facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

E46 Coupe by Koartis (Adler)

bmw e46 coupe excursion kicx

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#61 Koartis

Koartis
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 12 czerwiec 2021 - 17:46

zrobiłem skos z najdzieją że przechylę formę i wyjmę. Niestety plan legł w gruzach, musiałem wyrwać na siłe a potem przyciąć górę aby móc wkładac/ wyjmować... :/ trudno już zacząłem, to robię do końca nawet jezeli ma byc kupa to się nie dowiem jeżeli nie dokończę. Aktualnie port się suszy wyklejony na formie

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#62 Koartis

Koartis
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 13 czerwiec 2021 - 10:23

No dobra pierwsze podejscie do suba zakońcozne porażką. Chciałem wpuszczać zabudowe w wgłębienie w podłodze aby wyciągnąć jak największą powierzchnię, ale przez to później od góry musiałem wycinać 2x więcej aby to wchodziło/wychodziło w tą cholerną dziure... Po ogarnięciu tego dorobiłem port zgodnie z oryginalnym planem, ale już wszystko się popieprzyło - pośpiech i nerwy "bo tylko 2 dni mi zostały" dały się we znaki za mocno... Dziś już wyjeżdzam w trasę a w przyszły weekend powrót do domu tak więc prace zawieszone na minimum 3 tygodnie, dodatkowy czas na przemyślenia planu działania no i chociaż oswoję się z zmianą frontów na czysto bez suba, ale na tą chwilę głównie myślę czy nie olać sprawy i jednak nie zrobić standardowo zabudowy z mdf na całą szerokość bagażnika zaraz za fotelami i głośnikiem centralnie prosto w otwór na narty tylko już teraz myśląc o tym zastanawiam się "co z portem"...

#63 Szczurek1986

Szczurek1986
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 12:48

Sub w miejscu tunelu na narty to często praktykowane rozwiązanie :P

#64 Koartis

Koartis
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 19:07

W coupe wrecz najczesciej :P ale ja się uparłem aby jak najwiecej bagaznika zachować. Nerwy po nieudanej probie mi już puściły i wiem, ze podejmę jeszcze jedną próbę zabudowy boczka z całkiem innym podejściem - zamiast odwzorowania gołej blachy odwzoruję WEWNĘTRZNĄ stronę tapicerki a górę myślę by uformować z siateczki drucianej w odpowiedni kształy i na niej rozłożyc pozniej materiał pod żywicę :)

#65 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 782 postów

Napisano 18 czerwiec 2021 - 15:44

Jest tyle projektów starych BMW robionych przez uznanych instalatorów, a i tak kolejny pcha się w woofery w tapicerce i subwoofer w tunelu. Ciekawi mnie tylko kiedy autor dojdzie do wniosku, że "to jednak nie to", albo będzie "szukał swojego króliczka". I bez złośliwości mówię, więc proszę się nie obrażać 😀

FiiO M11, Helix DSP Pro MK2, Scan-Speak D3004/602010 + Scan-Speak 10F/4424G00 @ Helix C-FOUR, MP 5.16 MK2 + Scan-Speak 30W/4558T00 @ Helix C-FOUR

#66 noelo

noelo
  • Użytkownik
  • 325 postów

Napisano 18 czerwiec 2021 - 16:05

W coupe wrecz najczesciej :P ale ja się uparłem aby jak najwiecej bagaznika zachować. Nerwy po nieudanej probie mi już puściły i wiem, ze podejmę jeszcze jedną próbę zabudowy boczka z całkiem innym podejściem - zamiast odwzorowania gołej blachy odwzoruję WEWNĘTRZNĄ stronę tapicerki a górę myślę by uformować z siateczki drucianej w odpowiedni kształy i na niej rozłożyc pozniej materiał pod żywicę :)

to może pójść w cienką, ale długą skrzynkę z głośnikiem skierowanym w otwór podłokietnika z jakimś płytkim głośnikiem? jl-10tw3 albo u-Dimension ProX-408?

#67 4diwr0c

4diwr0c
  • Użytkownik
  • 687 postów

Napisano 18 czerwiec 2021 - 19:18

Dziwne że za pierwszym razem tak nie zrobiłeś tylko rwałes bagaznik do gołego i wtedy brałeś kształt. Zanim podejdziesz do rundy drugiej upewnij się jeszcze czy będzie do czego tą skrzynkę przykręcić i ewentualnie dorób miejsce. Później tylko zrobisz nawiert pod śrube i skrzynka będzie siedzieć nieruchomo

Galaxy Note 9, PXA H800, U-dim ProX T2, U-dim ProX M3 pod U-dim JR.4.300 plus U-dim ProX M6 pod U-dim JR.2.370, RM 212 SL pod ProX 1k 1D

#68 Szczurek1986

Szczurek1986
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 18 czerwiec 2021 - 20:43

Panowie dajcie chłopakowi się wykazać... z waszej strony to wygląda bardziej na atak niż pomoc... Wszelkie podpowiedzi jak najbardziej mile widziane to jest potrzebne  :wink:

#69 4diwr0c

4diwr0c
  • Użytkownik
  • 687 postów

Napisano 19 czerwiec 2021 - 03:49

A słyszałeś o konstruktywnej krytyce? Chłopak bierze na klate i wyciąga wnioski z tego co widziałem do tej pory

Galaxy Note 9, PXA H800, U-dim ProX T2, U-dim ProX M3 pod U-dim JR.4.300 plus U-dim ProX M6 pod U-dim JR.2.370, RM 212 SL pod ProX 1k 1D

#70 Koartis

Koartis
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 20 czerwiec 2021 - 10:01

Hello, dobrnąłem do domu więc wyjaśniam :-)

kolejny pcha się w woofery w tapicerce i subwoofer w tunelu

ten wątek jest już przerobiony. Mnie tu nikt nie zna więc jestem per "kolejny sie pcha" a jak już mówiłem wcześniej, że mnóstwo ludzi tak robi i to z DOBRYM efektem to nie przechodzi, bo noname jak ja nie ma siły przebicia więc nie będę nikogo przekonywał, powtórzę jedynie po raz kolejny : u mnie gra bardzo dobrze. Jak robił to samo np na yt neon228 w swojej hondzie, każdy klaszcze uszami bo człowiek znany i z pojęciem. Lepszy przykład na fb CAPolska również jest robione e46 : głośniki wstawione są w tapicerkę tak samo jak u mnie + w tapicerkę tylnią i co? Zero krytyki, same lajki i serduszka i pozdrowienia. Dlaczego? Bo jest to projekt robiony przez Alphard Group UK. Dlatego wątek głośników w tapicerce KTÓRA JEST WZMOCNIONA WŁÓKNEM SZKLANYM DO POZIOMU "BETON" jest przynajmniej dla mnie wyjaśniony. Wcześniej trochę uległem i zacząłem rozważać faktycznie prucie drzwi i cyrklowanie jakiś tuneli aby faktycznie głośniki przykręcić do drzwi bezpośrednio, ale teraz po przemyśleniach i po kolejnych paru dniach odsłuchów stwierdzam że to by było po prostu głupie zadowalanie użytkowników forum a nie siebie. Tak więc ten wątek uważam za zamknięty bo skoro jest dobrze, to nie widzę sensu. Rozumiem to podejście, że do drzwi jest o wiele lepiej, ale mam wrażenie że jest to podejście głównie propagowane przez ludzi którzy nie biorą pod uwagę sztywności włókna szklanego a patrzą tylko że "tapicerka" i koniec...

to może pójść w cienką, ale długą skrzynkę z głośnikiem skierowanym w otwór podłokietnika z jakimś płytkim głośnikiem?

Stety lub niestety ale już mam kicx'a i pod niego uparcię będę próbował dalej ogarniać zabudowę celując w wytyczne podane przez Grzecznego :-)

Dziwne że za pierwszym razem tak nie zrobiłeś tylko rwałes bagaznik do gołego i wtedy brałeś kształt.

Robiłem tak, bo pomiędzy org tapicerką a blachą jest 1-2cm powietrza, a to na tej całej powierzchni już robi pare ładnych litrów pojemności więcej

Zanim podejdziesz do rundy drugiej upewnij się jeszcze czy będzie do czego tą skrzynkę przykręcić i ewentualnie dorób miejsce.

z tym będzie zero problemu, goła blacha która będzie za "plecami" zabudowy ma otwory i to w dodatku mniej więcej na wysokości gdzie będzie otwór na głośnik. Wpasować tam kawałek mdf to będzie roboty na pare minut na szczęście :-)

Panowie dajcie chłopakowi się wykazać... z waszej strony to wygląda bardziej na atak niż pomoc...

Dzięki za wsparcie :D aczkolwiek widziałem posty gdzie to o wiele ostrzej wygląda :-)

Chłopak bierze na klate i wyciąga wnioski z tego co widziałem do tej pory

No tak, za stary jestem na internetowe fochy a też potrafię zrozumieć nieraz odrobinę bardziej oschłą tonację jak ktoś kto się zna, wytyka świeżakowi jak ja te same błędy popełniane w kółko przez ludzi od lat zapewne :)

Tak więc dopóki nie są to tylko teksty per "do dupy, nara" to mogę jedynie podziękować za zainteresowanie i rady

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bmw, e46, coupe, excursion, kicx

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych