Skocz do zawartości

Modele smartfonów które grają przez USB.


maniak1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Strasznie nie rozumiem jednego. Skąd to patrcie na utwory w 96 czy 192khz.

 

Parcie to jedno ale android widząc klocek po usb spina się z nim na max. Niezależnie co puścisz. Mój się zepnie z HEC na 192kHz, ja mogę puścić kawałek 44.1 a android to upsampluje do 192kHz i śle po USB... :rotfl: To jest po prostu wbudowana patologia androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I stąd w uapp opcja wyboru jaką jakość chcesz żeby wypluło

 

To niekoniecznie jest "jakość " .

 

 

Strasznie nie rozumiem jednego. Skąd to patrcie na utwory w 96 czy 192khz. Jak uznawana od wielu, wielu lat płyta CD jako nośnik referencyjny ma 44.1khz...

 

 

Format 24 bitowy i szybsze taktowanie nie weszły na "salony" z powodu jakości jaka teoretycznie był w stanie zapewnić . Był podyktowany względami praktycznymi , aby przy wieloetapowej obróbce sygnału nie obcinać jakości i dynamiki na użytecznym odcinku "słowa " .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format 24 bitowy i szybsze taktowanie nie weszły na "salony" z powodu jakości jaka teoretycznie był w stanie zapewnić . Był podyktowany względami praktycznymi , aby przy wieloetapowej obróbce sygnału nie obcinać jakości i dynamiki na użytecznym odcinku "słowa " .

 

Tak podejrzewałem, już mi kiedyś pawel_luk1 o tym napominał po co w dsp 192khz. Dzięki, za potwierdzenie. 

 

Ja myślę przez pryzmat domówki, tam głównie rządzi pasywka i cd jako referencja, i to wystarcza. Choć na np. audioshow jest już sporo muzyki puszczanej cyfrowo, z sprzętów referencyjnych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem to w dużej części przypadków problem nie leży w telefonach tylko w procesorach starszej generacji gdyż patologią androida jest zapodawanie na usb mozliwie najlepszego sygnału audio nie obsługiwanego przez starsze dsp. Rozwiązaniem jest zastosowanie aplikacji która wymusi zmianę sygnału w androidzie. Mam pytanie jeżeli zastosuję konwerter usb toslink który w moim przypadku będzie wypluwać max sygnał 48 kHz /16 bit to powinno wszystko grać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie walczę z tym problemem. Przez uapp wszystko śmiga z h700 po ustawieniu 44.1 khz i 16bit, ale bez tej apki wszystko tylko piszczy...

 

A po co zmieniać coś co chodzi ?

Rozmawiacie o telefonach za setki czy tysiące złotych czy aby ich nie zmienić a UAPP kosztuje w full wersji 30 zł .

Bez kombinacji z fajnym wsparciem i aktualizacjami , ja to ściągnąłem , wpisałem dane logowania do tidala i słucham omijając kodeki andka z bitperfekt.

Czy warto wyważać otwarte drzwi?

post-4530-0-66096600-1625084364_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem swego czasu Spotify na Tidala i nie narzekam , poza tym UAPP obsługuje jeszcze, Qobuz i Google Music co do radia to jest Shoutcast radio.

 

Spotify nie chce z nimi współpracować, poza tym i tak mają pliki w niskiej jakości porównując do MQA Tidala.

Dogadać się w 4 wziąć Tidala HiFi Family wyjdzie po 15 zł , ma się legalna muzykę bez ściągania jakiś torrentow,o ile wcześniej aspekt ekonomiczny miał uzasadnienie to już odkąd po wyjściu w Polsce po bułki wychodzi się bez 30 zł , to naprawdę kwota 15 zł na głowę nie stanowi chyba już dla nikogo problemu ?

Nikt w Tidal nie robi z tym problemu , mój pakiet używa córka w Oslo, brat w Szczecinie oraz ja z żoną na Bawarii , każdy ma osobne konto i login w tym pakiecie , swoje playlisty etc.

Co do radia internetowego podałem jakie obsługuje.

 

Więc nie rozumiem tutaj logiki w toku rozmowy , zmieniać drogie telefony dokupować jakieś przejściówki jak jest dużo prościej i wcale nie drożej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem swego czasu Spotify na Tidala i nie narzekam , poza tym UAPP obsługuje jeszcze, Qobuz i Google Music co do radia to jest Shoutcast radio.

 

Spotify nie chce z nimi współpracować, poza tym i tak mają pliki w niskiej jakości porównując do MQA Tidala.

Dogadać się w 4 wziąć Tidala HiFi Family wyjdzie po 15 zł , ma się legalna muzykę bez ściągania jakiś torrentow,o ile wcześniej aspekt ekonomiczny miał uzasadnienie to już odkąd po wyjściu w Polsce po bułki wychodzi się bez 30 zł , to naprawdę kwota 15 zł na głowę nie stanowi chyba już dla nikogo problemu ?

Nikt w Tidal nie robi z tym problemu , mój pakiet używa córka w Oslo, brat w Szczecinie oraz ja z żoną na Bawarii , każdy ma osobne konto i login w tym pakiecie , swoje playlisty etc.

Co do radia internetowego podałem jakie obsługuje.

 

Więc nie rozumiem tutaj logiki w toku rozmowy , zmieniać drogie telefony dokupować jakieś przejściówki jak jest dużo prościej i wcale nie drożej ?

Na początku myślałem że problem leży po stronie telefonu ale dzięki temu tematowi okazało się że problem leży w androidzie bo wypluwa maksymalną wartość a stare procesory nie potrafią tego przetworzyć i raczej każdy telefon gra przez usb. Mam pakiet familijny na Spotify w DE za bodajże niecałe 15 euro miesiecznie, próbowałem również założyć Tidal ale w DE koszt familijnego to około 14,99 euro a tego HiFi familijny 29,99 euro a przez blokadę regionalną nawet za pomocą nordvpn nie założę konta bo mnie odrazu przekierowuje na cennik niemiecki.Koszt Tidal i Spotify podobny ale prosić teraz całą rodzinę żeby przerzuciła się na inną platformę żeby tylko tata mógł posłuchać sobie muzyki przez usb w aucie gdzie ma bluetooth to nie wykonalne.

 

Jak będę na urlopie w PL to sobie założę nawet Tidal HiFi tak dla porownania ale to nie rozwiązuje problemu z funkcjonalnością i ogranicza nas do korzystania z tych źródeł które oferuje UAPP.

 

Konwerter usb Toslink i tak trzeba kupić dlatego warto spróbować czy te które oferują 48 khz będą grać. Przynajmniej w przyszłości ludzie zastanawiający się nad zakupem konwertera będą wiedzieć w którym kierunku podążać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pakiet familijny na Spotify w DE za bodajże niecałe 15 euro miesiecznie, próbowałem również założyć Tidal ale w DE koszt familijnego to około 14,99 euro a tego HiFi familijny 29,99 euro a przez blokadę regionalną nawet za pomocą nordvpn nie założę konta bo mnie odrazu przekierowuje na cennik niemiecki.Koszt Tidal i Spotify podobny ale prosić teraz całą rodzinę żeby przerzuciła się na inną platformę żeby tylko tata mógł posłuchać sobie muzyki przez usb w aucie gdzie ma bluetooth to nie wykonalne.

 

Ja poprosiłem brata ze Szczecina aby zarejestrował w ten sposób uniknąłem blokady regionalnej. Bo pakiet w DE jest już i dla mnie osobiście za drogi .

Co do zmiany u członków rodziny , nie konsultowałem tylko oznajmiłem , że Spotify już nie ma jest Tidal i tu proszę wasze loginy :D

Kontent i wybór jest tak samo szeroki i po 2 dniach nie było tematu jak zobaczyli , że jest dokładnie to samo co w Spotify tyle , że dużo lepszej jakości.

Abo i tak ja płacę w pełni więc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś taki problem z UAPP że piosenki przez Tidala sam przełącza. Czasami gra ok, a czasami w połowie piosenki włącza się następna. Dodatkowo mam czasami w nim takie lekkie zakłócenia. Słychać taki cyfrowy pik. Próbowałem dawać większy bufor. Coś pomogło ale dalej czasami występuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na forum supportu UAPP że często tego typu problemy z UAPP powoduje manegment baterii Androida , który kiedy słuchasz dłużej , próbuje "uśpić" appke jako nieaktywną. Potrzeba popatrzeć i wyłączyć ta funkcję dla UAPP, aby proces cały czas był aktywny .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co zmieniać coś co chodzi ?

Rozmawiacie o telefonach za setki czy tysiące złotych czy aby ich nie zmienić a UAPP kosztuje w full wersji 30 zł .

Bez kombinacji z fajnym wsparciem i aktualizacjami , ja to ściągnąłem , wpisałem dane logowania do tidala i słucham omijając kodeki andka z bitperfekt.

Czy warto wyważać otwarte drzwi?

Screenshot_2021-06-30-22-18-03-32_bb4e56e6206523973c9dbe324dd1cde3.jpg

Tu w ogóle nie chodzi o pieniądze, tylko o to by się nie ograniczać do jednego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł nowy konwerter i ku mojemu zaskoczeniu działa wszystko na chwilę obecną jestem po 15 minutowym odsłuchu i w porównaniu do wcześniejszego który zawiera xmos jakość jest nie wystarczająca. Konwerter z xmos przez uapp i Tidal grał porownywalnie do alpine cda-7990r a ten nowy jpo pierwsze ma o wiele więcej dołu nie jestem w stanie powiedzieć czy problem leży po stronie konwertera czy aplikacji. Protestuje nieco dłużej i się odezwę. Jescze jedno na chwilę obecną ładowanie telefon z użyciem nowego konwertera nie jest możliwe w przypadku konwertera z xmos za pomocą różnych przejściówek było ładowanie.

 

Jak zawsze zaznaczam że jest to moja laicka opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...