Skocz do zawartości

Skoda octavia budowa car audio czy dobry sprzęt dobrałem ?


Karolek92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoda octavia 2 2013r. Witam wszystkich tak naprawdę to pierwszy raz pisze coś na forum od tych wszystkich lat jak jestem tylko czytelnikiem na różnych forach. Budowę nagłośnienia miała się ograniczyć tylko do wymiany fabrycznych głośników które to niepodpasowały mi już przed kupnem auta. Ale poleciałem i w kręcam się w to z każdym dniem coraz mocniej. To co na obecną chwilę dokonałem to wygłuszyłem porządnie przednie drzwi zewnętrzną i wewnętrzną blachę matami stp gold 2.5mm boczki pianką 6mm 400zł.głośniki Audio System M-165 EVO-2.Odseparowany dwudrożny zestaw 3omy 500zł

. I nawet na fabrycznym radiu gra naprawdę super i są naprawdę głośne nie dałem rady dojechać maxa z potencjometrem szczególnie że tweetery są za głośne i tu pierwszy problem .

Poza tym planuje do tego w najbliższym czasie dokupić Pioneer FH-S820DAB. Brakuje też jednak basu i tu planuje wygłuszyć bagażnik spt Black silver 1.8mm Subwoofer SONY XPlod XS-NW1202E albo Audio System M12EVO Nowy Model 2019 500W RMS 30cm i tylko do suba wzmacniacz dwókanałowy Crunch GPX-600.2 - . Pierwszy raz buduje taki system potrzebuje waszej opinii co do klocków jakie zamierzam kupić szczegulnie sub,wzmacniacz i radio 2din fajnie żeby współgrało z czujnikami parkowania co mogę kupić lepszego w tej cenie a i konstruktywna krytyka mile widziana . Ogólnie poszedł już tyś zł budżet planuje na 3tyś choć miało być tylko 500:)

A efekt jaki chce uzyskać to wyciszyć trochę tweetery i całość żeby czysto basowo ładnie grało jak na ten budżet żebym siedział w aucie pod blokiem zamiast pujść do domu :) niezależny mi na niewiadomo jak mocnym pierdolnięciu ma być przyjemna dla ucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dałeś dedykowane dystanse od Powe, to głośnik jest nadal za głęboko w drzwiach ( za daleko od tapicerki ). Pod ten dystans ( przejście z 20cm 16,5 cm ) można dołożyć spokojnie jeszcze jeden pierścień 20cm/18mm i dodatkowo zrobić takie piankowe uszczelnienie ( kołnierz dookoła głośnika ) który sprawi, że ciśnienie nie będzie uciekać pod tapicerkę.

Co do tweeterów to ich fabryczne umiejscowienie jest kiepskie, pomyśl o wyciągnięciu ich przynajmniej na trójkąty lusterek, a na początek posłuchaj tego co masz ale bez fabrycznych maskownic - różnica na plus jest bardzo duża.

Jeśli mają zostać w ori miejscach to możesz zmodyfikować trochę maskownice tweeterów poprzez wycięcie części plastiku ( zostaje wtedy tylko taki duży "plaster miodu" o boku ok. 1cm - jak znajdę fotę to wrzucę ).

 

Jakbyś pomyślał od razu nad wrzuceniem głośników 20cm ( np. AS 200VW, lub odpowiednik z Gladena to może nie musiał byś wrzucać suba do bagażnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystansów nie mierzyłem ale mają około 4centymetrów chował się w nich prawie cały głośnik i dałem piankę od paneli podłogowych między blachą a dystansem z mdfu. A tweetery też są na dystansach zrobionych z gwintu 6lbutelki :) bo były za duże na orginalne miejsce po starych myślałem na przeniesieniu ich na słupek A ale pierwszy raz robię takie zeczy w aucie i bałem się że je tylko poniszcze .a wzmacniacz ma być tylko na subufer a głośniki w drzwiach zostawiam już w spokoju bo grają naprawdę zacnie jedynie tweetery jakoś chciałbym przyciszyć. Co sądzicie o tym radiu bo nie wiem czy zamawiać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...