Skocz do zawartości

Subwoofer i wzmacniacz na ten sam kabel zasilajacy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zamówiłem sobie ostatnio tubę aktywną i komplet głośników do przednich drzwi. Tubę podłączyłem pod akumulator, następnie pod radio i aktualnie śmiga jak ta lala, ale problem jest z głośnikami.

Wydaje mi się, że radio daje im za mało mocy i przez to grają dosyć cicho. Myślę, aby wyrzucić je do tylnich drzwi, a z przodu z powrotem zamontować te fabryczne, a następnie tym tylnim dać jakieś zewnętrzne źródło mocy. Problem w tym, że z tuby nie ma żadnego wyjścia - zamontowany w niej wzmacniacz służy tylko do zasilania subwoofera.

 

I teraz rodzi siępytanie: czy mogę rozebrać tubę i jakoś podłączyć się pod ten wzmacniacz głośnikami, czy może powinienem kupić odrębny wzmacniacz? Jeżeli tak, to czy mogę go podłączyć pod ten sam plus z akumulatora, co tubę, czy powinienem oddzielny kabel poprowadzić? Od razu mówię, że kupno tuby pasywnej niestety jest poza opcją ze względów finansowych.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przewod zasilający, ile A pobiera „tuba”, jakie głośniki zamontowałeś, jak przygotowałeś drzwi, jak sprawdziłeś czy są dobrze podłączone, czy zmieniałeś fazy głośników wzgledem siebie i głośników wzgledem „tuby” oraz ile masz do wydania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przewod zasilający, ile A pobiera „tuba”, jakie głośniki zamontowałeś, jak przygotowałeś drzwi, jak sprawdziłeś czy są dobrze podłączone, czy zmieniałeś fazy głośników wzgledem siebie i głośników wzgledem „tuby” oraz ile masz do wydania?

 

Tuba i głosniki to jakieś no-namy z allegro. Na danych tuby widzę jedynie opór 4 Ohmy, ale przy założeniu napięcia ~13V z akumulatora, to chyba pobiera 3-3.5 A (o ile dobrze pamiętałem wzór z fizyki :P). Z drzwiami tak na prawdę nic specjalnego nie robiłem, po prostu zamontowałem dystans a na nim głośniki. 

 

Dalej jak mam być szczery nie do końca rozumiem, jestem początkujacy, co pewnie dobrze widać po fakcie że kupiłem tubę aktywną, a do głośników brak wzmacniacza xD. Jedyne co ustawiałem, to głośność tuby i fader, żeby głośniki z przodu było jakkolwiek słychać. Do wydania nie wiem, może z 300-400 max, po prostu szkoda mi by było tą tubę wymienić, bo nie bardzo mam co z nią zrobić.

 

// edit, przewod to chyba 25-30 mm

 

//edit 2 dobra widzę że się walnąłem w obliczeniach, moc maksymalna to 300W, więc pewnie pobiera około 40 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód gra po prostu cicho czy nie ma basu? Jakie radio i jakie konkretnie głośniki kupiłeś?

Gra cicho, ciszej niż oryginalne głośniki, które były 100mm, a te są 165 z większą mocą. Link do głośników wstawiłem w poprzedniej odpowiedzi. Radio to Pioneer DEH-S100UBG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry którymi się kierujesz nie odpowiadają za efekty, których oczekujesz. Dużo zrozumiesz jak conajmniej raz, na spokojnie ze zrozumieniem przeczytasz przygotowany FAQ:

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/880-faq-czyli-najczęściej-zadawane-pytania-i-odpowiedzi-faq-nazara/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głośniki są produktem firmy BLOW, ale nie oznaczone ich logiem.

Taka moja dedukcja w porównaniu tych co kupiłeś z tymi z linka poniżej.

https://blow.pl/produkty/glosnik-blow-d-165-65-150w-4ohm-d-1428/

Teraz tak.

Prawdopodobnie oryginały były głośnikami o wysokiej efektywności - okolice 91/92dB.

Te jak widać - ale z linka BLOW, nie z Allegro - mają czułość 91dB, co przekłada się na efektywność 88dB.

Czyli teoretycznie radio musiałoby dostarczyć nowym No-Name (BLOW) moc nie jak teraz RMS 22W, a RMS 44W.

Kapejszyn?

Jedynie co możesz w tej chwili zrobić/sprawdzić, to poszukać w Pionku funkcji SLA i ustawić dla każdego źródła (jak się da, bo nie pamiętam czy wszystkie) na 1, 2, 3 lub 4.

I słuchaj jak będzie zachowywał się wzmacniacz radia (czystość muzy) po podkręceniu Volume, bo ma on ograniczenia mocowe i zaczniesz słuchać zniekształceń zamiast muzyki.

Wzmacniacz rozwiąże częściowo twoje problemy, ale z tymi głośnikami i tubą w bagażniku, która ma pewnie z 80W rms, będzie ta rozbudowa problematyczna.

Ponadto głośniki zyskałyby po zrobieniu drzwi.

 

Właściwie, to tylko Pioneer jest O.K.

Reszta, jak napisałeś wcześniej, zbyt pochopnie kupiona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...