Skocz do zawartości

Strzał z głośników po wyłączeniu wzmacniacza


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przełożyłem dziś graty ze starego autka w nowym i mam pewien problem.

Po wyłączeniu stacyjki (wyłączenie wzmacniacza) następuje strzał z głośników jak prąd przestanie iść. Sprzęt na 100% dobry, podejrzewam, że jest to wina remote albo coś w tym stylu. Przy włączaniu cisza, ogólnie cisza, a przy wyłączeniu jak auto odcina prąd z systemów to jest strzał. Jest na to jakaś rada?

Remote dałem do niebieskiego kabla "ANT", więc podejrzewam, że to antena :D +12 po włączeniu radia i 0 przy wyłączeniu.

 

Autko- Seat leon 2

Wzmak- Rodek 4100N

Radio- Podofo chińczyk z ali na androidzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "+" zasilania wzmaka jest podłączony do stałego plusa aku ( tak powinno być ) czy do tego "po stacyjce"?

 

Jeśli opcja pierwsza ( stały + ) to sprawdź jak zachowuje się ten sygnał ANT ( może nie znika od razu po wyłączeniu i stąd ten strzał ). Nie masz w tym radiu kabelka REM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stały plus oczywiście z akumulatora.

Z tym radiem to tez dziwnie bo po wyłączeniu jakby czuwa i dopiero moduł auta odcina prąd po kilku sekundach ze wszystkiego, radio się włącza po przekręceniu kluczyka i wyłącza po wyjęciu ze stacyjki oo wspomnianych kilku sekundach.

Podsyłam całą rozpiskę kabelków

post-24719-0-20044100-1621023499_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prawdopodobnie przewód opisany jako "AMP Cont" na złączu z gniazdami RCA, jest bardziej przewidziany jako "remote" do wzmacniacza.. Może też rozwiąże to problem ze strzałem w głośnikach..

Z tego co sprawdzałem to „AMP cont” nie ma 12V, ale jeszcze dokładnie się mu przyjrzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prawdopodobnie przewód opisany jako "AMP Cont" na złączu z gniazdami RCA, jest bardziej przewidziany jako "remote" do wzmacniacza.. Może też rozwiąże to problem ze strzałem w głośnikach..

 

Też jestem tego zdania, szczególnie, że jest we wiązce z wyjściami na wzmak.

 

 

Z tego co sprawdzałem to „AMP cont” nie ma 12V, ale jeszcze dokładnie się mu przyjrzę

 

 

Może trzeba coś włączyć w ustawieniach radia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na początku myślałem, że to właśnie remote do wzmaka, ale jak nie było +12V to nie drążyłem. Teraz poszperałem i faktycznie trzeba było włączyć opcje wzmacniacza i zasilanie już dochodzi. Strzał ustał (Jest dużo dużo mniejszy, praktycznie niesłyszalny). Dzięki wszystkim za pomoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...