Skocz do zawartości

Dobry piec?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam grono :rotfl: , z góry przepraszam że zakładam temat typu "jaki wzmacniacz", ale po prostu nie znalazłem nic ciekawego w tym temacie.

Mianowicie, szukam czegoś konkretnego 2 kanały bądź monoblok 300-400 RMS pod suba (póki co jest to buczypudło GTO 1204BR ale będzie zmiana na coś lepszego, możecie podpowiedzieć co, byle w budzie bass reflex i pod mały bagażnik), chciałbym naprawdę dobry piec, który zagra czysto bez przesterów na około lekko ponad połowie gaina przy napięciu 13V, nie zamierzam nic spinać w 1ohm więc stabilne 2ohm mi wystarczy jedynie przyszłościowo, ważne żeby to było solidne. Najlepiej jakby można go znaleźć na alle, ponieważ z dostępnością starych dobrych piecyków może być różnie. Budżet dość mały bo około 500zł, ewentualnie dorzucę parę groszy. Póki co w oko wpadł mi Kicx 1050D, ale on ma dość spore zabezpieczenia, może więc moje zdolności prądowe nie wystarczą.

 

Trochę specyfikacji instalacji (VW Lupo :hyhy: ):

Przewody 35mm2 spawalnicze

Altek 70A

Aku 55Ah

Kondensator 1F Hifonics

 

Mam nadzieję, że ktoś coś pomoże, z góry dzięki :wink:  :help: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj o swojej elektrowni, która nie jest zbyt mocna.

70A altka - tak naprawdę możesz wykorzystać do 40A.

Reszta - jak ma do "pełna" swoją wydajność prądową, to ma zasilać resztę systemów auta.

40A x 14.2V = 570W.

To jest moc brutto, a Rodek nie jest demonem wysokiej sprawności.

Rozejrzyj się za klasą D. Przynajmniej wykorzystasz 70/75% tej mocy.

Czyli w granicach 420W podawane na suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...