Skocz do zawartości

Pierwsze granie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przychodzę do Was z pytaniem o pospinanie pierwszego grania. Nie będzie to nic profesjonalnego, niekoniecznie ambitnego, prawdopodobnie dalekie od nazwania tego "car audio". Mianowicie, mam na podorędziu zestaw 6 głośników, 4 w boczki + 2 w półkę (tutaj wiem, że bardziej zadanie podbicia basu spełnia skrzynia, natomiast chciałbym po najmniejszej linii oporu ze względu na ograniczony budżet poskładać coś z tego, co mam). Trochę czytałem/oglądałem na temat montażu grania w samochodzie, jednak mam jeszcze sporo wątpliwości. Główną wątpliwość budzi dobór wzmaka. O ile się orientuję (oczywiście mogę się mylić, jeżeli tak, proszę poprawcie mnie) 1 kanał - 1 głośnik. Zatem powinienem użyć wzmacniacza 6-kanałowego, czy może lepiej 4+2? Na coś ważnego powinienem zwrócić jeszcze uwagę przy takiej konfiguracji?
Wiem, że nie osiągnę na tym ani falującej klapy, ani SQ rodem ze studia, natomiast nie na tym mi zależy, ale na poprawie jakości dźwięku w stosunku do wypierdzianych seryjnych głośników, które teraz siedzą mi w samochodzie.
Dziękuję Wam z góry!

 

Samochód:

Octavia MK I fl.

Posiadany przeze mnie sprzęt:
Radio: Clarion DXZ378RMP,
Głośniki boczki: TS-G1332i,
Głośniki półka: seria z accorda coupe, grają całkiem przyzwoicie.

 

W aucie siedzą też seryjne tweetery, myślałem nad ich zmianą, zastanawia mnie tylko, czy przy całości 2 będą wystarczające, czy może jednak powinienem pomyśleć nad dołożeniem jeszcze dwóch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


mam na podorędziu zestaw 6 głośników, 4 w boczki + 2 w półkę

Octavia 1 nie ma głośników w tylnych drzwiach tylko w parapetach w bagażniku.

 

 


Głośniki boczki: TS-G1332i,
Głośniki półka: seria z accorda coupe, grają całkiem przyzwoicie.

W przednich drzwiach siedzą głośniki w rozmiarze 16-16,5 cm więc nie wiem skąd pomysł na 13 cm i do tego współosiowe skoro jest miejsce na tweeter. 

Głośniki z acorda i tylną półkę zostaw w spokoju.

 

Przeczytaj FAQ i określ budżet, skoro system ma być lepszy od serii to odpuść wzmacniacz a kup lepsze głośniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przeczytaj FAQ i określ budżet, skoro system ma być lepszy od serii to odpuść wzmacniacz a kup lepsze głośniki.

Wystarczy że wygłuszy drzwi i już nawet seria zacznie grać. Widziałeś jak w Octavii jest zamontowany woofer? Niemal w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nie było mnie w kraju, wróciłem kilka dni temu i chciałbym wrócić do tematu.
Jeśli chodzi o budżet - planowałem zamknąć się w 700zł z wygłuszeniem.

Jesteście w stanie polecić mi coś godnego uwagi? Mam na myśli teraz, zgodnie z uzyskaną poradą, tylko zmianę seryjnych głośników w przednich drzwiach.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ama bl160 + h/k mini używkę dorwiesz na forum do chyba 300zł.

Wygłuszenie + dystanse MDF 200zł bez pianki (para drzwi)

 

Jakiś wzmak używany ok 200zl da się dorwać coś sensownego na początek.

 

A i kable to masz inny budżet czy w tych 700zł bo jak kable w tym mają być to biednie.

 

I radio jakieś na start widzę masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chciałem się zmieścić w kwocie wraz z kablami. Wiem, że budżet kiepski, natomiast ciężko będzie mi go jakkolwiek rozszerzyć, niestety. W związku tym, zgodnie z poradami, myślę o odpuszczeniu wzmacniacza na chwilę obecną i zainteresować się jedynie lepszymi jakościowo głośnikami + wygłuszeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wszystko za pińcet?

No tak się po prostu nie da. W "kosztorysie" nie jest uwzględnionych mnóstwo pozornie tanich aczkolwiek nieodzownych rzeczy typu wkręty, taśmy, brak kluczy które trzeba kupić czy innych narzędzi, benzyna ekstrakcyjna, nożyk itd i te 700 to jest jeszcze mniej niż się wydaje na kartce.

To jak z remontem w domu. Liczysz 3k wychodzi 6k.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o narzędzia, wszelakie wkręty, śrubki itp. to mam tego całkiem sporo, tutaj nie obawiam się obszernych zakupów, zatem mój budżet będzie przeznaczony faktycznie na głośniki, wygłuszenie i kable. Naturalnie mogę wyjść trochę poza, to nie jest aż tak sztywna suma, niemniej nie chcę nagle podwoić tej kwoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...