facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Instalacja wzmacniacza - Dolny Śląsk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 ojciecmajster

ojciecmajster
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 21 lipiec 2021 - 06:45

Otrzymałem ofertę z warsztatu Hyc BAS

wzmacniacz  Helix M Four 4 k 1299
wzmacniacz HELIX m one x 1499
Subwoofer HELIX Q101399

obudowa 150
okablowanie + akcesoria ok 1000
robocizna + strojenie ok 2000

Sam montaż tego wszystkiego to ok. 3 tys. Czy to jest normalna cena za taką usługę?

Wzmacniacze montowane do tylnego siedzienia, bez cudowania

PS. Wiem, że na tym forum są wybitni koneserzy dźwięku. Oczywiście mając kasę można zrobić wspaniały system audio w aucie. Nie mniej jednak ja mam w swoim budżecie zaledwie 4,5 tys, a po wyliczeniach z warsztatu wyszło już pon . 7 tys. To skutecznie mnie zniechęciło do montowania czegokolwiek w aucie.

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#22 dbdrag

dbdrag
  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 21 lipiec 2021 - 06:55

dobrze rozumiem do tych 7tys trzeba dołożyć 3tys zł za sam montaż?

mery-b, pionieer-prs80, alpine pdx-m12 , mosconi pro 4/10, focal -kx2, alpine  xw-12d4 closed

#23 ojciecmajster

ojciecmajster
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 21 lipiec 2021 - 07:11

dobrze rozumiem do tych 7tys trzeba dołożyć 3tys zł za sam montaż?

Nie, 3 tys montaz, reszta 4tys sprzęt. Dla mnie jest to już bardzo droga zabawa, tym nie mniej, że na radio, głośniki i wygłuszenie poszło 5 tys.

#24 dbdrag

dbdrag
  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 21 lipiec 2021 - 07:17

no niestety ,negocjuj ceny a być może ci się uda

mery-b, pionieer-prs80, alpine pdx-m12 , mosconi pro 4/10, focal -kx2, alpine  xw-12d4 closed

#25 ojciecmajster

ojciecmajster
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 21 lipiec 2021 - 07:29

no niestety ,negocjuj ceny a być może ci się uda

2 lata temu rozmawiałem z właścicielem firmy Hornhagen we Wrocławiu. On zaproponował mi wzmacniacz Audio System z DSP (2150PLN) oraz montaż ze wszystkim w cenie ok. 1300 PLN (przewody dobrej jakości z miedzi beztlenowej).  Strojenie miałem gratis. Suba wtedy nie planowałem. Niestety obecnie nie zajmują się montażem wzmacniaczy, tylko sprzedażą hutrową. Ale cena jaką zaproponował HYC BAS to jakaś masakra. Dlatego chciałem zapytać czy to normalne obecnie, że za taki montaż tyle sobie liczą?

#26 dbdrag

dbdrag
  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 21 lipiec 2021 - 07:38

muszą się wypowiedzieć ci co z tego żyją :ok:

#27 malutki

malutki
  • Użytkownik
  • 1432 postów

Napisano 21 lipiec 2021 - 12:27

2 lata temu rozmawiałem z właścicielem firmy Hornhagen we Wrocławiu. On zaproponował mi wzmacniacz Audio System z DSP (2150PLN) oraz montaż ze wszystkim w cenie ok. 1300 PLN (przewody dobrej jakości z miedzi beztlenowej).  Strojenie miałem gratis. Suba wtedy nie planowałem. Niestety obecnie nie zajmują się montażem wzmacniaczy, tylko sprzedażą hutrową. Ale cena jaką zaproponował HYC BAS to jakaś masakra. Dlatego chciałem zapytać czy to normalne obecnie, że za taki montaż tyle sobie liczą?

chcesz taniej to zakasaj rękawy i montuj samodzielnie :-)
nie wiem czy to tanio czy drogo, ale masz punkt odniesienia. Popytaj w innych zakładach będziesz miał porównanie

N7 - A/D/S - Morel - Gladen - Phoenix Gold

#28 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 5058 postów

Napisano 21 lipiec 2021 - 13:56

muszą się wypowiedzieć ci co z tego żyją

Nikt nic nie musi .

PS. Wiem, że na tym forum są wybitni koneserzy dźwięku. Oczywiście mając kasę można zrobić wspaniały system audio w aucie. Nie mniej jednak ja mam w swoim budżecie zaledwie 4,5 tys, a po wyliczeniach z warsztatu wyszło już pon . 7 tys. To skutecznie mnie zniechęciło do montowania czegokolwiek w aucie.

Zapytaj w kilku firmach przy czym precyzyjnie określ sposób montażu i zakres prac .

Wycena materiałów to osobna sprawa , też powinieneś dostać/ mieć alternatywę , bo ceny kabli są bardzo zróżnicowane i nie można wszystkiego wrzucać do jednego worka .

Nie wierzę , ze nie uzyskasz propozycji w zakładanym budżecie lub blisko tego .

A koneserów dźwięku wstaw sobie do oddzielnej szufladki , piszesz w kilku wątkach i masz gdzieś ich rady odnośnie budowy poprawnego dźwięku .

Teraz rozmawiamy o kasie i o tym aby stworzyć jakiś potencjał w zakresie dynamicznym .

Byle do przodu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych