Skocz do zawartości

Golf 7 - a miało być tak pięknie :)


Sroka666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W golfie 7 jest MIB2, w załączeniu masz pinout. Sprawdz czy masz przewody w: 9,10,13,14

 

A do czego mają być te piny ?

Nie chcę wyciągać radia bo ostatnio upychanie całego tego spagetti zajęło mi godzinę.

 

VCDS'a będę miał jutro to się pobawię kodowaniem. Dzięki za podlinkowanie tematu bo też go szukałem ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem dzisiaj około 2 godzin z VCDS'em i nic. połowa bajtów jest nie modyfikowalna a w tych w których można było namieszać ( 4 i 11) zmiany nic nie przyniosły. 

Albo mam słabego VCDS'a albo ubogie radyjko (choć ma navi i parę zbędnych bajerów).

Zostają dwie opcje:

1. Zewnętrzne źródło dźwięku,

2. Procesor który wyprostuje sygnał z radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nic nie przyniosły" oznacza, że zupełnie nic się nie zmieniło po przekodowaniu ( co jest nie możliwe jeśli miałeś 01 i zmieniłeś na 04 - różnica w poziomie wyjściowym jest bardzo słyszalna ), czy po prostu była zmiana, ale nie zadowalająca?

 

Może wklej tu kodowanie ( najlepiej całość z 5F ) przed i po tym jak zmieniałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie 5F

Pacjent G7 kombi 2015 Highline Dicover Media

 

02 73 02 01 FF 00 00 00 51 11 00 01 00 08 08 00 1F 01 00 84 01 20 01 00 CF

 

W bajcie 11 pomocnik kodowania pokazuje mi dwie opcje: 

01 - Internal Sound System Active [PR-8RE/8RH/8RL/8RM}

03 - External Sound System active/instaled [PR-9VE]

 

Tyle że 03 nie przyjmuje i wywala błąd niezaładowania kodowania.

 

W bajcie 4  mam możliwość zrobienia:

00 - Sound System Instaled  [PR-8RU]

3C - 2 Chanels / 4 passive [PR-8RE]

AA - 2 Chanels / 4 passive [PR-8RH]  or Sound System [PR-9VE]

BE - 4 Chanels / 6 passive {PR-8RL]

FF - 4 Chanels / 8 Passive [pr-8rm]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybieraj z pomocnika ( na dole ) tylko w to okienko, gdzie masz 01 ( Bajt 11 ) wpisz z palca 05 a następnie kliknij na którykolwiek inny bajt wtedy to 05 się zapisze w bajcie 11. A dalej to już normalnie wychodzisz z pomocnika kodowania zatwierdzasz nowe kodowanie i powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przespałem się z tematem, i padło na procesor. Rozważam dwa modele: Audison Bit Ten lub Helix DSP mini. Który byście mi polecili i dla czego ?

Zastanawiam się tylko nad realizacją głośności. Jeżeli MIB ma różne EQ dla różnych poziomów głośności to Regulacja głośności w radiu będzie wprowadzać zamieszanie. Z drugiej strony i tak wykorzystuję max 50 procent skali więc może by ustawić de-eqalizer dla najczęściej używanego poziomu ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z BIT ten D na DSP pro MK2 Helixa w moim przypadku po pierwszych kilku taktach dowolnego utworu banan na twarzy, Helix prezentuję się o wiele lepiej w każdym aspekcie brzmienia, dynamika, detal, separacja. Oprogramowanie Audisona jest niezłe ale Helix funkcjonalnością zostawia je daleko w tyle. Na plus Audisona mały sterownik, bardzo łatwa zabudowa, Director mógł by tak wyglądać, wyszedł teraz co prawda Conductor ale pracuje tylko z nowymi DSP. Jeśli chcesz zagrać jakościowo z Helixa to przez Hec USB a nie MIB, raz posłuchasz i nie będzie pytań czy warto itp., tak że Helix z kartą USB i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przespałem się z tematem, i padło na procesor. Rozważam dwa modele: Audison Bit Ten lub Helix DSP mini. Który byście mi polecili i dla czego ?

Zastanawiam się tylko nad realizacją głośności. Jeżeli MIB ma różne EQ dla różnych poziomów głośności to Regulacja głośności w radiu będzie wprowadzać zamieszanie. Z drugiej strony i tak wykorzystuję max 50 procent skali więc może by ustawić de-eqalizer dla najczęściej używanego poziomu ?  

Tak naprawdę nie będzie, bo Loudness jest bardzo przydatny w aucie. W ogóle się tym nie przejmuj. Montuj EQ, wyprostuj sobie charakterystykę to porządanej na postoju, a potem przejedź się autem. Zobaczysz, że będzie sporo brakować w trakcie jazdy. Ja osobiście nie wyprostowałem Loudness, a usunąłem niepotrzebne częstotliwości i dodałem to czego brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopię nieco swój wątek.

Powiedzmy że zdecydowałem się na Helixa DSP mini, i mając procesor szkoda by było nie zrobić przodu aktywnie. 

Mam dwie opcje: 

1. Dołożenie jednego małego wzmacniacza na TW - np. HCP2,

2. Wymiana mojego wzmacniacza HCP 2X na czterokanałowy.

Albo opcja kolejna: rezygnacja z osobnego DSP i założenie kombo pod tytułem Helix M Four DSP.

 

Do opcji pierwszej zastanawiam się czy Hertz HCP2 udźwignie te TW i dlaczego w charakterystyce TW nie podaje się mocy RMS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto i nie warto, używany Mini DSP plus jakiś wzmacniacz na tweetery będzie tańszy. M4 DSPbędzie za to droższy i na 99% nowy ale i bardziej rozwojowy- 10 kanałów dsp z czego 6 rca i 4 wyjścia głośnikowe. Kupując M4 DSP masz już cztery kanały na przód a Hertz na subwoofer czyli dwoma urządzeniami masz opędzony cały system.

Musisz sobie odpowiedzieć co jest ważniejsze w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...