Skocz do zawartości

Czy warto dać szansę cda-9855r w 2021r?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w samochodzie jak na razie gra zestaw Infinity Kappa 50.9cs na przodzie, na tyle tymczasowo zestaw Hertz dsk, w bagażniku skrzynia no name, o której nic nie mogę powiedzieć, wszystko było poskładane na szybko z gratów które były akurat pod ręką albo zalegały w szafie dlatego jest jak jest. Wszystko pod wzmacniaczem Alpine mrp-f300 + radio chińczyk. Przyszedł czas wziąć się za to i od podstaw zrobić coś porządnego.

 

Na start planuję wymienić radio na jakieś cywilizowane i tu moje pytanie czy Alpine cda-9855r ma jeszcze rację bytu w dzisiejszych czasach? Z tego co wiem to da się dokupić przystawkę USB do niego i korzystać z pendrive. Powiedzcie mi czy jest to sensowny wybór na początek przygody czy lepiej pokusić się o coś nowszego? Mam zaślepioną zatokę 2din na 1 din i znalazłem niedaleko mnie na sprzedaż też kenwooda DNX8220bt. Co byście mogli mi polecić? Co sensownego można wynaleźć w kwocie 1000zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po cóż ci ta Alpine jak i tak zamierzasz słuchać muzyki MP3 z USB - ma to się nijak do jakości, jeśli ktoś kupuje takie radio to słucha muzyki z płyt CD  - wtedy to ma jakiś sens.

Do 1k kupisz spokojnie radio 2 DIN które będzie w miarę "na czasie" np Pioneer SPH-DA230 lub Kenwood DMX-7017DABS - Kenwood DNX8220BT - jest to jednostka sprzed ponad 10 lat - odpuść - chyba że lubisz duże pixele na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pendriva da się zgrać formaty bezstratne, no chyba, że się mylę? :) Cde-113bt którego używałem w poprzednim samochodzie w każdym razie utwory FLAC i WAV obsługiwał z powodzeniem. Konfiguracja opóźnień, aktywnych zwrotnic i przesunięć fazowych poszczególnych głośników też chyba nie jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla CD? ;) Dzięki za propozycje poczytam o nich trochę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś o CDA-9855R plus przystawka USB która nie czyta Flac ani Wav, tylko mp3, to samo się dotyczy CDE-113BT - nie wiem jakim cudem czytało ci to Flac chyba pomyliłeś pliki lub model radia

Nie wiedziałem, że ta przystawka potrafi czytać tylko mp3. Mogłem pomylić model radia, już od kilku lat u brata w Clio jeździ więc prawdopodobnie pomyliłem oznaczenia ;)

Docelowo chcę mieć w samochodzie radio i procesor lub radio z funkcjami procesora stąd moje strzały w CDA-9855R i Kenwooda DNX8220bt bo gdzieś tutaj na forum przeczytałem, że one właśnie te funkcje posiadają. Jestem świadomy, że w kwocie do 1000zł ciężko będzie coś takiego znaleźć więc jak ujrzałem, że za kilkaset złotych jest Alpine, którego za jakość dźwięku na forum chwalą i jest do niego przystawka usb to musiałem zapytać czy warto. W takim razie poleciłbyś poczekać i odłożyć na radio z toslinkiem + procesor czy szukać czegoś z wbudowanymi odpowiednimi funkcjami?

 

-----------------------------------

 

Zbyt pochopnie założyłem temat, prześledzę jeszcze rynek w okolicy co jest na sprzedaż, wybiorę coś i ewentualnie dopiero dopytam czy warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA-9855 to już klasyk, ale szczerze, to bym się nie pchał w ponad 15 letnie radio. Ok, da się dołożyć moduł BT czy pod Ipoda, ale to są kolejne koszta. Skoro i tak chcesz docelowo korzystać z pamięci masowej to nie zastanawiałbym się tylko uderzył w CDE/UTE z prockiem. Nigdy nie będzie to to samo co 9855 czy inne radio z Ainetem i H700, ale po moich doświadczeniach zjadają takiego Pionka 80PRS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA-9855 to już klasyk, ale szczerze, to bym się nie pchał w ponad 15 letnie radio. Ok, da się dołożyć moduł BT czy pod Ipoda, ale to są kolejne koszta. Skoro i tak chcesz docelowo korzystać z pamięci masowej to nie zastanawiałbym się tylko uderzył w CDE/UTE z prockiem. Nigdy nie będzie to to samo co 9855 czy inne radio z Ainetem i H700, ale po moich doświadczeniach zjadają takiego Pionka 80PRS.

X2

Cde/ute grają na dobrym poziomie i też bym poszedł w ta stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę o 9855r i KCA-420. Sam zakup sprzętu i dokupienie ipoda to nie jest jakaś wygórowana inwestycja ale jakiś znajec na elektrodzie coś pisał, że i tak transmisja Ipod -> KCA-420i jest w pełni analogowa i ograniczona do 320kb/s. Wiecie czy jest to prawda?

Podstarzały wygląd radia, brak cywilizacji, dab, streamów, Bt i wodotrysków w najmniejszym stopniu mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie sam wygląd 9855r, jego wyświetlacz i pasek dotykowy zamiast standardowych przycisków osobiście mi się podobają  :D

 

-----------------------------------------------

 

Dobra, plan na razie jest taki, że i tak nie mam jeszcze czym grać więc jak koledzy radzą pójdę w stronę UTE-93, jak wyrzeźbię coś sensownego w samochodzie to dopiero porozglądam się za ciekawszym źródłem :)  Dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie coś dodać od siebie :) 
Gram już lata na 9853r i mam moduł BT pod Aineta i ... BT to jest jakaś padaka względem CD :) Nawet MP3 nagrane na CD miażdży muzę z BT np Tidal master.

I kminie dłuższy czas co z tym fantem zrobić i chyba kolejny krok to procek + jakiś DAC  :looka:
Co do serii CDE to mam mieszane odczucia co do ich poziomu względem np 9855r i 9853r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym upolować nawet najprostszego Helixa DSP Mini + moduł BT lub lepiej USB, a z radiem dać sobie siana. Na pewno będzie bardziej przyszłościowo jeżeli chodzi o system audio i na pewno będzie bardziej przyszłościowo jeżeli chodzi o zmiany auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na czym koledze zależy [emoji16] proszę jak wyszło.

Powiem tak. Przerobiłem kilka opcji.

Cda-9833 z kca-420i i iPodem - sporo zależy od jakości nagranych utworów na iPodzie, ale biedy nie ma, no i sterowanie z iPodem z poziomu radia, dla mnie ogromny plus.

9833+bt po ainecie czyli to co ma teraz Dan124 tyle że z 9855 i tu grałem z komy Tidalem i też było ok, mobilność utworów bo z Tidala a nie dysku iPoda.

Cde-193bt + Tidal z komy po bt,, jakość tez jak najbardziej ok, no i świeższe niż poprzednie rozwiązania.

Reasumując, której opcji by kolega nie wybrał będzie progres jakościowy i stanie się najlepszym ogniwem w tym systemie także kwestia wyboru z czego chce słuchać. Dodam jeszcze że cde-193bt przyjmuje FLACi po USB.

Nie wiem czemu ale w kwestii jakości sklaniam się ku 9833, aczkolwiek cde-193 również jest dobrym źródłem.

 

 

Wysłane z mojego moto g(8) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off, byłby ktoś tak uprzejmy i powiedział mi czy kupie gdzieś jeszcze ten moduł bt na ainet bo na alli nie moge znaleźć?

 

Osobiście korzystam z auxa w 9855r i ku mojemu zdziwieniu nie masz az takiej tragedii w jakości odsłuchu co przykladowo ma miejsce poprzez adapter bt do fabrycznego radia w którym teraz slucham muzyki, wiec to zapewne zasługa radia która sporo eliminuję.

 

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym upolować nawet najprostszego Helixa DSP Mini + moduł BT lub lepiej USB, a z radiem dać sobie siana. Na pewno będzie bardziej przyszłościowo jeżeli chodzi o system audio i na pewno będzie bardziej przyszłościowo jeżeli chodzi o zmiany auta.

Popieram.

Z telefonu po kablu do procka (z pominięciem radia) to najlepsza opcja skoro nie chcesz grać z cd. DSP nie rzadko idzie kupić już od 500zl

Chyba że będzie grane z YT czy mp3 to wrzuć co tam się trafi i graj po bt/aux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram.

Z telefonu po kablu do procka (z pominięciem radia) to najlepsza opcja skoro nie chcesz grać z cd. DSP nie rzadko idzie kupić już od 500zl

Chyba że będzie grane z YT czy mp3 to wrzuć co tam się trafi i graj po bt/aux

Masz na myśli procka z ruxem ? bo inaczej to nie widzę możliwości sterowania głośnością bo z telefonu to tak średnio :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli procka z ruxem ? bo inaczej to nie widzę możliwości sterowania głośnością bo z telefonu to tak średnio :)

Miałem na myśli procesor w torze audio i w nim pominięcie radia wraz z bajeranckim bt czy auxem.

Skoro już mowa o h700/701 i regulacji głośności - można mieć z ruxa, bądź mniej popularnych modeli Alpine posiadających ai-net (nie rzadko tańsza opcja jak dedykowany sterownik)

No i kto powiedział że musi się ograniczać do procesorów Alpine, istnieją również inni producenci którzy nawet sterownik dorzucają w kpl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...