Skocz do zawartości

Granie na radiu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz zrobiłem test na tej samej.

 

Dla przykładu radio ESKA, piosenka Stanger - efekt? Bass tylko z głośnikow przednich, suba słychać na jakieś 10% :P

 

Przez AUX ta sama piosenka, czuję bass na plecach

 

Ale co ciekawe, odpaliłem ESKE przez AUX z neta i taka sama gówniana jakość jak z radia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam korektor w aplikacji Muzyka, a ja biorę z YT piosenki.

 

Na auxie jedynie SLA ustawione na +3, jeśli chodzi o różnice.

 

Natomiast nie ma to żadnego wpływu na dźwięk, bo testowałem również opcje 0, jedynie jest głośniej przy mniejszym kręceniu gałką. Na radiu nawet jak podkrece głośność na 3/4 to jest tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny przypadek.. Sla na pewno nie pomoże. Zobacz jeszcze czy zmienia się coś przy wyborze opcji FM Settings > Talk/Standard/Music

 

Sprawdzałeś wszystkie ustawienia Audio gdy włączone jest źródło Radio? Może zmienia się coś w ustawieniach suba albo eq na niskiej częstotliwości typu 80Hz jest na - 6 (choć wątpię żeby przy każdym źródle trzeba było osobno ustawiać wszystko w zakładce Audio).Ustaw na flat equalizer przy źródle Radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.

 

 

EQ działa mi tak, ze jedno ustawienie jest dla wszystkich źródeł. Na flat jest lepiej, wczesniej miałem dynamic ale to i tak jest duuzo słabiej niż USB czy AUX :/

 

Ustawienia suba są takie same, +3 dla 63hz. Zmiana trybów na standard itp nie zmienia nic.

 

Tak się też zastanawiam.. może maja na to wpływ fale radiowe... Po prostu moja antena jest kiepska (byle jaka za 15zl) i dźwięk przez to jest przytłumiony/zniekształcony? Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena niema nic do rzeczy. Stacje radiowe często tną dolne pasmo przy ok 80Hz bo na sprzętach na których są najczęściej odbierane brzmi to po prostu lepiej. Ale nie wszystkie - niedawno jechałem przez Bielsko B. i złapałem lokalną rozgłośnię (chyba radio Bielsko?) i nagle usłyszałem bagażnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem twoje wcześniejsze wpisy i masz aktualnie w bagażniku, napisałeś:

 

[30 wrzesień 2021]

Posiadam subwoofer SWAT Rev 12, napędzany wzmacniaczem kickx 1000d włożony w jakiegoś gotowca z BR.

 

To jest aktualny bagaż?

 

Masz ustawione RCA radia w opcji SUB.W/SUB.W?

Jak tak masz  "być albo nie być" - niestabilny poziom suba, to spróbuj przełączyć się na opcję REAR/REAR.

Będzie puszczone pełne pasmo, dlatego filtracja ma być ustawiona na wzmaku.

:)

Ma filtry LPF i HPF stale pracujące - dublujesz radio + wzmak.

Ale jak puścisz pełen sygnał z RCA przy sprawdzaniu, to HPF ustaw na godz. 9, LPF (na oko) na godz. 12.

 

Ustawienie konkretnego cięcia LPF 60Hz wzmaka dla:

 

REAR/REAR.

 

Podajesz na BT i AUX, raz jedno raz drugie - czy będzie podobny poziom na wyjściu - jak nie, wyreguluj w radio.

 

Ewentualnie jak masz multimetr, to ustaw go na pomiar AC-zmienne i puść z Apki smarta 60Hz i ustaw poziom tak, abyś mógł się szybko zorientować i nie przeliczać kalkulatorem, abyś widział napięcie np. 10V.

Suba odłączasz, nie musisz go słuchać.

Puszczasz 60Hz (głośność na smarcie powiedzmy 90%), ustawiasz te 10V i jak masz prawidłowo ustawiony wcześniej Gain, to go nie ruszaj. Postaraj się ustawić smartfonem/apką i Volume radia jak najbliżej się da napięcie na portach wzmaka 10V.

Teraz przechodzisz do potencjometru LPF. Przed ustawianiem ustaw go po stronie 32Hz i odkręcasz w stronę 300Hz. Robisz to powolutku i obserwujesz wskazania woltomierza.

Jak na oko będziesz teoretycznie przy 50Hz na wzmaku, dalej skręcasz w stronę 300Hz i  obserwujesz do momentu, kiedy wskazywane napięcie spadnie do 7V lub proporcjonalnie do ustawienia pierwotnego zbliżonego do 10V.

Jak miałeś nieco więcej jak 10V, to będzie nieco więcej jak 7V, jak mniej od 10V, to nieco mniej jak 7V.

 

Zmierzone 7V odpowiada punktowi ciecia filtra LPF o częstotliwości 60Hz(-3dB).

 

Dochodzi kwestia stabilności poziomu na samym RCA - gniazdo, ponadto czy kabel RCA jest sprawny, czy na L i R jest stabilny poziom, bez zaniku na jednym z nich.

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest to co mam aktualnie w bagażniku.

 

Wzmak jest monoblokiem podpięty tylko pod suba. Nie mam w nim opcji HPF, jeśli chodzi o ustawienia radia to mam SUB W/REAR bo tak grało najlepiej moim zdaniem. Niby nie powinno się używać tylnich głośników ale nie o tym tutaj. Przy opcji REAR/REAR subwoofer jest "wyłączony". Na radiu hpf tnę na 63hz przy -12db, bass boost 0, flat.

 

Narazie nie mam miernika, postaram się pozyczyc i sprawdzę te 2 metodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...