Skocz do zawartości

Mazda 6 kombi 2015r - Kierunek Car audio


Rekomendowane odpowiedzi

Póki co sekcja basowa zrobiona. Czy jestem zadowolony? Czegos mi brakuje, głośnik swój znam więc wyjśc jest parę, obudowa kicha, sygnał z konwertera kicha ( używałem w fordzie i grało lepiej więc wykluczam raczej konwerter.) radio kicha. Już od samego początku po zakupie auta zauważyłem że radia zaczyna grać powyżej 30st.glosnosci na 50 możliwości. Do 30 nuda brak dołu brak góry tak nijak. (może zboczenie z lat poprzednich gdzie stawiałem audio na alpine CDA czy może na pionkach gdzie kluchy ciepłe były.) brakuje mi w tym radiu liniowości wraz z głośnością. A tu nuda nuda i nakle cyk fajnie ale wtedy jest już głośno. Przód klęka teraz więc sub odłączony i zabieram się za przód oraz w poszukiwaniu dsp. Może akurat prockiem coś wyciągnę. No nic.. Bawię się i uczę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Up.

Niby bez Bose ale wzmacniacz jest.. Stąd sub gra ciszej bo wzielem sygnał z tylnych drzwi. Podłączyłem pod inne źródło dźwięku i gra naprawdę fajnie.

 

Pytanie mam.. Jak zrobić dobrze owe drzwi? Szybę przykleić od góry i odkręcić czarna pokrywę? Od środka mata później na tą czarna płytę od środka i później całe drzwi od zew?

 

W boczku rwać oryginalne materiały i obkleić mata a później pianka?

 

Obudowę głośnika również obkleje.

post-3556-0-44059400-1616582927_thumb.jpg

post-3556-0-13670400-1616582942_thumb.jpg

post-3556-0-71967400-1616582952_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum mazdy na pewno znajdziesz tutka jak to podemontować ale na moje oko to tylko czarna osłona podzespołów a nie "pakiet" więc po jej demontażu zobaczysz ile masz miejsca i zapewne że szyba siedzi na ramieniu do podnoszenia i opuszczania. Zakładam że szyby w prądzie. Materiał z boczku raczej out i w jego miejsce mata i pianka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nogach pasażera przy prawym przednim nadkolu masz skrzyneczkę, z której wychodzi sygnał wysokonapięciowy do wzmacniacza bose, jest tam 2x stereo (front+Real). Nie bierz sygnału zza wzmacniacza Bose bo po co Ci dodatkowe zniekształcenia. W sieci jest wszystko łącznie z rozpiska pinów.

Wrócę do tego, nie masz Bose ale ta „skrzyneczka” też tam powinna być, sprawdzałeś to? Do niej na pewno wchodzi sygnał z radia, możliwe ze w niej jest wzmacniacz z jakimiś już filtrami, sprawdź sygnał jaki do niej dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc się za wygluszanie kupiłem z Chin 100 spinek ale o dziwo prawe drzwi wszystkie spinki całe a lewe drzwi uszkodzone tylko 2 szt więc jest całkiem spoko.

Powiem wam że dużo pracy i jednak firmy biorące za takiego usługi to nie dziwię się że biorą trochę kasy. Najgorsze to chyba walkowanie wałkiem. Dziś jedne drzwi zrobiłem do połowy. Jutro/pojutrze działam dalej.

Co do wzmaka to już wyciagnelem sygnały i sub działa pełna buzia

Ciągle bije się z myślami wsadzać serię głośniki na przód czy szukać dalej. Naprawdę nie chce kolejnego wzmacniacza ale wiem że inaczej się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi zostały ukończone.. Sporo pracy ale finał przerósł moje oczekiwania. Wzielem na testy dsp amp z puzu pz c7 i jest super. Oryginalne głośniki grają nadzwyczaj rewelacyjnie ( dostała niby 45W) . Dół ciepły środek mógłby być lepszy a góra nie nachalna w sam raz.

Na ten moment nie ruszam przodu aczkolwiek w tak fajnie zrobionych drzwiach wsadzenie lepszy głośników plus wzmacniacz i mógłbym obyc się bez skrzynki w bagażniku. Fajne jest to że sluchajac nawet głośno to głośniki nie wchodzą w jakieś słyszalne przestery tyło trzymają to w ryzach.

 

Dodam tylko ze sub zaczął grać pod tym dsp mega (sygnał). I jak to kiedyś się mawiało to lusterko w środku się trzęsie. Sub będę musiał zgrać z przodem tzn zmniejszyć gain bo jest za mocne.

 

Mam kolejna prośbę do was.. W przyszłości chciałbym ustawić eq w tym dsp,domyślam się że nie jest to helix i jakość napewno nie jest na super poziomie ale stawię ku temu czoła.. Czy ustawiać dsp każde pasmo dźwięku robimy to na słuch? Tzn pod swoje preferencje słuchowe czy są kierowane pod dane głośniki a może są utarte ustawienia? A może jest jakaś ścieżka dźwiękowa przy której ustawia się dane pasma dźwiękowe? A może są firmy które ustawiają pod dane głośniki?

post-3556-0-50922300-1616924873_thumb.jpg

post-3556-0-69251000-1616924886_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z OEM głośnikami jest ciężko dowiedzieć się w jakiś pasmach max mogą grać i tutaj jest minus. Wprawne ucho musi być. Nie chce grać na granicach wytrzymałości głośników ale chwile pobawiłem się i powiem wam że trochę tutaj zębów tfuu browarów wypije przy ustawianiu. Najgorsze jest to że muzyka z radia gra inaczej a muzyka z USB czy bt gra inaczej i ciężko będzie znaleźć złoty środek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam.. rok minął i znowu coś zaczynam węszyć i zmieniać.

 

Chce się wziąść teraz za system z przodu. Auto wygluszone z systemem puzu dsp i z skrzynia zabudowana reszta seria. Chcę kupić nie duży wzmacniacza na przód oraz głośniki. Mam zagwozdke z tweeterami oraz z ich montażem. Mam parę sztuk tweetera z harmona ale bez zwrotki.

Drugia kwestia to mam kabel zasilający 10mm czy ogarnie dwa wzmaki ?

Na przód będę szukał coś pokroju do 2x60W. Owe 10mm zasilania około 170 W suba ale wykorzystywana moc głośnika to około 70%.

Chce raczej zrobić w serii cena/jakosc. Nie oczekuje furgajacych nogawek. Chce fajna scenę zrobić i tyle..

post-3556-0-05479800-1651605486_thumb.jpg

post-3556-0-46892000-1651605515_thumb.jpg

post-3556-0-99072200-1651605563_thumb.jpg

post-3556-0-38628200-1651605599_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Drugia kwestia to mam kabel zasilający 10mm czy ogarnie dwa wzmaki ?

Jak miedź, to tam do 45/50A można pociągnąć.


To jest prąd brutto, czyli faktyczne moce musisz ocenić znając sprawność tych piecyków.
Starsze oldy często mają 50%, średnio wiekowe i w miarę współczesne A/B 60/65%, klasa D 70/80%.
Dużo pomiarów jest na amp-performance.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moi mili, biję się w pierś i wstępnie chciałbym zrezygnować z suba i zrobić fajny przód. Drzwi mam zrobione i chciałbym wykorzystać swojego audio system f2 twister 120 na granie na przód. Czy 2x60 jest w stanie zagrać kickiem oraz "basem" ? Ewentualnie jakiś zestaw na przód macie propozycje ? Druga kwestia kierunek tw, kiedyś bawiłem się kierunkowaniem patyczkami, tworzenie z kinkietów ale tutaj chciałbym słupki zostawić fabryczne.

Z uzywek ciężko coś wyrwać jeśli chodzi o 165mm a z nowych to też tak średnio.. co proponujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 400-500 zł co byście wybrali ?

Z nowych Excursion SX-6C czy u-Dimension EL Comp 6 ?

Typ muzyki przewaga hip hopu wiec ciepło i tłusto jeśli chodzi o bas ale zależy również mi na tym aby średnica była słyszalna i jak za tą cenę czysta bo będzie rowniez jeździć żona a tam to nawet dużo wokalu. Napędzać będzie w.w wzmacniacz Audio system.

Uzywek brak albo drogo albo bez tw.

Kable głośnikowe wystarcza 2x2.0 mm2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wzięłem EX. Jedne drzwi już zrobione I dla testów chciałem posłuchać na spokojnie na wzmacniaczu i możecie mi pomóc jak optymalnie ustawić wzmacniacz pod te głośniki ? Narazie chce trochę pograć na mniejszym gain aby ułożyły się.

Druga sprawa to tw szumi i po dodaniu gazu również świruje. Za dużo kabli w progu i znowu trzeba zdejmować plastiki i sygnał puszcze środkiem. Aczkolwiek może i dsp siać. Na subie takich problemów nie było.

post-3556-0-68094800-1654510301_thumb.jpg

post-3556-0-95267500-1654510351_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na 90 % kable i 10 % uj go wie ;)

Wzięłem na testy z sklepu kable roxtone samurai do których sceptycznie podchodziłem ale sprzedawca mówił że są mega. Nie płaciłem pożyczyłem rzuciłem przez środek auta i.. cisza.. no prawie cisza ale już to mogę zaakceptować. Myślę jednak nad zmianą kabli zasilających oraz masy z aku a nie z blachy z bagażnika.

Podmieniałem wzmacniacze stosowałem reduktory szumów pętle masy ale to na nic. Na szybko dałem kabel minusowy do aku ale spektakularnych wyników nie ma. Myślę że dsp swoje sieje mimo wszystko.

Kable Hollywood? Póki co jestem zniesmaczony, no może do samego suba jest ok ale do wymagających instalacji nie polecam .. tych tańszych oczywiście nawet do level2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłupiałem.. położyłem ten nowy rca przez środek złożyłem plastiki odpalam i jest ok

szumek jest ale prawie nie słychać a wiec biorę się za montaż lewej strony, złożyłem i dupa znowu szumi.. o co chodzi ? Im większy gain tym więcej szumi. Nawet na mute szumi. Co teraz sprawdzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dołożyłeś dodatkowy kabel od klemy minus do silnika. U mnie pomogło. Sprobój.

Druga sprawa czy kable głośnikowe przy wzmacniaczu są odsunięte od rca, i RCA od zasilania itp.

U mnie jak zrobię "makaron" to szumi. Oczywiście gain nie dawaj na maksa.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...