facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Klasa AB kontra D na suba.. + wspominki.. (zapco, JL, Audio System)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 _Driver_

_Driver_
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 20 lipiec 2021 - 01:47

Witam chciałbym podzielić się moim spostrzeżeniem. Od wielu lat coś tam bawię się w car audio ale bardzo amatorsko. Trochę tam gratów miałem przez 20 lat do tyłu ale nie jakoś specjalnie dużo. Z tego co pamiętam miałem między innymi:

Sub tuba tonsil aktywna (w maluchu na siedzeniu) ^^ "ale częsło" ale jeszcze wtedy nie wiedziałem czemu kabel na oko 2mm2 na zasilaniu suba śmierdzi ^^ .

W ogóle pierwsze moje Car Audio to głośniki w maluchu firmy Jensen zestaw 2 drożny ze zwrotnicą na głośnikach 16 cm (na opakowaniu była flaga USA kupione na giełdzie w Koszalinie ale ile to z USA wspólnego miało nie wiem ale grało to wtedy rewelacyjnie jak dla mnie). Podłączone pod NOWY PHILIPS DAP 6040 który nota bene szybko rąbnęli z maluszka.. takie były czasy ;)) Później w zasadzie nigdy nie mogłem osiągnąć tego efektu w innych autach.. ale nic dziwnego jak ostatnio przeglądałem amp performance.. jak tam było 180 RMS na kanale.. w maluchu.. ;)))

Jakiś sub Alpharda.. (kiedy to było)

Infinity tuba (taka zielona ^^ ) ładnie nisko miękko grała

Później jak już przyszły lepsze czasy...

Alpine swr 15 pod Carpower 1/1000D

Re sxx 15 pod Emphaser EA 1600 D (miły zestawik i wzmak jakie wykonanie..! ) 

W międzyczasie JL 12w3v3 pod jakimś 500 W Ground Zero w klozecie.

Ostatnio.. 2x Pioneer 2x600 W (modelu nie pamiętam dobry na pompkę) pod monoblok Pioneer klass D 

Później AS X12-900 pod R1250.1D - spoko zestawik i niewymagający prądowo

Później 2x ASx12-900 pod R1250.1D - póki co 1250 RMS później miał być inny wzmak, jednak sprzedaż auta itp. i zostawiłem sobie tylko 1 AS. 

Potrzebowałem miejsca w bagażniku więc wywaliłem AS i wstawiłem :

JL10W0V3 - 300 RMS pod Zapco ST - 4x  AB . Wszystko nowe. Subek dostawał od ZAPCO 160 W RMS.

I do tego zmierzam.. to było i jest nadal największe zaskoczenie mojej przygody audio.. nie odbierzcie mnie źle.. nie słuchałem fachowych aut SQ.. ale tutaj ten bas jest taki jaki być powinien.. jest w punkcie a nie lekko za.. jest o miękkiej barwie ale i potrafi zaskakująco mocno zagrać jak na śmieszne 160 RMS i jak na taką maleńką obudowę chyba 20 litrów. 

Oczywiście jednak trochę tęskniłem za mocniejszym uderzeniem i znów na salony ^^ wrócił AS pod tym razem M850.1D i owszem moc jest nieporównywalna.. jakość niezła! ale.. no ale jednak cholera brakuje trochę tego zestawienia pod ZAPCO .. razem z tym JL.. AS gra fajnie.. mocno.. nie zamula.. jednak ten dźwięk .. trochę mu brakuje do ZAPCO i JL !!!

Co Wy o tym sądzicie, jakie są Wasze spostrzeżenia. Czy ktoś kto słuchał JL10w0v3 podzieli moje spostrzeżenia.. czy trochę przesadzam. Pewnie ten zachwyt bierze się z tego że nie słuchałem wiele subów SQ a na zlotach to większość pompki są ;) . Pewnie ktoś powie że Jl10w0v3 to żaden SQ ale tak, dla mnie to gra jak SQ ;))

A może kluczem jest marka ZAPCO? Ciekawe czy AS x12 pod jakościowym piecem w klasie AB potrafił będzie zagrać.. inaczej.. ? 

Taki nocny post bo zaraz do pracy a obudziłem się zbyt szybko dziś ^^ . 

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych