Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nosze się z zamiarem zmiany audio w mojej RAV4 2011. Radyjko to Alpine INE-S900R. W związku z tym, że jest to auto rodzinne do jazdy na co dzień subwoofer w bagażniku odpada i tu się robi trochę trudniej. Granie ma być pasywne. Plan jest taki żeby wstawić fajny zestaw odseparowany 2-drożny na przód i woofery w tylne drzwi. Wszystko ma zasilać Gladen Mosconi one 120.4.

 

Czy taka konfiguracja w ogóle się sprawdzi? Myślałem także o zestawie na przód i aktywnym subie pod siedzenie ale się rozmyśliłem. Jakoś to do mnie nie przemawia. Do wydania jakieś 1500zł nowe lub używane.

 

W poprzednim aucie miałem MP 5.16 mk I + Scan Speak D3004/602010 na zwrotnicy stworzonej pod ten zestaw i kupionej na forum. I to cieszyło ucho, choć na początku nie mogłem się przyzwyczaić do środka jaki daje MP. Dół słaby, ale wtedy sub w bagażniku się odzywał więc inna sprawa.

 

Jeżeli chodzi o moje oczekiwania to coś zbliżonego do zestawu powyżej z czystą górą i dobrym środkiem. Muzyka to głównie: dance, hip hop, rnb i muzyka alternatywna.

 

Zastanawiam się nad Audio System X165 evo2, Helix P62C, Focal PS 165 FX. Tylko nie słyszałem żadnego z nich. Każdy z nich znalazłem nowy do nabycia za około 1000zł.

Co do tyłu żeby uzupełnić niskie tony myślałem o Audison AV 6.5, Hertz MP 165.3 pro, Rainbow SL-W6. Nowe po 500-600zł więc zamykam się w budżecie.

 

Co myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod fotelami masz sporo miejsca i to na płaskiej podłodze bez udziwnień, spokojnie wyskrobiesz dwie skrzynki na suby 8”

 

No właśnie mierzyłem to miejsce i szczerze mówiąc wbrew pozorom ciężko o odpowiedni litraż pod tymi siedzeniami. Niby płasko ale są mocowania siedzeń które ograniczają wymiary :kwasny:

Skoro ma być bez subwoofera to montuj lepszy zestaw na przód i zapomnij o tyle lub zostaw serię jeśli pasażerowie będą narzekać na brak muzyki.

Zejścia jak z subwooferem i tak nie uzyskasz z wooferów w tylnych drzwiach. 

a ten lepszy zestaw to np jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby Focal PS-165FX, zejdzie niżej i ma zwrotnicę z możliwością podłączenia w bi-ampie, ewentualnie coś z wyższych modeli Hertza.

Słuchałeś może tych Hertzów? Jeżeli już mowa o niskim zejściu to np model MLK 165.3 LEGEND schodzi do 40Hz a kosztuje mniej niż Fokal PS-165FX. Ale niskie zejście to nie wszystko. Nie słuchałem żadnego z nich. Chyba trzeba będzie kupić a później myśleć :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę czasu minęło i sprawa wygląda następująco. Wzmacniacz jeszcze nie zamontowany leży pod siedzeniem, trzeba będzie znaleźć trochę czasu i go wreszcie podłączyć, ale mniejsza o to. Kupiłem w końcu Focal ES 165KX2. Podłączyłem na razie pod samo radio żeby sprawdzić jak gra tweeter i w tym momencie doszedłem do wniosku że to nie na moje ucho :zalamany::mur: Góra kompletnie mi nie odpowiada. Jest strasznie ostra i twarda. W porównaniu do poprzedniego SS to przepaść. Okazało się że jednak wolę bardziej stonowaną i detaliczną górę  :looka:  Tak więc zestaw na sprzedaż. W planie już upatrzony Helix RS 6.3 competition. Jak to gra jeszcze nie wiem ale jak kupie i posłucham dam znać :hyhy: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupić fajny zestaw Morela składający się z MT350, CDM880 i wooferów z Maximo, do tego dedykowana robiona zwrotka 

albo to o czym wspomniałem poprzednio Helix RS 6.3 competition ze średniakami DLS Ultimate UR 2.5 w dobrych pieniądzach

 

Ani jednego ani drugiego nie słyszałem więc będzie to test jak z Focalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej poszukać morel virtus 603?

co do mt 350 to według mnie jest trochę ostry, ale to moja opinia 880 fajny średniak a woofer od maximo trochę odstaje od średniaka i tweetera. 

cena tego zestawu też do niskich nie należy jeśli to ten zestaw z olx

osobiście polecam tak jak wyżej virtusy z orginalną zwrotką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Co do tego zestawi to tez prawda, z olx

a nie lepiej poszukać morel virtus 603?

co do mt 350 to według mnie jest trochę ostry, ale to moja opinia 880 fajny średniak a woofer od maximo trochę odstaje od średniaka i tweetera. 

cena tego zestawu też do niskich nie należy jeśli to ten zestaw z olx

osobiście polecam tak jak wyżej virtusy z orginalną zwrotką 

 

Nowy Virtus 1900zł, za 2000zł mogę mieć nowe Brax graphic 6. Co myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeżeli lubisz delikatnà górę wybrałeś nie ten zestaw. Chociaż mimo wszystko dałbym im szanse(mowa o kx2), jak masz to podłączone? Jeżeli pod 2ch to wykorzystałbym 4 na przód do bi ampu,a z czasem dołożył drugi wzmak na suba. Zmienia to naprawdę sporo. Chyba że koniecznie chcesz użyć tylko 2 ch na front ze wzmaka to podepnij tweety z końcowek radia, zyskasz pełne czasówki i osobne sterowanie tweeterami(będzie możliwość dodatkowego ściszenia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zaryzykuje i pokuszę się na Helixy. Lubie eksperymentować :hyhy: mało słyszałem na ich temat więc trzeba samemu się przekonać. Jak coś nie przypasuje to najwyżej zmienie tweeta na SS jak to było poprzednio.

Co do podłączenia to chce wykorzystać przednie kanały. Tył mam na 8" DD Audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie przerzucam te klocki żeby znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Mam kupić jeden zestaw i słuchać go do końca życia? Nie sądzę. Skoro nie odpowiada to się zmienia, aż znajdzie się te odpowiednie. Tego się nie da kupić z polecenia, to trzeba posłuchać. I tak robię. Testuje aż znajdę. I co w tym złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie przerzucam te klocki żeby znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Mam kupić jeden zestaw i słuchać go do końca życia? Nie sądzę. Skoro nie odpowiada to się zmienia, aż znajdzie się te odpowiednie. Tego się nie da kupić z polecenia, to trzeba posłuchać. I tak robię. Testuje aż znajdę. I co w tym złego?

Nikt Ci nie broni zmieniać głośników co tydzień. Mądrze by było wrzucić cały sprzęt do samochodu, wystroić, posłuchać jakiś czas i wtedy decydować. Sam nie lubię ostrej góry ale tweeter TNK ze starszego K2 wspominam miło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...