Skocz do zawartości

Grand Scenic III 3-way plus Sub.


szymin89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gdzieś czytałem że zwinięte przewody negatywnie wpływają na dźwięk i dlatego powinno się je składać jeśli są za długie. Tak też jest zrobione u mnie.

Z przypadku u znajomego. Miał identycznie zwinięty nadmiar, zrobił normalnie bez takiego zwiniecia i dźwięk się zmienił. Nie wiem ile W tym przypadku Ale sam fakt że znam taka historię od tego momentu stronie od tanich sytuacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


woofer ma cewkę 1mH i 150uF 

tweeter 8,2 uF i płapka

Dzięki. To dla zestawu 2-Way?

 

 


Z przypadku u znajomego. Miał identycznie zwinięty nadmiar, zrobił normalnie bez takiego zwiniecia i dźwięk się zmienił. Nie wiem ile W tym przypadku Ale sam fakt że znam taka historię od tego momentu stronie od tanich sytuacji

Jak zdecyduję czy zostaje jak jest to wtedy będę skracał kable. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak piszą, a ja rozrysowałem sobie zwrotkę i nijak mi nie wychodzi 3rz, chyba że płapkę liczą na 2rz.

dla tego piszę że mogę się mylić

Nie zagłębiałem się. Ale pytanie czy podają akustycznie czy elektrycznie te rzędy.

Jak elektrycznie jest 2 z schematu. To stawiam, że chodziło o akustyczny 3 rząd.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ja bym obstawiał Linkwitz-Riley 

chociaż nie przy 500hz

To by wyjaśniało dlaczego wykres wygląda inaczej dla woofera pod zwrotnicą niż aktywnie drugim rzędem Butterworth. Trzeba będzie poeksperymentować z innymi filtrami. 

 

 

 


witam

którędy wyszedłeś z komory silnika z kablem pod wzmacniacz??


Przewód puszczony razem z wiązką idącą do komory silnika. Żeby dobrać się do tego miejsca trzeba wyjąć akumulator, sterownik silnika, obudowę akumulatora, puszkę filtra powietrza i osłony po stronie kierowcy w środku samochodu. Niestety trzeba pozbyć się izolacji z tej gumy/przelotki. Uważaj tylko na wiązkę bo jak ją potniesz to mało miejsca na naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, nie mogę wyjąć płytki zwrotnicy z obudowy. Jest  jakiś sposób na jej wyciągnięcie bez zniszczenia obudowy? Nity już usunąłem.

 

Co do wcześniej omawianego cięcia woofera, 500 Hz /-12 dB Czybyszewem załatwiło sprawę, dziura w przedziale 300-800 Hz praktycznie zniknęła. Zostało przyciszyć tweetery co w tej chwili jest możliwe tylko w jednej zwrotnicy...

 

Z problemów natury strojenia wyszło jeszcze ukierunkowanie tw/mid. Wersja v2 bałwanków w trakcie drukowania, będą montowane na przegubach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...