Skocz do zawartości

Głośniki do Wzmacniacza Infinity Ra6006


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zamierzam poskładać sobie zestaw audio do swojej E46 w Touringu. Znalazłem wzmacniacz Infinity Ra6006 800w i myślę do niego dokupić jakaś skrzynkę zamkniętą i głośnik około 450RMS, 30cm ale nie wiem jaki i na co patrzeć przy wyborze głośnika oprócz tej mocy, którą ma obsługiwać wzmak. Dodatkowo mam zamiar podłączyć głośniki wysokotonowe oryginalne do radia a przednie średniotonowe również do wzmacniacza. Według moich obliczeń potrzebuję do tego kabel zasilający 25mm2 oraz bezpiecznik 40A ? Chciałbym z głośnikami się zmieścić w budżecie około 350 zł z hakiem składając na używanych częściach. Co do radia to aktualnie mam jakiegoś kenwooda starego z USB i gra całkiem dobrze, więc aktualnie nie będę go zmieniał. Słucham głównie rapu i zależy mi na mocnym basie co do jakości wysokich tonów to jest to dla mnie sprawa drugorzędna. Dodatkowo mam zamiar przed zimą robić konserwację to przy okazji wygłuszę drzwi itd. 

 

Pozdrawiam i liczę na jakieś porady względem średniotonówek i tego subwoofera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek pytanie dlaczego głośnik akurat o takich parametrach? Tweetery możesz również podpiąć pod wzmacniacz tylko muszą mieć przynajmniej zabezpieczenie chociaż  optymalnie było by użyć systemu odseparowanego ze zwrotnicą. Co do przewodów i nie tylko dowiesz się z FAQ Nazara który jest podwieszony w tym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik taki ze względu na to iż moc tego wzmacniacza po zmostkowaniu wejścia na subwoofer to o ile dobrze pamiętam 550W RMS, więc myślę iż 450W będzie wystarczające aby sobie go kontrolował wzmacniacz, lubię słuchać muzyki z mocnym basem i pasuje mi dość duży głośnik, zastanawiałem się nad 38cm, ale jest zbyt duży a ja często również szybkich utworów słucham Obudowa zamknięta ze względu na to iż miałem w przeszłości kilka subwooferów około 100/300 W RMS i w obudowie zamkniętej najlepiej mi grały mimo, że z bass reflexem były mocniejsze to ten bas był taki jakby mało mięsisty i pusty w moim odczuciu. 

Co do przewodów to właśnie czytałem ten FAQ i tak mi wyszło, że 25mm2 + bezpiecznik 40A wystarczy na ten zestaw. Mam w nim 800w, 2x35A bezpieczniki oraz około 5/6m kabla zasilającego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc jest sprawą drugorzędną. Skupi się na porządnej instalacji i markwowych komponentach. Ten Infinity to porządna analogowa 6 kanałówka. Jak brak ci kasy kup najpierw coś na przód - tu budżetowych propozycji w brud na forum. Potem myśl o wzmacniaczu.

Poczytaj też FAQ nazara, to taka podstawowa "literatura" na początek

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...