Skocz do zawartości

Podłączenie konwertera rca do RNS510 Passat B6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Borykam się z problemem jak podpiąć wzmacniacz pod suba w Passacie B6. Konkretniej pod fabryczne radio RNS510.

 

Posiadam taki konwerter 01ea6b3e68281.jpg

Przewodów jest łącznie 8. Ponoć trzeba to podłączyć jako zmieniarkę CD ale tu nasuwa się inne pytanie czy to będzie działać normalnie przy słuchaniu radia i z transmitera BT.

Chciałbym to zrobić estetycznie bez lepienia przewodów w dziwny sposób.

Z czinczami i kablem zasilającym już się uporałem zostało tylko podłączenie tego ustrojstwa (o ile się da) wpięcie kabli i odpalenie sprzętu.
Jeśli da się to zrobić w inny sposób przy małym nakładzie to rozważę taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam identyczny konwerter użyty do głośników przednich i pierwszy raz słyszę o podłączeniu jako zmieniarkę CD (jak niby miałoby to wyglądać?). A więc tak masz 2 przewody masowe, przewód zasilający konwerter, przewód REMOTE do wzbudzenia wzmaka i 4 przewody głośnikowe na 2 kanały. Podpinasz masa do masy, zasilanie do zasilania (jeśli nie masz ich gdzie podłączyć możesz podciągnąć te przewody do wzmacniacza i tam podłączyć je pod masę i zasilanie). Teraz przewody głośnikowe, ja przeciąłem kable od przednich głośników w wiązce od radia i podłączyłem te od konwetrera.

Schemat: radio->konwerter->RCA do wzmaka->przewody do głośników

Ale ty jeśli chcesz podłączyć suba możesz wziąć sygnał z tylnych głośników, nie musisz przecinać kabli jak ja to zrobiłem, bo wtedy stracisz tylne głośniki, nie musisz się martwić że obciążysz kanały w radiu bo pobierasz tylko sygnał, za resztę odpowiada wzmacniacz, wystarczy że po prostu podłączysz przewody od konwertera do przewodów od głośników. Wtedy z tylnych głośników sygnał pójdzie do konwertera, następnie przez RCA do wzmaka. Jutro mi przyjdzie drugi taki konwerter i podłączę suba właśnie w taki sposób. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam identyczny konwerter użyty do głośników przednich i pierwszy raz słyszę o podłączeniu jako zmieniarkę CD (jak niby miałoby to wyglądać?). A więc tak masz 2 przewody masowe, przewód zasilający konwerter, przewód REMOTE do wzbudzenia wzmaka i 4 przewody głośnikowe na 2 kanały. Podpinasz masa do masy, zasilanie do zasilania (jeśli nie masz ich gdzie podłączyć możesz podciągnąć te przewody do wzmacniacza i tam podłączyć je pod masę i zasilanie). Teraz przewody głośnikowe, ja przeciąłem kable od przednich głośników w wiązce od radia i podłączyłem te od konwetrera.

Schemat: radio->konwerter->RCA do wzmaka->przewody do głośników

Ale ty jeśli chcesz podłączyć suba możesz wziąć sygnał z tylnych głośników, nie musisz przecinać kabli jak ja to zrobiłem, bo wtedy stracisz tylne głośniki, nie musisz się martwić że obciążysz kanały w radiu bo pobierasz tylko sygnał, za resztę odpowiada wzmacniacz, wystarczy że po prostu podłączysz przewody od konwertera do przewodów od głośników. Wtedy z tylnych głośników sygnał pójdzie do konwertera, następnie przez RCA do wzmaka. Jutro mi przyjdzie drugi taki konwerter i podłączę suba właśnie w taki sposób. Pozdrawiam

Też pod RNS510 masz tak podpięte? Śmiga dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym konwerterze masz każdy kabel opisany naklejką gdzie podlaczyć i stosujesz go wtedy kiedy twoje radio nie ma wyjść rca tak zwanych cinch lub wzmacniacz nie ma wejścia hi-wysokiego do bezpośredniego podłączenia pod na przyklad tylne glosniki jako sygnalu. Optymalnie masz tak że L+L- podpinasz pod tylny lewy glosnik P+P- pod tylny prawy. Masz 2 czarne kable (ground) łączysz razem i do masy auta, żółty +12 oczywiscie do +akumulatora lub gdziekolwiek do plusa. Remote oczywiście do wzmacniacza z takim samym napisem, podłączasz cinche z konwertera do wzmacniacza i wdzystko chula. wzmacniacz zostanie wlaczony przez konwerter jak tylko dostanie sygnał audio z tylnych glosnikow. Niby oczywiste ale jak widać nie do końca.

post-26521-0-56290600-1600687004_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to najprostsze ale nie koniecznie najwygodniejsze podłączenie. Byłby problem jeśli tam samo podpiąłbym od razu za kostkami radia? Nie chcę dłubać w boczkach i to w dodatku z obu stron żeby ciągnąć sygnał głośnikowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pod RNS510 masz tak podpięte? Śmiga dobrze?

Ja mam to podłączone w Megance III do fabrycznego radyjka, ale zasada działania jest taka sama w każdym radiu. A i po podłączeniu (a najlepiej przed) zanim włączysz muzykę ustaw potencjometry w konwerterze na minimum, bo jak będą ustawione na max to można bardzo łatwo przedobrzyć i uszkodzić głośniki. Ja mam teraz ustawione mniej więcej na 1/6 tylko, a na wzmaku gain na połowę, więc nie trudno się domyślić co się stanie jak będzie ustawione na max ;)

Działa to bardzo dobrze, nie słychać zniekształceń ani trzasków, jedyne co to przy ruszaniu drzwiami głośniki nie wiedzieć czemu cichną, ale gdy są w jednej pozycji i podczas jazdy wszystko śmiga elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...