Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jestem nowym forumowiczem i borykam się z pewnym problemem.

Otóż zakupiłem (między innymi) wzmacniacz Pioneer GM-D1004.

Podłączenie wydaje się prawidłowe:
żółty do aku (z bezpiecznikiem), czarny do masy, niebiesko-biały do stacyjki.
Wzmacniacz nie uruchamia się podczas uruchomienia zapłonu.
Z tego samego źródła ze stacyjki steruje aktywnym subwooferem w bagażniku i tam jest wszystko dobrze.
Jeśli od wzmacniacza odepnę jedną z dwóch kostek (czy z sygnałem wejściowym czy z wyjściowym/zasilaniem)
włącza się gra poprawnie - dopóki nie wyłączę zapłonu i nie odczekam dłużej chwili. Wtedy się wyłącza i znów aby się włączył muszę na chwilę odłączyć kość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chyba nie do końca tak jest:

- po włączeniu radia (lub zapłonu co jest równoznaczne) na wejście wzmacniacza szedł sygnał, a on się nie wzbudzał

- ktoś mi poradził abym zmienił przewody zasilające do wzmaka i to pomogło, ale tylko częściowo

- teraz wzmak wstaje razem z zapłonem (i wyłącza się po jego wygaszeniu), ale nie działa kanał prawy przód

- po wyciągnięciu i wsadzeniu wtyczki grają poprawnie wszystkie kanały (do czasy wyłączenia się wzmaka) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał masz podawany z kostki ISO radia czy masz wpiętą kostkę  w radiu - w miejsce ISO?

Jak w kostkę ISO, czyli wpięta w radio, a od strony auta wypięta od strony głośników i w to miejsce wpięta jest kość będąca na wyposażeniu wzmaka, to możesz przekrosować w standardowym ISO i nie uszkodzisz oryginalnego okablowania wzmaka.

Nieco uważnej pracy z lutownicą i będziesz już miał zamianę stron L i R sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...