Skocz do zawartości

nowe nagłośnienie w Peugeot 407


Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Jestem początkujący w tym temacie więc proszę o cierpliwość, ja postaram się o trochę pokory :)

Buduję swoje pierwsze car audio do Peugeota 407. Mam w nim już 6 fabrycznych głośników: dwa tweetery w przodzie i cztery średnio/nisko-tonowe głośniki po jednym każde z bocznych drzwi.
Nie sprawdzałem co to za głośniki, wiem tylko że to nie są fabryczne JBL tylko jakieś inne, fabryczne. Chciałbym je zostawić i dołożyć do tego subwoofer do bagażnika.
Znalazłem kilka fajnych subików co mi się podobają:
Aktywny:
https://allegro.pl/oferta/pioneer-ts-wx300a-skrzynia-basowa-aktywna-1300w-7745864881?reco_id=74cc4f19-aca5-11eb-860e-40a6b731fc40&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017
Pasywny:
https://allegro.pl/oferta/skrzynia-pioneer-ts-a30s4-bassreflex-mdf-1400w-8801999076

Byłbym bardziej za aktywnym bo mniej roboty. Co o nich sądzicie?
Kolejne pytanie jakie radio (najlepiej bluetooth) pod suba aktywnego/pasywnego z jakimś wzmacniaczem i te 6 głośników?
Mam fabryczne radio (blaupunkt rd4 n2) i te głośniki pod radio podpięte. Wyjścia do suba/ wzmacniacza zewnętrznego nie ma więc chce kupić nowe radio.
Też pytanie jaką impedancję radia ma być?
Ogólnie zależy mi by to co kupię dało się wyjąc i do innego auta dać. Za radio, subwoofer i wzmacniacz gotów jestem dać 1000zł, może trochę więcej.
W wygłuszanie, wytłumianie, średnie, wysokie tony na razie się nie bawię, chcę zostawić to co jest.
Za każdą pomoc z góry dziękuję!


post-29853-0-27704200-1620112677_thumb.jpg

Auto z 2006 roku

post-29853-0-27704200-1620112677_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś kupić wzmacniacz czterokanałowy i podpiąć przód pod dwa kanały i dać mostek na suba. Dobre 4 kanały w używce powinieneś znaleźć za jakieś 250-400pln, do tego używany sub ze skrzynią jakieś 300pln do tego radio kmm-bt306 i musisz dorzucić jakąś stówkę na kable, trochę lektury jak to podłączyć i działać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś kupić wzmacniacz czterokanałowy i podpiąć przód pod dwa kanały i dać mostek na suba. Dobre 4 kanały w używce powinieneś znaleźć za jakieś 250-400pln, do tego używany sub ze skrzynią jakieś 300pln do tego radio kmm-bt306 i musisz dorzucić jakąś stówkę na kable, trochę lektury jak to podłączyć i działać

Czyli bardziej iść w pasywny subwoofer i wszystko podłączyć pod jeden wzmacniacz 4 kanałowy. Co do używek to pojeżdżę po lombardach, w okolicy na olx nie mam za dużo do wyboru i też trochę boję się niedoświadczony coś kupować, zwłaszcza za pobraniem.

Powiedz mi, jaką moc wzmacniacza i suba widzisz w tej cenie co podałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy co kupisz, od Twoich preferencji, co akurat sprzedają. Możesz dać temat na giełdzie że kupisz to i owo, a potem wybieraj z ofert co Ci pasuje. Poczytaj to co polecił dan na początek, inne informacje na temat wzmacniaczy czy głośników znajdziesz na forum / w internecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że ewentualny wzmak 4 kan. powinien w mostku oferować moc zakupionego suba. Nieco więcej nie zaszkodzi lub nieco mniejsza moc przyjęcia przez suba.

 

Ryzyko przesterowania głośników z przodu nie istnieje, gdyż możesz ustawić moc oddawaną na nie w sposób dowolny - tyle, ile dadzą radę przyjąć.

Do przodu pasowałoby dać zwrotkę, bo 4 kanały za mało do aktywnego spięcia z tego np. Kenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się o pewnym problemie, mianowicie jak wymienię radio nie będę mógł sterować komputerem a stare radio nie ma wyjścia RCA :( 
Radio pasowałoby zostawić, musiałbym lutować wyjście z radia i jeszcze taki remote skądś wyczarować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konwerter albo wzmacniacz z hi-input

Tylko czy przypadkiem wzmacniacza z hi-input nie wpina się w wyjście na tylne głośniki w radiu przez co reszta głośników jest nadal podpięta do radia i nie trzeba jej prowadzić do wzmacniacza? jak wygląda sprawa z remote w tych typu wzmacniaczach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwenter już jedzie, zaraz będę z niego cinche prowadził do bagażnika oraz zasilanie od akumulatora. Kolega ma taki subik (https://www.avde.pl/hifonics/hifonics-tx-12bpi-skrzynia-basowa/produkt/40757.html) do odsprzedania tylko mówi, że ma do niego wzmacniacz 4 kanałowy (nie wiem dokładnie jaki model) i ciągnie do suba moc w wszystkich czterech kanałów... Czy istnieją takie wzmacniacze 4 kanałowe których wszystkie kanały można 'zmostkować' w jedem? Łącznie ma z 4 kanałów 600 wat na tych 4 omach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jakbym miał dwie cewki to może :D

A można tak zrobić? pierwsze dwa kanały mostkiem do jednej cewki i kolejne dwa kanały mostkiem do drugiej cewki tego samego wzmacniacza i tego samego, dwu cewkowego suba? co ze zwrotnicą? jak to niskie i wysokie tony rozdzielać i potem i tak co suba wysyłać? po chuj wysokie do suba? bo pewnie jest zwrotnica jak wzmacniacz czterokanałowy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...