Skocz do zawartości

Chińskie stacje 2din - nie granie sq


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Instalowałem miesiąc temu chińskie radio 4g ram, 64gb pamięci, procek 8 rdzeni mediatek 8259, wzmacniacz 7851, android 10, auto to hyundai ix35 2015r,

 

Hehe, ten sam DSP, interface i końcówka mocy, co u mnie w Joyingu. Procek nawet trochę szybszy, jak mój. W sumie, jakby dali tam jeszcze takie prawdziwe czasówki i opcję regulacji gain każdego głośnika z osobna, to byłby już komplet ustawień.... Chińczycy się nie pierniczą z prawem patentowym.

 

Coraz więcej stacji wychodzi z SPDIF ( 16 bit/48 KHz )

 

 

I najgorzej w sumie nie jest. Za 2 - 3 lata będzie już w standardzie z całkiem dużą użytecznością. Żadnego audiofila to oczywiście nie zadowoli, ale dobrze brzmiące, budżetowe CA będzie można na tym oprzeć.

 

Kilku producentów takich stacji jest już według mnie na poziomie, który umożliwiłby im produkcję konstrukcji z półki premium. To według mnie największa wada tych urządzeń. Joying od 4 lat klepie wszystko na Intelu 9853i i TDA 7851 i tym samym DPS a jedyne, co się zmienia to wielkość ekranu. Już są 13 calowe 2DIN (!!!) w ofercie. To jest strasznie słabe, bo oferta większości producentów opiera się na na tych samych bebechach i oprogramowaniu. A mimo to powtarzalności w samym działaniu brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wracam po przerwie, miałem trochę ważniejsze wydatki w aucie, ale wreszcie kupiłem stacje, jak przyjdzie to dam znać co i jak, trochę się boje jak zimno jest teraz cokolwiek montować ale może się uda u kolegi w garażyku coś skrobnąć :) Dam znać za jakiś czas co to jest warte, może nagram film. Cena z kamerą cofania i modułem światłowodu to koszt niecałych 2200zł, dużo jak na chińskie badziewie, ale pożyjemy i zobaczymy, mogę jeszcze oddać w ciągu 14dni chociaż wolałbym nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Stacja zamontowana po przejściach niestety bo pierwsze podłączenie okazało się lipą, stacja nie działała, odesłałem i naprawili, wymiana płyty głównej. 

Wróciła i zostało wszystko podłączone, z problemami ale się udało.

To do rzeczy:

Pacjent to w211 przedlifit z systemem HK.

Stacja to dedykowane radio do tego modelu na systemie Android 10, procek px5+4gb ram i 64gb pamięci.

Do tego moduł CAN pod ten model auta oraz moduł światłowodu.

Kamera cofania 180° niestety jeszcze nie podłączona bo brako kabla :( 

 

To co ważkich interesuje to płynność stacji i jakość gry. 

Te drugie jest na dobrym poziomie i chyba po przez to że jest więcej opcji ustawienia dźwięku gra po prostu lepiej, do tego streaming muzyki, rozmowa BT, możliwość podłączenia wifi i granie z samego radia i aplikacji które zainstalujecie to wszystko ogromny plus. 

Teraz same radio, jest wolne, chodzi jak Samsung Galaxy a5 2016 a może nawet lepiej jak on, bo mniej się zacina, same aplikację które są wygrane chodzą dobrze, YT jest trochę zmulone tak samo mapy google, ale można przeżyć, sam GPS chodzi dobrze, rozmowa przez BT jest dobrej jakości ale tylko na równej drodze, bo oryginalny mikrofon nie do końca dobrze sobie radzi, mam już drugi i na dniach będzie montaż, stacje radiowe szumią, mam to sprawdzić czy na niebieski wychodzi zasilanie antenowe bo może być za słabe, to jest do ogarnięcia. Gram z telefonu z Spotify i nawet przełączanie utworów działa z kierownicy. Na pewno nie jest to prędkość telefonów z lat obecnych bo jest stary procek itd ale nie róbmy z tego nie wiadomo czego, przełączanie utworów, uruchomienie kamery cofania trwa tyle co nic, można powiedzieć że mamy od razu wszystko, ułamek sekundy. Apki w tle chodzą, sam dotyk jest słabszy jak w telefonie ale może być to wina tego że mam folię na ekranie. 

 

Czy warto? To dużo kasy ale daje nam wiele możliwości i na pewno lepiej byłoby kupić z chin że względu na kasę, ale jak widać w moim przypadku radio uszkodzone więc zabieg kupna na miejscu z pl gwarancja się opłacał. 

 

Może za jakiś czas wrzucę jakiś film na neta jak to działa dla zainteresowanych bo w sumie jest sporo filmów w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...