Skocz do zawartości

E46 Coupe by Koartis (Adler)


Koartis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontujesz włonczysz i usłyszysz. Miałem e46 touring i na seryjnym głośniku można było usłyszeć jak tapicerka puszcza. Osobiście nie lubię jak tapicerka drga w rytm muzyki. Myślałem że będziesz ciąć blachę i montował na sztywno. Co z litrażem dla dwóch wooferów? Myślę że na tym forum nikt nie chce dla ciebie źle większość instalacji jest robiona pod kątem sq i w tym kierunku starają Ci się pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zamontowane, jeszcze bez ostatniej warstwy izolacji tj pianki na tył boczka ale na szybko chciałem cokolwiek uslyszeć... czy zadowolony? Tak, póki co tak ale nie ustawione nic dokładnie wiec takiego szczerego odsluchu jeszcze nie miałem - ale było go na tylecaby napewno stwierdzić, że tak jak wczesniej na seryjnym drgań nie było tak nadal ich nie ma :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było, trochę się nie wypowiadałem, ale dziś przeglądając tematy "wpadłem" akurat na ten i to E46 coupe, jako że sam posiadam to auto jeszcze w PL, rozebrałem je dość solidnie, mogę powiedzieć, że mi by się chyba nie chciało rzeźbić w tym aucie, bo po prostu to auto akurat jest rzeźbą jak chce się to zrobić dobrze i z dobrym efektem.

 

Mnóstwo ludzi "wiesza na tapicerce", moim zdaniem wręcz własnie wiekszosć, nie licząc splowców. A wśród projektów z żywicą to już w ogóle min 90%... montaż na sztywno do drzwi zawsze jest lepszy ale przetloczenia pozwolily by ni na montaż 1szt tylko bez jakiejś grubej rzezby z metalem. A to mnie nie interesuje. A tapicerki nie slyszę ani odrobinę, to jest stare bmw - jeszcze z tych gdzie się starali. Gdyby to była plastikowa kia to bym o tym nie myślał nawet

 

Nie zgodzę się z tą wypowiedzią, dobre auta z SQ, czy też fajnie zrobione auta, zazwyczaj mają dystanse montowane do blachy drzwi, jeśli jest coś rzeźbione w boczku, zazwyczaj kończy się to komorą zamkniętą jeśli pozwalają na to drzwi, ogółem co auto, właściciel i itp. to różne jest wykonanie.
1 szt. - lepiej porządnie zrobiona ta jedna sztuka, niż zdupione 2 szt. serio. U mnie w aucie tak był zrobiony woofer, że wszyscy się pytali czym napędzam suba, a to była tylko praca wooferów 16,5cm. 
Tapicerka w E46 zawsze gra po latach :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ja się zgadzam z tym, że dystanse do drzwi bezpośrednio to lepsza opcja ale jeżeli miales e46 to może pamiętasz - 1 woofer 16cm to jeszcze nie problem w montażu, dystans można wpasowac w zagłębienie blachy po org głośniku i ew tylko do wyciecia jest wnetrze aby magnes schować, więc z 1szt nie dziwie się ze tak zrobiles. Póki nie myslalem o dwoch to też tak chcialem robic, nawet dystanse bassera mam już kupione. Ale z drugim kłopot bo obok pierwszego org wgłebienia jest wzmocnione wyprofilowanie, a za nim juz otwór techniczny się zaczyna. Może kiedyś, gdy już mi będzie znow za mało to będę się bawił z tym. Narazie nie. I to Panowie nie jest tak, że nie przyjmuję krytyki i się obrażam - absolutnie nie. Trochę to tak wygląda dlatego się tłumaczę :) ale u mnie naprawdę nie słychać tapicerki nawet minimalnie mimo 20tu lat auta. Jak będę miał możliwość i skończone plany to zacznę trochę odwiedzać spoty, z checią dam się każdemu przekonać :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koartis, życzę Ci aby Twój montaż spełniał pochłaniane w nim nadzieję :D W swojej coupejce mam tylko po sztuce na stronę i Mnie to w zupełności wystarczy... montaż na dystansie oczywiście przykręconym do blasze... ona lekko podcięta... oczywiście wygłuszone jak należy i tak od kilku lat nie pojawiają się niepożądane dźwięki  :wink:  Oby w Twoim przypadku było podobnie chodź zupełnie nie popieram montażu przetworników do boczków :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to być może zmienię. Wygłuszenie również wiem, że było by lepsze gdybym zakrył otwór montażowy przynitowaną blachą. Więc... Myslę że to poprawię, kiedyś, a w tedy jednocześnie będę myslał nad montażem głośników na sztywno.

 

 

A tym czasem.... :-)

 

post-28474-0-75073300-1623491238_thumb.jpgpost-28474-0-93211300-1623491254_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem skos z najdzieją że przechylę formę i wyjmę. Niestety plan legł w gruzach, musiałem wyrwać na siłe a potem przyciąć górę aby móc wkładac/ wyjmować... :/ trudno już zacząłem, to robię do końca nawet jezeli ma byc kupa to się nie dowiem jeżeli nie dokończę. Aktualnie port się suszy wyklejony na formie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra pierwsze podejscie do suba zakońcozne porażką. Chciałem wpuszczać zabudowe w wgłębienie w podłodze aby wyciągnąć jak największą powierzchnię, ale przez to później od góry musiałem wycinać 2x więcej aby to wchodziło/wychodziło w tą cholerną dziure... Po ogarnięciu tego dorobiłem port zgodnie z oryginalnym planem, ale już wszystko się popieprzyło - pośpiech i nerwy "bo tylko 2 dni mi zostały" dały się we znaki za mocno... Dziś już wyjeżdzam w trasę a w przyszły weekend powrót do domu tak więc prace zawieszone na minimum 3 tygodnie, dodatkowy czas na przemyślenia planu działania no i chociaż oswoję się z zmianą frontów na czysto bez suba, ale na tą chwilę głównie myślę czy nie olać sprawy i jednak nie zrobić standardowo zabudowy z mdf na całą szerokość bagażnika zaraz za fotelami i głośnikiem centralnie prosto w otwór na narty tylko już teraz myśląc o tym zastanawiam się "co z portem"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W coupe wrecz najczesciej :P ale ja się uparłem aby jak najwiecej bagaznika zachować. Nerwy po nieudanej probie mi już puściły i wiem, ze podejmę jeszcze jedną próbę zabudowy boczka z całkiem innym podejściem - zamiast odwzorowania gołej blachy odwzoruję WEWNĘTRZNĄ stronę tapicerki a górę myślę by uformować z siateczki drucianej w odpowiedni kształy i na niej rozłożyc pozniej materiał pod żywicę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle projektów starych BMW robionych przez uznanych instalatorów, a i tak kolejny pcha się w woofery w tapicerce i subwoofer w tunelu. Ciekawi mnie tylko kiedy autor dojdzie do wniosku, że "to jednak nie to", albo będzie "szukał swojego króliczka". I bez złośliwości mówię, więc proszę się nie obrażać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W coupe wrecz najczesciej :P ale ja się uparłem aby jak najwiecej bagaznika zachować. Nerwy po nieudanej probie mi już puściły i wiem, ze podejmę jeszcze jedną próbę zabudowy boczka z całkiem innym podejściem - zamiast odwzorowania gołej blachy odwzoruję WEWNĘTRZNĄ stronę tapicerki a górę myślę by uformować z siateczki drucianej w odpowiedni kształy i na niej rozłożyc pozniej materiał pod żywicę :)

to może pójść w cienką, ale długą skrzynkę z głośnikiem skierowanym w otwór podłokietnika z jakimś płytkim głośnikiem? jl-10tw3 albo u-Dimension ProX-408?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że za pierwszym razem tak nie zrobiłeś tylko rwałes bagaznik do gołego i wtedy brałeś kształt. Zanim podejdziesz do rundy drugiej upewnij się jeszcze czy będzie do czego tą skrzynkę przykręcić i ewentualnie dorób miejsce. Później tylko zrobisz nawiert pod śrube i skrzynka będzie siedzieć nieruchomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, dobrnąłem do domu więc wyjaśniam :-)

 

 

kolejny pcha się w woofery w tapicerce i subwoofer w tunelu

 

 

ten wątek jest już przerobiony. Mnie tu nikt nie zna więc jestem per "kolejny sie pcha" a jak już mówiłem wcześniej, że mnóstwo ludzi tak robi i to z DOBRYM efektem to nie przechodzi, bo noname jak ja nie ma siły przebicia więc nie będę nikogo przekonywał, powtórzę jedynie po raz kolejny : u mnie gra bardzo dobrze. Jak robił to samo np na yt neon228 w swojej hondzie, każdy klaszcze uszami bo człowiek znany i z pojęciem. Lepszy przykład na fb CAPolska również jest robione e46 : głośniki wstawione są w tapicerkę tak samo jak u mnie + w tapicerkę tylnią i co? Zero krytyki, same lajki i serduszka i pozdrowienia. Dlaczego? Bo jest to projekt robiony przez Alphard Group UK. Dlatego wątek głośników w tapicerce KTÓRA JEST WZMOCNIONA WŁÓKNEM SZKLANYM DO POZIOMU "BETON" jest przynajmniej dla mnie wyjaśniony. Wcześniej trochę uległem i zacząłem rozważać faktycznie prucie drzwi i cyrklowanie jakiś tuneli aby faktycznie głośniki przykręcić do drzwi bezpośrednio, ale teraz po przemyśleniach i po kolejnych paru dniach odsłuchów stwierdzam że to by było po prostu głupie zadowalanie użytkowników forum a nie siebie. Tak więc ten wątek uważam za zamknięty bo skoro jest dobrze, to nie widzę sensu. Rozumiem to podejście, że do drzwi jest o wiele lepiej, ale mam wrażenie że jest to podejście głównie propagowane przez ludzi którzy nie biorą pod uwagę sztywności włókna szklanego a patrzą tylko że "tapicerka" i koniec...

 

 

to może pójść w cienką, ale długą skrzynkę z głośnikiem skierowanym w otwór podłokietnika z jakimś płytkim głośnikiem?

 

 

Stety lub niestety ale już mam kicx'a i pod niego uparcię będę próbował dalej ogarniać zabudowę celując w wytyczne podane przez Grzecznego :-)

 

 

Dziwne że za pierwszym razem tak nie zrobiłeś tylko rwałes bagaznik do gołego i wtedy brałeś kształt.

 

 

Robiłem tak, bo pomiędzy org tapicerką a blachą jest 1-2cm powietrza, a to na tej całej powierzchni już robi pare ładnych litrów pojemności więcej

Zanim podejdziesz do rundy drugiej upewnij się jeszcze czy będzie do czego tą skrzynkę przykręcić i ewentualnie dorób miejsce.

 

z tym będzie zero problemu, goła blacha która będzie za "plecami" zabudowy ma otwory i to w dodatku mniej więcej na wysokości gdzie będzie otwór na głośnik. Wpasować tam kawałek mdf to będzie roboty na pare minut na szczęście :-)

 

 

Panowie dajcie chłopakowi się wykazać... z waszej strony to wygląda bardziej na atak niż pomoc...

 

Dzięki za wsparcie :D aczkolwiek widziałem posty gdzie to o wiele ostrzej wygląda :-)

Chłopak bierze na klate i wyciąga wnioski z tego co widziałem do tej pory

 

 

No tak, za stary jestem na internetowe fochy a też potrafię zrozumieć nieraz odrobinę bardziej oschłą tonację jak ktoś kto się zna, wytyka świeżakowi jak ja te same błędy popełniane w kółko przez ludzi od lat zapewne :)

 

Tak więc dopóki nie są to tylko teksty per "do dupy, nara" to mogę jedynie podziękować za zainteresowanie i rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat frontów mialem sam zamykać, jednak go otworzę bo wpadlem na trzecie wyjście : "My midbass door pods mount on the outside of the door panel, but are attached by running bolts through the door panel into the door metal. This allows me to sandwich the door panel between the pod and the metal of the door. The void between is filled with deadener (both mat and ensolite)." Szybkie tłumaczenie o ile komuś potrzebne : adaptery przykrecone bezposrednio do drzwi, na to tapicerka, glosnik przykrecony do tapicerki srubami siegającymi PRZEZ tapicerkę do adapterów.

 

Zalety : -dodatkowe usztywnienie tapicerki, -głośnik trzymany na sztywno do drzwi, -dystans na tyle głęboki, że można by już nie ciąć "pleców" i robić z tego sealed ( chociaż sx6c do sealed są kupą ponoć?) ,-w moim przypadku, brak koniecznosci ingerencji w już wlozony trud i pracę nad panelami. MINUSY : - Kkoniecznosc odkręcania głosników przy kazdej checi zdjecia boczka drzwi (who cares...) co sądzicie o takim wyjściu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uzylem google translate, wpisalem oryginał i dopisalem jak ja bym to zrobił bo wizja samych po prostu długich śrub nie wiem czy była by na tyle dobra, bo to w tedy nie zmieni niczego poza ew sztywnością tapicerki. Więc - co sądzisz o takim pomysle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad czym się rozwodzicie? E46coupe ma proste do zrobienia drzwi.

http://www.naturalsound.pl/2019/08/04/bmw-e46-coupe/

http://www.naturalsound.pl/2015/04/27/bmw-e-46-coupe/

 

Montując dwa woofery, wspawałbym pierścienie z blachy, do nich dystense z mdf'u. Na tapicerce jedynie ładny panel zakrywający i wszystko w temacie.

Tu masz pokazane mniej więcej o co mi chodzi:

http://www.naturalsound.pl/2014/01/26/subaru-legacy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...