Skocz do zawartości

Kupię tweetery do moich stegów


misterrm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie!

 

Zamontowałem w swoim aucie zestaw STEG MT650C. Miałem już z nimi do czynienia w poprzednim aucie i jestem w nich dalej zakochany.

 

Niestety z własnej głupoty uszkodziłem jeden z tweeterów.. :( 

 

W internecie nie jestem w stanie znaleźć takiego tweetera marki Steg o średnicy 28mm, są jedynie 25 i 32, ale kosztują ponad 600zł.. To więcej niż połowa kwoty zestawu :(

 

W związku z tym poszukuję tweeterów które godnie zastąpią te z zestawu Steg i które zagrają tak samo detalicznie i ciepło a może i nawet lepiej. Tylko pytanie, czy w ogóle coś takiego znajdę co po podłączeniu pod seryjną zwrotnicę steg zagra tak dobrze.. Bardzo bym nie chciał modyfikować zwrotnic ani zamawiać nowych..

 

Bardzo by mi zależało aby ich rozmiary były podobne do stegów, bo mam już zrobione słupki.. 

 

Macie jakieś rekomendacje? Na początku myślałem o proa simplex 25, ale niestety są za małe do moich słupków.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już tak.. Kurcze, to chyba jedyne wyjście w takim razie :(

 

A wie ktoś może czy warto kupić te seryjne tweetery czy może dołożyć i kupić STEG SQ32? Bo te sq32 wygladaja na troche solidniejsze i bardziej "quality", a cena wyjdzie taka sama.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od początku. Jeśli pocięte to masz pasywnie, to nie można sobie zamieniać tw na jaki się chce. Jeśli aktywnie to tak.

 

Ja bym zaczął od wysłania maila do Steg czy można kupić u nich 1 sztukę, lub czy naprawiają. Zależy od firmy, ale czasem takie usługi nie kosztują dużo.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od początku. Jeśli pocięte to masz pasywnie, to nie można sobie zamieniać tw na jaki się chce. Jeśli aktywnie to tak.

 

 

Tak, zdaje sobie z tego sprawę. U mnie jest pocięte pasywnie za pomoca seryjnych zwrotnic. Nie byloby dla mnie problemem aby w ramach nowych tweeterow dodać jakiś mały wzmacniacz na same tweetery gdyby nie fakt, ze mam dosyć mocno upośledzone radio które nie ma żadnych korekt lub ustawień prócz prymitywnych ustawień korekt czasowych i z tego powodu pewnie chęć zrobienia aktywnego cięcia skończyłaby sie na dokupieniu DSP..

 

Radio to gms 8906 hybrid. Nie polecam nikomu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...