Skocz do zawartości

Wzmacniacz HA do wysterowania kolumn 150w RMS


lukassikora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem załoga

 

Szukam piecyka domowego, coś raczej ze starszej epoki, do napędzenia dwóch kolumn DIY które defakto nie są jeszcze gotowe. Są na przetwornikach STX konkretnie :

- W.22.250.8.FCX

- M.15.250.8.FCX

- T.10.250.8.PCX

 

Szacuje moc na około 150w/8ohm tylko na podstawie woofera, więc dobrze by było żeby piecyk dał radę je fajnie wysterować. Mam nadzieję że coś pomożecie w dobrze, budżet nie jest zbyt potężny, raczej nie chciał bym przekroczyć 600 zł, choć wiadomo, coś się tam nagnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wzmacniacz do domu miał 150W w 8R to wybór jest ograniczony do najwyższych modeli danej firmy .

Taki sprzęt zachowany w przyzwoitym stanie kosztuje krotność tej kwoty , za tyle możesz nie kupić trupa do renowacji , a i to wątpliwe .

Kup przyzwoity wzmacniacz o mocy 60 W , za 1000 zł to może coś z tego będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam Wzmacniacza o mocy 150w 8r bo wiem że to będzie trudne, a i tak papier nie gra, tylko szukam Wzmacniacza do wysterowania kolumn o tej mocy. Rozważałem na przykład któryś z modeli Onkyo z serii Integra, w dniu odbioru będę mieć też możliwość posłuchania ich pod Teac A-R600 który jest teraz dostępny na portalach w cenie ok 500 zł. Nie mniej jednak nie jest to wybór na już i chętnie skorzystam z pomocy kogoś kto ma z tym większe doświadczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz co masz w najbliższej okolicy będzie najprościej. Ja bym sobie podjechał sprawdzić tego Kenwooda Kr.

Onkyo Integra to już fajne "klocki". W twoim budżecie można już coś fajnego wybrać

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, Pierwszy z brzegu na słynnym portalu model kr 5040r wydaje się być rozsądną propozycją 95w przy 8R, pilocik, opisywany jako dynamiczny więc powinien sobie poradzić. Czekam na jeszcze inne propozycje, na HA się niestety za bardzo nie znam, a jak mam brać rady z elektordy to już wolę w ślepo samemu coś wybrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...