Skocz do zawartości

Brak opcji steering wheel control pioneer avic-F9880DAB


cabron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Niedawno nabyłem używane radio tak jak w temacie. Z czasem zacząłem grzebać, aby radio reagowało na przyciski kierownicy multifunkcyjnej. 

Nabyłem poniższy interfejs:

1lHLYBZ.jpg

Wszystko podłączyłem jak powinno być razem z poszczególnymi kablami od mute, reverse, oraz 3,5mm do jack'a.

Grzebiąc dalej chciałem włączyć opcje w ustawieniach radia steering wheel control, ale takiej opcji nie mam. Najnowsze oprogramowanie 1.8.

 

Ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem w tym modelu? Możliwe w ogóle, że to radio za 3k netto nie posiada takiej opcji, gdzie tańsze modele mają na przysłowiowe "dzień dobry" ?


Ammm, radio 

avic-F980DAB a oprogramowanie 1.08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie auto? Różne roczniki samochodów nawet tego samego producenta  mogą mieć inny protokół CAN. Mam tak w Volvo V70II. W sobotę będe robił sterowanie z kierownicy przy okazji zmiany radia na Z5200DAB.  Wmoim przypadku interfejs to Autoleads CP2 - V053. Ale generalnie sam CP2 obsługuje do 4000 pojazdów- podobno. 

Pierwsze to sprawdź czy masz dedykowany interfejs, drugie - dowiedz się czy pasuje do rocznika, trzecie to czy prawidłowo są podpięte przewody sterujące jacka 3,5mm. W przypadku autoleads CP2 model samochodu jest wybierany DIP-ami , innymi DIP-ami wybiera się producenta radia.

 Nie włączysz funkcji w radiu bo jej nie ma. To ma działać odrazu po podłaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo połączenie CAN działa normalnie, sygnały odnośnie mute i reverse wysyła poprawnie. Po wrzuceniu wstecznego muzyka znacznie cichnie, aby usłyszyć dźwięk czujników parkowania.
Samochód to Skoda Octavia II FL 2009
Głównie chodzi o to, czy ktoś się spotkał z brakiem opcji steering wheel control w pioneerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Głównie chodzi o to, czy ktoś się spotkał z brakiem opcji steering wheel control w pioneerze.


A czy w jakimkolwiek innym radiu jest taka opcja w menu?

Tak jak pisal kolega wyzej, po skonfigurowaniu samego interfejsu (o ile tego wymaga) ma dzialac od strzala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pioneery AVH A210 i Z5200DAB, żaden nie ma tej opcji. Oba mają wejścia na sterowanie. Po prostu wpinasz i ma działać.

Być może potrzebna konfiguracja interfejsu albo rocznikowo się nie zgadza ( może zmienione przez skodę rozkazy CAN)

 Dla skody audiolead przewiduje dwa inne interfejsy. Jeden dla rocznika 2004-2008 a inny dla 2008-2014. Chyba jednak zmiany w CAN jakieś są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem więcej czasu, aby pogrzebać z tym interfejsem. Co prawda dalej wyskakuje mi w ustawieniach, że połączenie z magistralą CAN jest nieprawidłowe ale przynajmniej sterowanie z kierownicy zaczęło działać. 
Mój błąd, upchnąłem kabel 3,5 mm w AUX   :mur1: zamiast w W/R  :rotfl:

Dzięki za porady :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem więcej czasu, aby pogrzebać z tym interfejsem. Co prawda dalej wyskakuje mi w ustawieniach, że połączenie z magistralą CAN jest nieprawidłowe ale przynajmniej sterowanie z kierownicy zaczęło działać.

Mój błąd, upchnąłem kabel 3,5 mm w AUX :mur1: zamiast w W/R :rotfl:

Dzięki za porady :P

Nie ty pierwszy i nie ostatni. Kolega kiedyś tak dla klienta wymieniał radio na gwarancji w ASO Mitsubishi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...