Skocz do zawartości

Tapicer


Mocca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby było proste i bez szycia to bym gitary nie zawracał tylko zrobił sam. Rozumie, że ktoś musi poświęcić czas i mieć pewną wprawę żeby zrobić to dobrze i za to trzeba zapłacić ale właśnie popytałem i albo słyszałem odpowiedzi w stylu pierdolami się nie zajmuję albo 200zl za prosty trójkąt.

A oprócz w miarę prostych trójkątów mam jeszcze nie proste słupki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Ełk szukam materiału do obicia słupków najbardziej zależało by mi aby instalacja wyglądała OEMowo - słupki jednolite z podsufitką.

Pacjent to Skoda Octavia 3 może ktoś coś poleci z doświadczenia? Albo ewentualnie jakąś alternatywę godną polecenia?

Zastanawiam się awaryjnie nad folią:

https://allegro.pl/oferta/folia-samoprzylepna-zamsz-czarna-czerwona-grafit-8843060053

 

Tylko obawiam się, że kolor raczej z dostępnej palety nie zgra się z podsufitką i jeszcze pytanie czy to będzie na tyle elastyczne żeby naciągnąć ładnie na słupek?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.punkttapicerski.pl/tkaniny-samochodowe/podsufitka-samochodowa/

Mam u siebie coś takiego, wydaje mi się że powinien pasować. Z czarnym nie ma aż takiego problemu jak z innymi kolorami.

Piankę z materiału da się oderwać bo inaczej może być widać ślady gdzie był mocno dociśnięty materiał lub rozciągnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.punkttapicerski.pl/tkaniny-samochodowe/podsufitka-samochodowa/

Mam u siebie coś takiego, wydaje mi się że powinien pasować. Z czarnym nie ma aż takiego problemu jak z innymi kolorami.

Piankę z materiału da się oderwać bo inaczej może być widać ślady gdzie był mocno dociśnięty materiał lub rozciągnięty.

Dzięki za link, wczoraj właśnie takie oferty jeszcze znalazłem na Allegro i chyba ku temu będę się skłaniał.

 

Czy po rozwarstwieniu od gąbki materiał jest dość elastyczny? Powinno dać radę dopasować do słupka bez szycia?

Słupki czekają na żywicę także jeszcze finalnej bryły nie mam gotowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej wpuścisz pierścień w słupek tym łatwiej będzie je później okleić. Przy 2-way nie jest aż tak trudno jak przy 3-way.

No tak tweeter nie będzie zakrywał średniaka.

Pierścienie mam już osadzone praktycznie na „0” w słupku.

Zobaczymy ten materiał to drogi nie jest 0,5 metra z rolki powinno wystarczyć na dwa słupki także nawet jak by miało iść na straty to wielkiej szkody nie będzie ;)

A jakiego kleju używałeś? Kontaktowy czy termiczny aktywowany ciepłem?

Materiał bez gąbki jest bardzo elastyczny i pracuje się na nim wyjątkowo przyjemnie, ja kupiłem 2m2 do nauki, zostało mi 1,5m2 i słupki oklejone bez potrzeby poprawki ;)

No to git nabieram wiatru w żagle i zamawiam materiał tylko muszę jeszcze odcień dobrać.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem kontaktowego Bonaterm ale polecam coś w sprayu, łatwiej i równo się nanosi a najlepiej nanieść cienką warstwę bo klej przebije się przez materiał i nie będzie to ładnie wyglądało.

Kiedyś kleiłem filc na obudowę wzmacniaczy klejem w sprayu Würth, trzymał całkiem dobrze. Ostatnio używałem jakiegoś taniego ale nie jest dostępny w Polsce. Myślę że Boll również da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem kontaktowego Bonaterm ale polecam coś w sprayu, łatwiej i równo się nanosi a najlepiej nanieść cienką warstwę bo klej przebije się przez materiał i nie będzie to ładnie wyglądało.

Kiedyś kleiłem filc na obudowę wzmacniaczy klejem w sprayu Würth, trzymał całkiem dobrze. Ostatnio używałem jakiegoś taniego ale nie jest dostępny w Polsce. Myślę że Boll również da radę.

Coś takiego??

https://allegro.pl/oferta/klej-w-sprayu-do-podsufitki-tapicerki-super-mocny-11312478174

 

Nakładałeś na materiał też czy tylko na słupek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...