Skocz do zawartości

Głośniki w drzwiach nie grają tak jak powinny


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

posiadam auto VW Polo Classic III Sedan, w którym postanowiłem zamontować głośniki Excursion SX-6C. 

Głośniki najpierw zamocowałem w fabrycznych miejscach plastikowych boczków, później przykręciłem je do dystansów MDF przymocowanych do blachy drzwi (proszę się nie sugerować trytytkami - to chwilowe rozwiązanie, a dystans za pomocą nich jest naprawdę stabilny) i nie usłyszałem żadnej różnicy...

Mam wrażenie, że głośniki nie grają tak, jak powinny, nie oddają swojej mocy, niskie częstotliwości są znikome... 

Dodam, że głośniki podłączone są pod wzmacniacz Crunch (bawiłem się ustawieniami i raczej to nie jest wina parametrów ustawionych na wzmacniaczu). 

Załączam zdjęcie i proszę o radę, 

czy według Was, mogłem popełnić błąd przy wygłuszaniu drzwi i to tutaj jest problem? (dodam, że drzwi od środka również posiadają mat butylowe).

Czy może głośnik jest za mało schowany we wnękę drzwi?

 

 

 

post-26058-0-37705300-1594127309_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Basu nie będzie.

Umarł.

Zabiło go miedzy innymi nieszczelne wykonanie zamknięcia otworów rewizyjnych.

Otwory przy trytkach oraz osadzenie dystansu dyskwalifikują montaż jako prawidłowy.

Tu nie ma żadnej filozofii.

Czysta męska mechanika.

Przyłóż się.

Do weryfikacji również nastawy reszty systemu.

Wzmacniacz, podpięcie zwrotnicy itd.

 

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja robiłem drzwi pierwszy raz, ale mniej więcej tak to by mogło wyglądać :D, blachę smarowałem klejem i przykręcałem wkrętami klejonymi na klej montażowy, można użyć nitów. Trzeba zasłonić wszystkie możliwe otwory blachą, żeby nie tworzyła się tz. bierna membrana, bo samym ich zaklejeniu.

 

Efekt wyszedł taki że bez subwoofera się spokojnie obejdę. :D

 

U ciebie są otwory w ogóle nie zasłonięte.

 

post-23073-0-19051500-1594140896_thumb.jpg

post-23073-0-89672600-1594140902_thumb.jpg

post-23073-0-28165000-1594140935_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nalejesz wody do drzwi to gdzie wyleci? Patrząc na drzwi na pewno będziesz sobie to w stanie wyobrazić, każde z tych miejsc musisz poprawić - oczywiście poza otworami technologicznymi w dolnej krawędzi drzwi przewidzianymi przez producenta właśnie w tym celu. To na początek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...