facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Propozycja audio do Audi A4 B5 sedan

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 elmer

elmer
  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 18 grudzień 2020 - 21:37

Witam

Z tematów car-audio już dawno wypadłem. Od ponad 10lat wystarczyło mi posłuchać wiadomości. Jednak w obecnym aucie, czyli Audi A4 B5 z fabrycznym audio Bose coś trzeba zmienić.

Poprzedni właściciel zmienił fabryczne radio na Pioneer MVH-S100UB. Nowe kosztowało ok 150zł w markecie. Na moje potrzeby wystarczające. Podświetlanie klawiszy jest tak samo czerwone jak podświetlanie w Audi, więc może być. Ma różne ustawienia, etc, ogólnie OK. Jest wpięty jakiś moduł żeby ten zestaw fabryczny Bose mógł grać z tylnymi głośnikami pod tym radiem. Nie gra to tak jak powinno. W czasie odtwarzania utworu czy to z radia czy to z USB, następuję zjawisko, że nagle niektóre tony robią się ciszej lub głośniej, ogólnie gra to niestabilnie. 

W oparciu o obecny radioodtwarzacz chciałem sobie zbudować CA w tym Audi.

Z doświadczenia wiem, że przednie drzwi trzeba uszczelnić i wytłumić. Chciałbym zastosować zestaw Powerbas S-60C. W tylnych drzwiach nie wiem czy montować jakieś dwudrożne głośniki 13cm, czy zlikwidować całkowicie tam źródło dźwięku. Tak samo tylna półka. A jako dopełnienie niskich tonów, ale bez szału. Bagażnik tam coś nisko grającego.

Budżet na zakup sprzętu czyli głośników i wzmacniaczy - 1500zł. Reszta czyli akcesoria, normalnia, żywica, etc sukcesywnie. Wszystkie pracę wykonam samodzielnie.

Jaką Wy macie koncepcję ?

Załączone pliki

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#2 Mocca

Mocca
  • Użytkownik
  • 419 postów

Napisano 18 grudzień 2020 - 22:12

Cześć
No ja tak myślę, że jak z jakiś cudów Ci ten system nie wypali to możesz zawsze postawić i rozbudowywać system na Genesisach P15 3way

#3 elmer

elmer
  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 19 grudzień 2020 - 08:57

O PB S-60C słyszałem dobre opinie, więc mam nadzieje, że będzie dobrze.

A czy taka topologia instalacji jak pisałem wyżej jest dobra ? Tzn. w przednich drzwiach zestaw odseparowany PB S-60C, w tylnych drzwiach i tylnej półce brak głośników, dopiero jakiś sub 25 lub 30cm w bagażniku, ale najlepiej jakiś w małej objętości, żeby zmieścił się we wnęce  za tylną lewą lampą ?

Myślałem o zastosowaniu wzmacniacza 4-kanałowego do napędzania całości. Dwa kanały na PB S-60C, dwa kanały zmostkowane na sub.

#4 Mocca

Mocca
  • Użytkownik
  • 419 postów

Napisano 19 grudzień 2020 - 09:35

Koncepcja dwóch dróg w drzwiach + sub jest dobra. Z głośnikami w tylnej półce lub drzwiach już niekoniecznie ale to zależy kto czego oczekuje. Co do zestawienia klocków nie ma przepisu ani gotowej recepty. Nikt nie wie z góry jak to razem w twoim aucie zagra. Jest mnóstwo zmiennych. Może najpierw posłuchaj kilku zestawień i zobacz co Ci się podoba, żebyś obrał z grubsza kierunek. 

#5 elmer

elmer
  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 20 grudzień 2020 - 21:33

W takim razie przód odseparowany, tylne drzwi i półka brak, bagażnik jakiś sub. 

Pytanie mam o prowadzenie przewodów:

- na co zwrócić uwagę przy sygnałowych

- na co zwrócić uwagę przy głośnikowych

- na co zwrócić uwagę przy zasilających ?

#6 Mocca

Mocca
  • Użytkownik
  • 419 postów

Napisano 20 grudzień 2020 - 22:10

Przede wszystkim, żeby sygnałowe biegły rozdzielnie od zasilających, np. zasilanie lewą stroną, głośnikowe i sygnałowe prawą. 

#7 lukassikora

lukassikora
  • Użytkownik
  • 360 postów

Napisano 20 grudzień 2020 - 23:00

A nie powinno się separować również kabli głośnikowych od sygnałowych?

#8 dan124

dan124

Szyderca

• Użytkownik
  • 13244 postów

Napisano 21 grudzień 2020 - 07:44

Ile to radio ma chinch? Przypadkiem nie ma tylko na suba?

Chętnie posłucham systemu lepszego niż AMA do 350 złotych na nowych głośnikach z możliwością odkupienia
Odwilż ,odwilż oby wszystko nie popłyneło

#9 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 1721 postów

Napisano 21 grudzień 2020 - 10:11

tylko na suba?

Zgadza się, jedna para RCA

Do wyboru Rear/Sub.

#10 elmer

elmer
  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 22 grudzień 2020 - 22:25

Specjalnie podałem model radioodtwarzacza, żeby było wiadomo i każdy będzie mógł sobie sprawdzić.

Znalazłem jakąś instrukcje w języku polskim do tego sprzętu.

Podają moc ciągła 4x22W przy THD=5%...

A jeśli chodzi o prowadzenie przewodów sygnałowych, głośnikowych i zasilających względem instalacji elektrycznej samochodu ? Ma to jakieś negatywne oddziaływanie na sygnał audio ? 

Załączone pliki

#11 jurand87sca

jurand87sca
  • Użytkownik
  • 393 postów

Napisano 22 grudzień 2020 - 22:36

Słabej jakości sygnałowe równolegle z instalacją auta/ zasilającymi/ głośnikowymi mogą zbierać zakłócenia, ale nie muszą. Zasilanie jak i głośnikowe zdały by się miedziane, nie miedziowane aluminium. Z jedną parą RCA może być problemik z podziałem front+sub.. Chociaż są magicy pędzący TW z radia jako front, a midbass/ subwoofer jako rear na wzmacniaczu..

Polo 6n3 1.0i..;/  Valeo 180A => Varta agm 68Ah => +/- 70mm2 cu => Maxwell 500F => Kicker kx2500.1 => Kicker Solo x12 @ 106L @ 35Hz => 144,95dB @ 35Hz

#12 elmer

elmer
  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 22 grudzień 2020 - 22:39

Ewentualnie zmiana radia też wchodzi w grę, ale żeby było czerwone podświetlanie.

#13 Piciu81

Piciu81
  • Użytkownik
  • 1168 postów

Napisano 23 grudzień 2020 - 04:51

Ewentualnie zmiana radia też wchodzi w grę, ale żeby było czerwone podświetlanie.

No to podświetlenie jest ważne czy to że dobrze grać??
Poszukaj radio z 3 parami RCA i wymarzonym czerwonym podświetleniem.

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Szywik: DVA-9861r+H700 AS hs30 Phase + ex100 Phase - TRU Biller 475; Esx Vision x2 - Arc Audio KS300.2; Focal KX30 - Alpine PDX M12.

Corolka: DVA-9861r+H700 Ls29neo + Eton MAS80 - Autotek 88; PB 3xl - Autotek 99; AS hx12 Phase - Celestra fa275x.

#14 elmer

elmer
  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 03 styczeń 2021 - 16:48

A czy można pobrać sygnał z głośników czyli chyba tzw wysokonapięciowy i podać na wejście wzmacniacza ? Co się wtedy stanie ?

Ewentualnie jakiś dzielnik napięcia ?

#15 szymin89

szymin89
  • Użytkownik
  • 1148 postów

Napisano 03 styczeń 2021 - 19:20

Można taki sygnał zastosować, są dwie możliwości jak to ugryźć. Pierwszy to konwerter na rca. Drugi to wzmacniacz z wejściem hi-input.

#16 elmer

elmer
  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 00:03

OK, znalazłem taki konwerter. A wzmacniacz na sub będzie podłączony poprzez wyjście RCA z radia.

#17 elmer

elmer
  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 07 styczeń 2021 - 22:29

Napiszę o swojej instalacji. Od razu powiem Wam, że nie jestem jakimś melomanem. Zależy mi tylko na tym, żeby grało to w miarę czysto i było troche basu.

Jednostka sterująca to wspomniany budżetowy Pioneer MVH-S100UB, konwerter sygnału

Zestaw przedni to PowerBas S-60C zasilany z MacAudio Edition S Two 2x55 [W] przy 4 [Ohm] wg normy RMS.

Bagażnik: 2xKenwood KFC-W112S zasilany Crunch GPX-1000.4 w mostkach 2x250 [W] przy 4 [Ohm] wr normy RMS.

Kabel 35mm2, bezpiecznik AGU 70 [A], kondensator 1,2 [F], kable głośnikowe na PB 2x2,5 [mm2]

Drzwi przednie oraz komora bagażnika wytłumione taśmą dekarską :). Będzie też żywica w drzwiach do zrobienia sztywnej komory.

#18 elmer

elmer
  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 13 maj 2021 - 21:13

Crunch GPX-1000.4 w mostkach. I tu jest problem, bo filtr dolnoprzepustowy jest tylko na jedna parę kanałów.

Sprzętu jeszcze nie montowałem, bo za bardzo nie ma  kiedy, ale powoli się zbieram do tego. Dziś spojrzałęm w parametry tego wzmacniacza i doszedlem do takiego nieciekawego wniosku.

#19 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 1721 postów

Napisano 13 maj 2021 - 22:21

doszedlem do takiego nieciekawego wniosku.

Nic nie szkodzi.
Stawiasz na wzmaka oba mostki/filtry na Full i tniesz LPF z radia, gdzie RCA ustawiasz na SUB.
Chłopie... a te Kenwood są 8 Ohm sztuka?
Czy już śpiący jestem i oczy niedowidzą...

#20 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 1721 postów

Napisano 14 maj 2021 - 10:42

EDIT.

Obciążenie 8 ohm wzmaka - mostek - pozwoli na wygenerowanie mocy 140W.

Tragedii nie ma, damping factor będzie na przyzwoitym poziomie :).

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych