Skocz do zawartości

Przygotowanie drzwi


noelo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, w niedalekiej przyszłości trzeba będzie myśleć o zmianie auta i tak się zastanawiam jak najlepiej ugryźć temat drzwi, żeby zrobić je porządnie i już nie zaglądać do środka. Zaczynając od podstaw - wyczyścić, wykleić - myślę że 2.2mm ctk premium bądź podobny produkt będzie wystarczający, chyba nie ma sensu płacić za dynamat jeśli nie dbamy o dodatkowe kg auta. Otwory zaślepić blachą albo matą (podobno pojawiła się na rynku nadająca się do tego mata), uszczelnić łączenie ~silikonem. Za głośnik coś podobnego do dynaxorba? Dystans plus aluminiowy oring? Czy wystarczy metalowa podstawka od maskownicy focal około 1-2mm? Dystanse trochę pod ukosem żeby woofer spoglądał lekko w górę i lekko do środka pojazdu. Zewnętrzna blacha mata + gąbka a łączenia na tapicerce silikonem, czy też byście lekko wykleili jakąś gąbką 3mm?

 

Zapraszam do luźnej dyskusji jak Wy byście do tego podeszli, jak to zazwyczaj robicie, co stosujecie, może jakieś tipy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do tej pory starczał opis jak powyżej, wszystko grało tak jak chciałem a jedyne na co mogłem narzekać to szumy drogowe przedostające się przez uszczelki szyby. Tego raczej się nie przeskoczy mając nie najmłodsze auta. Za to rozmawiałem nie dawno z paroma Holendrami którzy robili instalacje czy to w autach osobowych czy w ciężarówkach i wkładali dodatkowo w boczki gąbkę absorbującą. Nie miałem okazji porównać efektu przed i po ale krótka przejażdżka potworem scanii nie pokazała żeby można było na coś ponarzekać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka z pianka na boczku może odpychać Ci boczek. Musisz dokładnie wybadac ile tam miejsca będzie, żeby nie było niepotrzebnych naprężeń. 

Warto też obadać kształt boczka, bo jak zaslepisz otwór technologiczny blachą na płasko, a okaże się, że ten boczek delikatnie tam wchodzi to masz klopsa... Dlatego wszystko do przemyślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka z pianka na boczku może odpychać Ci boczek. Musisz dokładnie wybadac ile tam miejsca będzie, żeby nie było niepotrzebnych naprężeń.

Warto też obadać kształt boczka, bo jak zaslepisz otwór technologiczny blachą na płasko, a okaże się, że ten boczek delikatnie tam wchodzi to masz klopsa... Dlatego wszystko do przemyślenia

Myślałem że nie muszę o tym wspominać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim obecnym aucie zamiast blachy użyłem STP Alum, oklejoną obustronnie. Zdecydowałem się na takie nieinwazyjne rozwiązanie bo nie chciałem wiercić w aucie tydzień po odebraniu z salonu, ale przyznać muszę że swoją rolę spełnia w 110%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...