Skocz do zawartości

Wymiana fabrycznego nagłośnienia Opel Vectra C.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, powoli zabieram się do wymiany nagłośnienia w mojej Vectrze.

Całość podzieliłem sobie wstępnie na 6 etapów kolejno:

I. Wymiana radyjka.

II. Wymiana głośników z przodu.

III. Wygłuszenie drzwi z przodu.

IV. Montaż wzmacniacza oraz subwoofera.

V. Wygłuszenie drzwi z tyłu.

VI. Wymiana głośników z tyłu.

 

Dlaczego taka kolejność a nie inna, a to dlatego że nie jestem w stanie wytrząsnąć całej gotówki od razu na pełne nagłośnienie oraz nie dysponuje dużą ilością wolnego czasu.

 

Na ten moment mam za sobą etap I. Wymieniłem fabrycznego CDR 2005 na Pioneer DEH-S320BT, ponieważ zależało mi na możliwości podłączenia się za pomocą BT/USB/AUX i uzbierało mi się sporo płyt z których nie chciałem rezygnować.

 

W tym momencie, zmotywowany tym że prawy głośnik zaczął mi już pierdzieć przy niższych częstotliwościach i kickach, przymierzam się do etapu II i może machnę od razu etap III (zależnie od wolnego czasu, garażu nie mam więc będzie majstrowane pod domem).

Moja wiedza na temat Car Audio jest naprawdę znikoma. Wiem jedynie żeby szukać głośników które mają o +- 1/3 Moc większą od tej którą ma radio. Wiem też że w dużym uproszczeniu i przybliżeniu. 80W 8ohm = 160W 4ohm

 

Chciałbym się zapytać jakie głośniczki warto zamontować do tego wozidełka tak aby to ładnie grało oraz jaką matę wygłuszającą kupić.

Muzyki słucham różnorakiej od rapu przez instrumentalną na Drum and Bass'ie kończąc.

Aby nie ponawiać postu a jedynie wrócić do tego,pytam jaki wzmacniacz z subwooferem kupić do bagażnika aby to ładnie grało na niskich częstotliwościach a nie wyginało blachy w samochodzie.

 

Jeżeli będzie taka potrzeba abym uzupełnił tego posta dodatową treścią lub informacjami, zrobię to.

 

Proszę o pomoc i ciepłe przyjęcie tego postu. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wiem jedynie żeby szukać głośników które mają o +- 1/3 Moc większą od tej którą ma radio. Wiem też że w dużym uproszczeniu i przybliżeniu. 80W 8ohm = 160W 4ohm

 

Nie wiem skąd Ty to wiesz, ale póki co, to nic nie wiesz... Zacznij od lektury, a nie od przywitania i założenia od razu tematu, któy nie jest w żasnym wypadku wyjątkowy, a wielokrotnie wałkowany. Dział dla początkujących, podwieszone tematy, dział z instalacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś. Zapraszam do mnie Lublin . Mam Vectre c jeszcze, bo sprzedaje, to jak gra seria wprawia mnie w osłupienie. Postanowiłem rozebrać drzwi w nadziei że Niemiec zrobił drzwi i wstawił fajnie dołem grający woofer. I co? I nic, oryginał, szok. Zapraszam póki jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd Ty to wiesz, ale póki co, to nic nie wiesz... Zacznij od lektury, a nie od przywitania i założenia od razu tematu, któy nie jest w żasnym wypadku wyjątkowy, a wielokrotnie wałkowany. Dział dla początkujących, podwieszone tematy, dział z instalacjami.

Określiłem się przecież że moja wiedza na temat CA jest znikoma. Na forum konto mam od wczoraj, ale wcześniej siedziałem tutaj i przeglądałem posty szukałem odpowiedzi na moje pytania nie będąc zarejestrowanym. Korzystałem również z narzędzia wyszukiwania (szok!). Zresztą nie tylko tutaj bo jeszcze na pewnym forum na literę "e". Piszę takie pytania dla tego w tym dziale aby nie zaśmiecać forum. Dla kogoś kto tak jak ty zjadł swoje zęby na CA te pytania mogą być banalne i aż w oczy kłuje. Napisałem zgodnie z prawdą to co wyciągnąłem z postów z fora na "e", fajnie byłoby jakby ktoś zamiast wytknąć mi moją niewiedzę, sprostował i pokierował gdzie szukać odpowiedzi, te podwieszone tematy tak samo nie są mi obce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę aktualny temat o matach:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/60647-maty-wyg%C5%82uszaj%C4%85ce-jakie-na-dzisiejsze-czasy/

Jak chcesz szukać w wyszukiwarce Forum, to najpierw wchodzisz w dany dział i dopiero wtedy wpisujesz szukaną frazę. Nie robisz tego na stronie ogólnej.

Inaczej nic nie znajdziesz.

Ja szukam poprzez Google.

Jest szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie, to CA i podejście do niego czy to w Oplu, czy VW, czy w Polonezie jest takie same. Pytasz o głośniki, matę, wzmacniacz i subwoofer - twierdzisz, że w dziale dla początkujących, tematach tam podwieszonych, nie ma odpowiedzi ? W instalacjach nie widać jak się drzwi przygotowuje, jakie maty ludzie używają ? Proszę Cię... Uprzedzę pewną kwestię - nie, w "nowościach" nie nastąpił przeskok jakościowy, nie wymyślono cudownego złotego produktu, wręcz przeciwnie. Tematy dostępne na Forum są jak najbardziej aktualne i śmiało z nich możesz skorzystać i będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza zawarta na tym forum jest ogromna, przyznam że szukając odpowiedzi zawędrowałem dopiero do około 30 strony działu dla początkujących, w wolnej chwili wędruje dalej :). Będę aktualizował ten temat różnoraką treścią czy to w formie zdjęć czy filmów lub poprostu zwykłym postem, w miarę rozwoju CA w Opelku. Jeżeli w przyszłości będę w ten sposób w stanie komuś pomóc, będę się cieszył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...