Skocz do zawartości

Spam od nowych „użytkowników”


SebekDS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zgłaszam propozycję małej zmiany w regulaminie forum - pierwsze np. 5 postów nowego użytkownika będzie wymagało zatwierdzenia przez Admina (podobnie jak w dziale sprzedam). Pozwoli nam to uniknąć spamu. W ostatnim czasie coraz więcej jest nowych typu „WilliamNep”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minuta w google :

 

"Cześć, z racji tego ze reaktywowałem forum pod ktorym było dosc duzo ludzi juz na samym początku duzo botow sie zarejestrowalo i robią to dalej (nie wspominając, że tworzą tematy) jak mozna ich sie pozbyć? Samo forum działa na oparciu mybb. Głownie chodzi mi o to aby się one nie rejestrowały co proponujecie? Jest jakiś mod na to?"

 

 

"Włącz przy rejestracji nowych użytkowników pytania na które trzeba udzielić konkretnej odpowiedzi. Najlepiej takie trudniejsze. Sam tak zrobiłem na swoim forum i jak na phpbb we wszelkich odmianach miałem setki botów tak na mybb nie mam żadnego."

 

"Dobrze się sprawdza captcha tekstem z dwóch źródeł (grafika + tekst) u mnie nieźle zablokowało to boty.

 

Najskuteczniejsze jednak dodanie pytania własnoręcznie w miarę trudnego dla botów. Obliczenia matematyczne ostatnio mniej się sprawdzają więc warto zadawać pytanie, np. o miasto, rzekę, osobę czy coś związanego z tematyką forum."

 

Wystarczy chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


pierwsze np. 5 postów nowego użytkownika będzie wymagało zatwierdzenia przez Admina

 

To by tak średnio raz na miesiąc pojawiałby się taki temat  :rotfl:

 

 

Boty , klony były od zawsze i wystarczy skasować + blokada jednak jak pojawiający się od święta na forum moderator nie reaguje , pomimo iż jest zalogowany , to co zrobisz ...jak nic nie zrobisz  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...