Skocz do zawartości

Mała skrzynia do JBL gt4-12


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy w wyborze i obliczaniu skrzyni do głośnika JBL cs1204/gt4-12.

 

Zależy mi na małym rozmiarze, skrzynia ma być docelowo w fiacie panda 3. Woofer będzie zasilany magnatem classic 480(który wewnątrz wygląda jak magnat 360 rapbull) chyba, że warto go wymienić na coś innego.

 

Lubię celny, niski bas, żaden typ muzyki nie jest przeważający. Głośnik ma Qts na poziomie 0.43, przeczytałem gdzieś, że przy takim Qts lepiej się sprawdzi w obudowie b-r. Podstawiłem dane w aplikacji na Androida i ciekawie wygląda skrzynia 45-50l z br strojony na 40hz.

Ma to być uzupełnienie fabrycznego zestawu audio.

Proszę o doradzenie, nie wiem w co iść. Skrzynia closed będzie pewnie wystarczająca, auto jest małe, z drugiej strony b-r powinien zejść niżej i jestem przekonany(być może błędnie), że b-r ma bardziej płaski przebieg.

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zamkniętą o pojemności 31.5 litra brutto. Netto będzie miała ok. 29 litrów.

F3 ok.45Hz

F6 ok.37Hz

Wymiary dobierz stosownie do bryły obudowy.

 

Jak będzie "czegoś" brakowało, to b-r netto 45 ltr./35Hz

Fi 100mm i L 353mm

Delay 12,6ms przy 41Hz

F3 34Hz

F6 30Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zrób zamkniętą o pojemności 31.5 litra brutto. Netto będzie miała ok. 29 litrów.

F3 ok.45Hz

F6 ok.37Hz

Wymiary dobierz stosownie do bryły obudowy.

 

Jak będzie "czegoś" brakowało, to b-r netto 45 ltr./35Hz

Fi 100mm i L 353mm

Delay 12,6ms przy 41Hz

F3 34Hz

F6 30Hz

Dzięki za odpowiedź, ostatecznie zrobiłem ok. 45L b-r i generalnie jest ok. Wzmacniacz zmieniłem na jakiegoś taniego cruncha 2x300w. Wyprowadziłem sygnał audio z fabrycznego radia i niestety, fabryczny dsp mocno tnie poniżej 45hz. Jeszcze nie próbowałem przeprogramować dsp(wg datasheetu ma dedykowane wyjście pod suba choć w tym radiu nie jest aktywne. Jeszcze nie...) Ale przez to cięcie, bas dużo traci, choć nadal robi robotę. Zajmuje połowę bagażnika ale sygnał audio i remote podłączyłem przez jakieś złącze 8-pin a zasilanie przez xt90 więc ewentualne odłączenie/podłączenie jest bardzo, bardzo szybkie. Zostało jeszcze obicie skrzyni, lokalnie nie mam dostępu do fajnych tkanin, wszystkie bardzo cienkie lub bardzo grube ale mam zamiar niedługo ruszyć temat bo już prawie rok jeździ bez obicia.

Jeszcze raz dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...