czy rozwiązałeś Pemo problem?

 

Dioda Power gasnąca z opóźnieniem - czy jesteś pewny, że tego efektu nie było wcześniej, czy nie zwróciłeś uwagi?

LED pobiera zasilanie z obwodów, gdzie w torze jest kondensator elektrolityczny w ilości minimum 1szt, który przez chwilę po odcięciu zasilania trzyma jeszcze pewien ładunek. Dioda świeci tak długo, jak ten ładunek energii na to pozwala. Jest to przynajmniej pozytywny znak, że kondensator/kondensatory są jeszcze zdolne na utrzymanie tego ładunku po wyłączeniu zasilania i przejściu wzmacniacza w stan stand-by.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chodziło o upaloną masę na radiu, już ogarnąłem.

 

To zostanie dla potomnych. Fajnie, że napisałeś o finalnym rozwiązaniu.

 

A co do tego efektu ruchu membrany przy wyłączeniu wzmacniacza, w przypadku Kicx AP1000D, nawet z odpiętymi RCA - może taki delikatny efekt wystąpić (spojrzałem na konstrukcję i nie ma tam przekaźnika odcinającego wcześniej głośniki z linii, więc przy samym końcu rozładowania kondów i zejścia potencjałów może ten ruch się pojawić, czasem większy, czasem mniejszy a czasem wcale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...