Skocz do zawartości

Steg mt650c dobór wzmacniacza


wjts
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze wzmacniacza. W ręce wpadł mi zestaw Steg MT650llc, w bagażniku mam subwoofer Koral hds w obudowie zamkniętej(pewnie będzie do zmiany). Proszę o pomoc w wyborze wzmacniacza który fajnie napędzi głośniki i suba. Nie chcę montować 2 wzmakow dlatego skłaniam się ku 5 kanałówce. Proszę też o pomoc w doborze subwoofera który fajnie zgra się z zestawem przednim. Auto to Passat b5fl kombi, sub zamontowany w boczku w skrzyni zamkniętej. Radio na chwilę obecną to Alpine cda9886r

Budżet na wzmacniacz 2-2.5k

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam Wojtek

Zapomniałem dodać muzyka głównie trence, house itp. oraz to co w radiu. Wzmak 3 lub 5 kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być nowy wzmak w tym budżecie, to może Alpine PDX-V9?

Zasili Stegi i Corala bez problemu.

 

Skrzynka 15 litrów a'la Basser?

W takim razie:

 

F3 = 46.5Hz;

F6 = 38.9Hz;

opóźnienie 5.8ms 50Hz.

 

W bass reflex  możesz uzyskać:

F3 = 31.5Hz;

F6 = 28Hz;

opóźnienie 14.8ms przy 38Hz;

 

Budka Vnetto 35 litrów i strojenie na 35Hz.

Port Fi 100mm i L 475mm (S = 78.5cm2), może być szczelina o takim przekroju i podanej długości.

 

Co do prądu zasysanego z instalacji przez PDX.

Max. może potrzebować 70 do 75A.

I na tyle amperów powinieneś położyć o stosownym przekroju kabel OFC do jego zasilenia.

Natomiast przy "normalnym" słuchaniu, ale nie cichym ( :) ) może potrzebować nie więcej jak 20, może 25A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad osobnym dsp nie myślałem powiem szczerze. Raz że nie mam wiedzy co i jak z tym, mało miejsca w aucie no i zestaw tylko 2 drożny plus sub. Jakiegoś wybitnego audio też nie będę tworzył więc pomyślałem że zmiana radia coś pomoże(niby mają jakieś tam dsp, itp). Moja 9886r ustawień dźwięku bez h100 ma jak na lekarstwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine Pdx-v9 kupiony. Teraz czas na suba. Obudowa ok. 15l zamknięta montowana w boczek a'la basser. Do muzyki electro co możecie Panowie polecić. Boston Pro 10. 5lf oraz Phase Linear aliante ciężko dostępne a polecane tu na forum. Może jakieś inne typy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Focal p25fs w 15 L, zasilone właśnie pdx v9, według mnie to dobra kombinacja. Jedyna wada tego głośnika to ze gra tylko w zamkniętej skrzynce w razie byś chciał spróbować w br.

Robsonbercik miał Helixa p10 w zamkniętej pod tym wzmacniaczem i również niczego nie brakowało, nie wiem tylko jaka pojemność obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Focal p25fs w 15 L, zasilone właśnie pdx v9, według mnie to dobra kombinacja. Jedyna wada tego głośnika to ze gra tylko w zamkniętej skrzynce w razie byś chciał spróbować w br.

Robsonbercik miał Helixa p10 w zamkniętej pod tym wzmacniaczem i również niczego nie brakowało, nie wiem tylko jaka pojemność obudowy.

Mialem P25FE w 15L,20L i 23,5L

 

Zdecydowanie w 20L gra najlepiej dlatego dolozylem drugiego i jest 40L 2xP25FE :)

 

Do tej pory zdecydowanie najlepszy sub jaki mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja flat jest typowo do budki zamkniętej.

Wersja FE może pracować i w cl i w b-r, ale w b-r, co najmniej 25litrów.

 

Flat osiąga w 15 litrach spadek -3dB (F3) w punkcie 36.7Hz, natomiast FE osiąga ten parametr w punkcie 50Hz.

Jak widzisz jest spora różnica i pod tym kątem Flat ma przewagę.

Kwestia odsłuchu, co bardziej będzie odpowiadało. SPL na podobnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowane obudowy podobne niby 15l się łapie, różnica w mocy rms znikoma, jestem laikiem a nie mam możliwość porównania i odsłuchu. Może ktoś miał styczność z tymi dwoma głośnikami i może coś podpowiedzieć

Niby tak ale jak już grzeczny_52 napisał, różnica będzie spora to raz. Dwa, 15 L minus głośnik, co przy Flat oznacza 13 L przy obudowie 15 L i pewnie 12 L w przypadku większego brata.

Tonio pisał o 20 L co pewnie przekłada się na jakieś 17 L netto co i tak jest bardzo małą obudową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...