Skocz do zawartości

Mazda 6 kombi 2015r - Kierunek Car audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kolejne prywatne auto które chciałbym trochę poprawić w kwestii car audio. Samochód to Mazda 6 Kombi 2015 rok. Posiadam w swoich zasobach z poprzedniego auta wzmacniacz Audio System Twister F2 120 oraz skrzynie zamkniętą wraz z Excursion SX-10S4 plus kable zasilające oraz konwerter RCA. Zawsze zaczynałem od tyłka strony i montowałem „suba” tutaj chciałbym zacząć od wygłuszenia drzwi. Po głowie chodzą dwie wersje, mocny przód bez suba albo wygłuszenie drzwi i zostawiamy serie i sub leci do bagażnika. Typ muzyki od HH po dance, disco polo. ( dzieci dalej w aucie wiec za  często HH nie leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Maty raczej standardowe firmy CTK practic 2.0 czy może standard 1.8 ? Takie same wew i na zew ?

 

Pozostaje kwestia czy robić przód bez suba czy wygłuszenie plus sub ? Ewentualny zestaw na przód coś pokroju Excursion SX-6C ewentualnie do ~350 zł. Wtedy wzmak idzie na przód i koniec z sekcja basu. Tylko czy do takiej kwoty na przód niskie tony usatysfakcjonują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michas75 - leczyć nie mam zamiaru ale wiedze posiadacie wielką stąd pytania śle do was :)

 

Coś czuję że aby uzupełnić pełne pasma dźwiękowe robiąc przód ( niskie - średnie ) budżet jest za mały..

 

Podpowiedzcie proszę które maty budżetowe wybrać aby nie wtopić kasy oraz nie brać jakiegoś pro.. myślałem nad CTK practic 2.0 czy może standard 1.8 ? Teoretycznie 2.0 grubsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób drzwi porządnie, dobierz odpowiedni system to "może" obejdziesz sie z samym przodem, nie zapominaj tylko że "odpowiedni system" dobierasz pod swoje ucho! najlepiej wybierając sie na jakiś spot żeby sie osłuchać co Cie zadowoli, my to sobie powróżyć z fusów możemy bo jednemu powerbass szczęke opuści a drugiego nawet nie wzruszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim "car audio" życiu coś tam słyszałem i coś tam mogę wywnioskować.. Hertz kopał ale nie schodził za bardzo, największą radość dawały mi Signat H16 fajne zejście i szybkość ale nie do dostania..

 

Do rzeczy.. co polecacie do ~350 zł ? Zestaw wf plus tw.. Używki niby wchodzą w grę ale wole nowe. Excursion SX-6C godne polecenia ? Jak wspominałem wyżej, sygnał z konwertera, spore straty na przodzie ? Swego czasu konwerter działał przy subie i jakiś strat nie zauważyłem ale to "tylko" bass :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje bez bose. Póki co kupiłem CTK Standard 2.5 14szt i jak zrobi się cieplej to wezmę się za rwanie boczków. Zbieram fanty aby na wiosnę ruszyć z kopyta :)

 

Mam zamiar wygłuszyć całe drzwi wraz z boczkiem bo wczoraj słuchając czułem dłonią jak one również "grają".

 

Czy zmiana TW z seryjnego na ten ze zdjęcia ( TW z BMW ) i podpięcie pod seryjna instalacje auta zauważę/usłyszę różnicę ? Na drugim zdjęciu mój TW i o dziwo pisze 25 W.

post-3556-0-78951700-1610800895_thumb.jpg

post-3556-0-52750200-1610800917_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjny TW w tej mazdzie nie jest taki ostatni, zakładając zestaw pionka po konfrontacji z tym co tam było, membrana wielkości paznokcia został oryginał i bardzo fajnie się spisuje wraz z wooferami pionka pod seryjnym radiem więc nie przekreślaj go z założenia. Chyba że kupisz coś ciekawszego faktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższych rozmyślaniach idę drogą wygłuszenie przodu i trochę polecę po bandzie i wygłuszę również nadkola plus bagażnik.

 

Sub wleci do bagażnika, sygnał poprzez konwerter a sygnał do konwertera z tylnych głośników..

 

Włożę kij w mrowisko bo sam w to wątpię ale rzucam hasło - Głośniki wf+tw pod radio ? Bez sensu ? Zostaw oryginał i przyzwyczaj się ? Są jakieś godne polecenia ? :)

 

Może i bym poszedł w przód pod wzmaka ale oryginalne radio nie ma wyjścia RCA a przez konwerter nie wyciągnę "miodu" z lepszych głośników ( za duże straty, zniekształcenia ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem wysokotonówki HK z BMW 

Konkretnie te z aluminiową membraną  bo seria pozastawia wiele do życzenia , setap to TW HK z BMW i do tego Wofer helixa e136 dorwałem tanio i oczywiście wygłuszenie drzwi . Poprawa jest w jakości dzwieku ale cudów nie ma co się spodziewać bo pod radiem seryjnym to gra i zestaw nie jest w stanie uzyskać swojego potencjału ale miało być tanio i grać lepiej niż seria głośniki kosztowały mnie 200zł plus wygłuszenie . I da sie już tego słuchać nawet  :P

post-728-0-06404600-1610971345_thumb.jpg

post-728-0-55626600-1610971375_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nogach pasażera przy prawym przednim nadkolu masz skrzyneczkę, z której wychodzi sygnał wysokonapięciowy do wzmacniacza bose, jest tam 2x stereo (front+Real). Nie bierz sygnału zza wzmacniacza Bose bo po co Ci dodatkowe zniekształcenia. W sieci jest wszystko łącznie z rozpiska pinów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuman - w poprzednim aucie bawiłem się tymi tw i byłem zadowolony, grały w fordzie s-maxie ale robiłem ukierunkowania na swoja wersje bo tam tez grały w szybę ;) ( patrz zdjęcie )

 

SebekDS - wersja bez BOSE. mam już rozpiskę i kolory kabelków instalacji głośnikowej ( oczywiście do sprawdzenia ) i ponoć bez bose nie ma takich problemów co nie zmienia faktu ze konwerter i tak pofaluje sekcje dźwiękową.

huntere - kusi ta wersja ale chyba nie chcę aż tak brnąć

 

Zostaje jeszcze tylko kwestia montażu/zakupu głośników pod samo radio ( radio mzd connect ) czy jest sens ? Żeby nie wtopić bo wiem z opowieści i trochę z własnej autopsji że czasem zmiana nie zawsze może wyjść na lepsze..( głośniki nie mający wystarczającej mocy mogą grać gorzej niż seria )

 

Co sądzicie ? ;)

post-3556-0-74090500-1610975559_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę opcji edytuj ale mam kolejne pytanie w kwestii wygłuszenia nadkoli przednich.. widziałem że niektórzy obklejają same plastikowe nadkola co moim zdaniem daje średni efekt, ale z drugiej strony jak ktoś ma wykonana konserwacje nadwozia to może nie jest zły pomysł ? Otóż teraz mam zagwozdkę czy obklejać plastikowe nadkola czy zawoskowana blachę ? Na zdjęciu moje nawoskowane błotniki..

 

 

post-3556-0-25171900-1611235532_thumb.jpeg

post-3556-0-69867700-1611235551_thumb.jpeg

post-3556-0-10005800-1611235563_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była pierwsza warstwa wosku, później nie robiłem zdjęć bo telefon cały można uświnić.

Dziś trochę rozebralem bagażnik do wygłuszenia i przy okazji próg w celu przeprowadzenia kabli do wzmacniacza i montażu konwertera. Już znalazłem plus po zapłonie masę więc zostaje montaż konwertera. Mam rozpiskę kolorów kabli ale takich nie mam.. Macie jakieś dojście do innej rozpiski?

Tylne lewe drzwi. Strona kierowcy.

post-3556-0-87959200-1611345310_thumb.jpg

post-3556-0-96456900-1611345378_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie:

Czerwony z żóltym paskiem +

Niebieski z białym paskiem -

 

Dla pewności na włączonym, ale ściszonym radiu zmierz miernikiem napięcie na tych przewodach względem masy auta ( + miernika do przewodu, - miernika do masy auta ) - powinno być na obu przewodach tyle samo, około 6 -7 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowal 2002 trafiony zatopiony.. 6.005 V po lutowaniu, izolacji 3m kabla spada na 5.89 V wniosek? Każde łączenie zmiana długości kabli = spadki = jakość.. Póki co prowadzę kable więc nalusznie pewnie na wiosnę. Przeprowadziłem kabel plusowy, ile ja się naklnelem nad tym.. Łapy do tej pory pulsują. Ważne że owocnie.. Teraz biorę się za wygluszenie bagażnika później czekam na +10 st na zabranie się za drzwi i nadkola.

 

Ciągle się bije z myślami w temacie zmiana głośników pod samo radio..

Rozsądek mówi g**no z tego będzie ale naiwnie myślę że może coś znajdę lepszego od serii.

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli to już zdjęcie z finału prac i tak zostawiłeś, to ja bym to rozebrał i porządniee docsinął te maty, bo to wygląda jakby zostały tylko przyklejone do blachy bez użycia rolki. Szkoda też trochę, że wybrałeś najtańsze, lepiej to zrobić raz porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...