Jump to content

Nitownica

pawelszu
 Share

Recommended Posts

Cześć.

Ja mam najtańszą z leroja i wystarcza do sporadycznego użytkowania, Niteo tools jakos tak.

Zrobilem nią sufity podwieszane w mieszkaniu plus jakies inne prawce z nitami i nadal dziala poprawnie

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Mam coś o nazwie "stanley" od jakiś 10lat sporadycznie się nituje, prócz zgubionego kluczyka do przekładania głowić robi robotę.. Za to znajomy pokusił się kiedyś na nitownice chyba firmy "yato" z regulowanym kątem głowicy 90-180'.. Raczej lekkie nieporozumienie bo chwila się odblokowywało/ utrudniało pracę..

Paweł miałem od lat jakąś zwykłą i ciągle wkurzało mnie że co chwilę się blokował ten drut który urywa się po zaciśnięciu nita i trzeba było czasem aż rozkładać to na drobne części by go wyjąć . Od pół roku mam Stanleya  https://www.obi.pl/szczypce-i-kombinerki/stanley-nitownica-mr33-3-koncowki/p/2531010  (można kupić ją już od 47zł) i ostatnio nitowałem od strzała z 30 nitów i za każdym razem drucik  sam wylatywał , więc śmiało mogę polecić . 

Ja miałem podobną to tej z postu #6 tylko z czarnymi rękojeściami. Drut jak nie chciał wypaść wystarczyło obrócić głowicą do góry i ze dwa razy zacisnąć i rozewrzeć rękojeści.. Ta z postu #9 to jakaś wersja przemysłowa.. "za skomplikowana"..;P

• 2 weeks later...

Dokładnie, ja też ostatnio kupowałem na Allegro taką z KRAFT&DELE, ale generalnie jest duży wybór ręcznych, więc na pewno coś znajdziesz nawet do 100 zł. Jeśli się na tym kompletnie nie znasz, to podrzucam też link, gdzie znajdziesz sporo wiedzy o nitownicach ręcznych.

• 2 years later...

Zastanów się, czy na pewno nie chcesz pneumatycznej, ma ona swoje zalety. 😉  Podrzucam poradnik www dla amatorów o nitownicach ręcznych, jak chodzi o firmę, to przy ręcznych raczej nie będzie większego problemu z dostanie nitownicy dobrej jakości. ;)