Skocz do zawartości

Wybór konfiguracji do Audi 100 C4


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, proszę doświadczonych szpeców o opinię.

 

Wersja skrócona:

 

Który zestaw wybrać:

 

1.

WZMACNIACZ Steg Q-Mos2                       50W x 2          -->   TWEETER Morel Supremo Piccolo

WZMACNIACZ Orion HCCA 250                 50W x 2          -->    WOOFER Macrom 59.17 (lub 59.15 zależnie co się zmieści)

 

2.

WZMACNIACZ Phoenix GOLD MS-2125   2 x 125W          ==>    Morel Supremo Piccolo + Macrom 59 j.w.

 

Wersja długa:

 

Trzy lata temu zaczynając wygłuszanie auta pojechałem do salonu CA w WWA z prośbą o podanie konfiguracji, jaką by mi założyli w aucie. Półka średnia, żeby bardzo ładnie grało, ale żeby nie wydać milionów. Konfiguracja jaką mi zaproponowano to:

 

Alpine CDE-196DAB

Morel Virtus 502
Rockford Fosgate T600-4

JL Audio 10w3v3-4

 

Na początku tego roku zacząłem się rozglądać za tym zestawem w używkach, wychodząc z założenia, że kupię to samo tylko taniej, a pośpiechu nie ma. Alpine i subwoofer już mam.

 

Usilnie szukając głośników i wzmacniacza trafiłem na gościa, który ma do sprzedania tweetery Morel Supremo Piccolo. Popisałem z nim trochę i obiecał, że jeśli będę miał do niego trochę cierpliwości, to dobierze mi super zestaw i nie za miliony, taki uprzejmy :-)

 

Powyższe dwa zestawy to te, nad którymi się zastanawiam,a sprzedający proponuje mi jeszcze takie konfiguracje:

 

Orion HCCA 250                 50W x 2          ==>  ESB 1000, seria 7000 (gold)     LUB     RES Detector i RES 170FCO

(tu głośniki to chyba totalny oldschool, choć firm ESB to zdaje się solidny włoski gracz, choć mało znany, tak z internetów mi wychodzi)

 

WZMACNIACZ Steg Q-Mos2                       50W x 2          -->   TWEETER RES Detector

WZMACNIACZ Orion HCCA 250                 50W x 2          -->    WOOFER RES 170FCO

 

We wszystkich konfiguracjach poleca wzmacniacz CLASS D do suba.

 

No i tak. Ciekawy jestem waszego zdania. Ja nie mam doświadczenia i nie znam tych sprzętów, dopiero teraz zacząłem się tym interesować i przeglądać youtube czy www, ale posłuchać jak to gra i tak nie ma jak.

Zdaję sobie sprawę, iż jego dobór komponentów jest podyktowany tym, co ma na sprzedaż akurat

Miałem kupić jakieś nówki sprzęty, ale tak myślę, auto mam old-school, to i niech CA będzie old-school :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W setce masz problem z instalacją głośników , a nie doborem klocków .

Finalny efekt będzie zdecydowanie bardziej  zależny od tego, niz czy wybierzesz wzmacniacz A lub B tej samej klasy .

Zerknij w instalację Mastaha22 , TRucka tylko uzbrój się cierpliwość , bo może być tego kilkadziesiąt stron-warto , mojej nie ma na forum . Opowieść o 1500 bezcenna :D , po 10 latach jeszcze kilku w to święcie wierzy  :rotfl: 

Nie pisz ze trudno , bo jak chcesz to zrobić z głową , to jest to pierwszy 1 % , a nawet mniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakamichi użyłeś tyle skrótów myślowych, że nie jestem pewny czy wiem o co Tobie chodzi :-)

 

na forum audiklubu lub audi-c4.pl jest twoja opowieść?

 

kamul, napisz parę słów o tych rodzynkach, jeśli masz jakieś dobre i sprawdzone info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki Supremo Piccolo i 59.17 miałem i mogę jedynie potwierdzić, że są bardzo miłe dla ucha, choć tweeter preferuję zgoła inny. Audi nigdy nie miałem, gdyż bliżej mi do japońskiej motoryzacji. Przejrzyj dział Wasze Instalacje i poszukaj może jak radzi nakamichi. Choć sądzę, że chodzi głównie o rozwiązanie problemu nie jak gra głośnik a jak w czym (tj. aucie) gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakamichi użyłeś tyle skrótów myślowych, że nie jestem pewny czy wiem o co Tobie chodzi :-)

 

na forum audiklubu lub audi-c4.pl jest twoja opowieść?

Pierwszy , jest taki , ze sprawdź gdzie piszesz i w tym kontekście rozpatrz moja wypowiedz .

 

Przezylem 20 lat z Audi , a nie wiem o czym piszesz , bo tutaj nie muszę  :wink2:

Głośniki Supremo Piccolo i 59.17 miałem i mogę jedynie potwierdzić, że są bardzo miłe dla ucha, choć tweeter preferuję zgoła inny. Audi nigdy nie miałem, gdyż bliżej mi do japońskiej motoryzacji. Przejrzyj dział Wasze Instalacje i poszukaj może jak radzi nakamichi. Choć sądzę, że chodzi głównie o rozwiązanie problemu nie jak gra głośnik a jak w czym (tj. aucie) gra.

Sądzę , ze bardziej rozwiniętego tematu w Audi 100 C4 i Piccolo nie znajdzie nigdzie w kraju niż w wątek TRucka a nawet jestem tego pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 



Sądzę , ze bardziej rozwiniętego tematu w Audi 100 C4 i Piccolo nie znajdzie nigdzie w kraju niż w wątek TRucka a nawet jestem tego pewny.


 

Temat mastah22 http://www.strefacaraudio.pl/topic/20740-audi-100-c4-bez-muzy-sie-nie-da/page-4?hl=audi%20100%20c4

 

Ale przy truck'u muszę być "ślepy" albo znaleźć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mastah22 http://www.strefacaraudio.pl/topic/20740-audi-100-c4-bez-muzy-sie-nie-da/page-4?hl=audi%20100%20c4

 

Ale przy truck'u muszę być "ślepy" albo znaleźć nie mogę.

Bo to "stare" dzieje , można poprosić Trucka , zapewne będzie pamiętał tytuł , ew da linka , ale tam na 100 % był Piccolo i bardzo dużo sprzętów przeszło przez ten samochód .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim , a ja nie wiem Józiu czy nie uśmierciłem tego wątku wraz ze zezłomowaniem auta kilka lat temu.

 

Co do kwestii założyciela tego tematu w pełni się zgadzam , że problemem w tym aucie nie jest dobór klocków a ich instalacja np w drzwiach nie ma blachy jak we współczesnych więc trzeba kombinować jak je zamknąć i dać postawę głośnikowi , chyba że ma wisieć na tapicerce.

Ale takie coś nie ma szans zagrać poprawnie bez dużego nakładu pracy .

 

Druga alternatywa zastosowana w obu wymienionych wyżej Audi to budowa kickpaneli co stwarza już bdb warunki dla mid woofera.

 

Co do piccolo to zagrało swego czasu na tyle udanie (tytuł MP m.in) i na tyle mi pasuje na przestrzeni lat , że kolejne tym razem MK2 leżą w szafie i użyje ich jeśli najdzie mnie jeszcze wena budowy systemu (klocki i materiały są , czasu brak ).

 

Kolejna kwestia w tym aucie to kabel zasilania który idzie od alternatora z przodu do akumulatora z tyłu pod kanapa , sieje niemiłosiernie zakłócenia i w zasadzie jedynym rozsądnym wyjściem jest zastosowanie radia Plus procesor połączonych cyfrowo np światłowodem . Wtedy mając procesor w bagażniku ma się spokój.

 

Reasumując to nie jest auto z gatunku mało nakładu i kosztów a gra.

 

Ps. Zdrówka Józef, kopę lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


czy nie uśmierciłem tego wątku wraz ze zezłomowaniem auta kilka lat temu.
eh... i jak forum ma się stać kopalnią wiedzy  :zalamany:

 

Natomiast jeśli temat miał dotyczyć "zgrania" klocków, to jest to trochę nie do wymyślenia, a czy ktoś miał identyczne setupy, żeby się sensownie wypowiedzieć, też będzie raczej ciężko. Natomiast na pewno jak koledzy sugerują najważniejsze to skupić się na instalacji, natomiast klocki "przychodzą i odchodzą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym sądząc po doborze komponentów jak i samych komponentach oferta o której mówisz pochodzi spod Warszawy a jeśli dobrze myślę , to oprócz zakupu klocków zlecilbym temu instalatorowi zabudowę i strojenie .

 

Lub jako alternatywę zwrócił się odnośnie tego auta do wyżej wspomnianego Nakamichi , bo nikt w kraju a i podejrzewam w Europie nie ma tego auta lepiej rozpracowanego jak zagrać aby zagrało a nie tylko wydać worek kasy a efektu nie ma.

 

Oba adresy są odpowiednie do wyboru wedle uznania .

Jeśli mam być szczery to auto nie zagra jak potrafi zrobione amatorsko , przepraszam za szczerość , ale szkoda czasu i pieniędzy na samodzielne dłubanie we mgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę właśnie tego zrobić amatorsko, dlatego tutaj jestem :-) I nie robię sam, tylko z Waszą pomocą :-D

Z drugiej strony nie muszę jednak robić auta na zawody ;-)

W kickpanelu wolałbym głośników nie robić.

Ori boczek też wolałbym żeby został, żadnej rzeźby z zewnątrz, jeśli już to podciąć coś od wewnętrznej strony. I nie upieram się przy 59,17, może być nawet 13cm i myślę że lipy nie będzie?

 

Truck a skąd wiesz, że mam klimę? ;-p

Kabel alternator --> rozrusznik oraz dalej do akumulatora już wymieniłem. W każdej instalacji CA jest z nim problem? Nie da rady go jakoś ekranować?

 

Oferta jest z Włoch, daj proszę namiar na swojego człowieka spod WWA, nie ma problemu mogę podjechać pogadać jak by to miało wyglądać


Jeszcze pytanie co macie na myśli pisząc kickpanele. Bo w necie widzę ze kickpanele to te panele które są przy stopach, po lewej na przykład stóp kierowcy. Nie na drzwiach. A mastah22 pokazuje to:

https://www.imagevenue.com/view/o/?i=044306704_1312044305_122_197lo.jpg&h=img191

i pisze że to kickpanele, więc już nie wiem.

 

 

Ori boczek też wolałbym żeby został, żadnej rzeźby z zewnątrz, jeśli już to podciąć coś od wewnętrznej strony.

 

Z drugiej strony, jak widzę taką robotę, to tragedii nie ma ;-p

https://www.facebook.com/Skrzynie-dla-subwoofer%C3%B3w-uslugi-tokarskie-Car-Audio-327120161023168/photos/pcb.1337155576686283/1337155176686323

 

I jeszcze: kolega mastah22 przerabiał chyba te tubki dla wooferów co są oryginalne, powiększał je zdaje się. Czy to dlatego, że drzwi w zasadzie nie da się dobrze uszczelnić? Dłubałem przy tym ostatnio i są tak skonstruowane, że szparek, dziurek jest bardzo dużo, i nadal - jak pisał któryś z kolegów z forum w temacie którego nie pamiętam - pozostają odpływy wody czy szparki przy szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


i pisze że to kickpanele, więc już nie wiem.

 

Mnie kojarzą się z tym: 222fd8afeffb7c796cbeb06f7e1de7be--speake

 

 

 


jak pisał któryś z kolegów z forum w temacie którego nie pamiętam - pozostają odpływy wody czy szparki przy szybie.

I raczej niech zostaną jeśli w środku nie chcesz akwarium :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani myślę ich zaślepiać, wyklejając matami uważałem żeby zostały. Zwracam tylko uwagę na to, iż drzwi 100 C4 bardzo ciężko uszczelnić aby "całe grały" wiec może zostawienie fabrycznych tubek 1.7l dla głośników powiedzmy 13cm z niewielką ingerencją w boczek nie byłoby takie złe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I nie upieram się przy 59,17, może być nawet 13cm i myślę że lipy nie będzie?

Masz nieco danych, wymiary i.t.d. Rocznik 98 nieco różni się w cyferkach od rocznika 99.

1998 rok:

Waves of Sou nd - Macrom

strona 16

1999 rok:

macrom1999 332

strona 17

 

Tweeter'y też są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale takie coś nie ma szans zagrać poprawnie bez dużego nakładu pracy

 

U mnie wisi i gra :) Rzekłbym, że boczek z C4 i C5 to konstrukcyjnie ta sama jazda - wieszamy na tapicerce, usztywniamy. Pracy jest oczywiście więcej niż z zamontowaniem dystansu, ale wolałbym 2x zrobić drzwi niż słupki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem:

"Rozmiar ma znaczenie ale chyba nie słyszaleś najwyraźniej dobrze zrobionej instalacji na 13cm. Uwierz ze dwa razy bys sie zastanowil zanim okreslil bys rozmiar glosnika w ciemno."

 

oraz:

 

"Zagra tak ze nie poznasz ze to 13cm."

 

Dwa posty kolegi z tego forum w odpowiedzi innemu koledze na innym forum, który przerobił boczki tak, że wystawały mocno.

Także, ile ludzi tyle opinii ;-)

 

No zależy mi, żeby tych drzwi nie przerabiać mocno, ale jednocześnie chciałbym mieć fajny dźwięk. Jakby się dało zrobić tak, żeby 13 pod ori maskownicami zagrała fajnie, to ja tak poproszę. Zawsze mogę zmienić zdanie i przerobić boczki, w drugą stronę zmienić będzie ciężko ;-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...