Skocz do zawartości

Grand Scenic III 3-way plus Sub.


szymin89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tak dawał ognia że wypaliło rezystor w zwrotnicy...

Mam jeden o podobnych parametrach tj 2,2 Ohm ale oryginalny był kwadratowy o oznaczeniach 5 W 2,2 Ohm J a mój to walcowy z paskami 2x czerwony, złoty i czerwony. Mogę zastosować go zamiennie? Ewentualnie muszę zrobić wycieczkę do sklepu ale dopiero w następnym tygodniu.

 

Edit: mój zamiennik pochodzi również z zwrotnicy (Audio System)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Udało się zamówić pasujące rezystory, różnica między oryginalnymi to 0,1 Ohm.

befb1e2133697e73m.jpg4e6f63d9bd364dfam.jpg

Trochę porządku w kablach, wzmacniacze i DSP zamontowane na tulejkach 12 mm żeby można było poprowadzić kable pod spodem. W tym roku zamontuję drugiego AS R100.4 do kompletu, wtedy procesor powędruje bliżej zasilania.

Przed:8fdfa4f79f46190dm.jpgPo:a8f513a8997ce405m.jpg

 

Obudowy wykonane na nowo z większą starannością i zamontowane na przegubach. Ustawienie ich lewy na lewe ucho, prawy na prawe poprawiło odbiór sceny. Dodatkowo przez to że mniej dźwięku odbija się od lewej szyby nic już nie drażni z lewej strony co wcześniej było nie do skorygowania.

5c1be30bb82ca19dm.jpg485f1c1bc3a1440fm.jpgfcd576b13990efedm.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Upał dał się we znaki i 'finalne' obudowy zaczęły się wyginać a przeguby pozyskane z kinkietów nie zdały egzaminu. Kupiłem przeguby aluminiowe , które są skręcane. Będę testował obudowy z ABSu, jak będą również się wyginać to chyba pójdę w filament ASA.

 

Miały być 2x AS R100.4 a jest 4x Focal Solid z czego 3x Solid 2 i 1x Solid 1.

106d49f9102990ecm.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dawno nic nie pisałem, system został trochę dostrojony a obudowy w końcu ogarnięte. Jeśli średniaki się nie zmienią to zostanie tak jak jest. Materiał jaki się sprawdził to ASA, już kilka tygodni w samochodzie i brak widocznych odkształceń. W trakcie urlopu wysypał się zamek PP drzwi... była okazja do zrobienia zaległej fotki wygłuszenia.

0a52965031158a53m.jpgfd970371d772cabam.jpgb7f3be2be702ec81m.jpg

 

Możliwe że jeszcze w tym roku wpadną aluminiowe pierścienie i dystans z MPX lub MDF na woofery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były całkiem pionowo, teraz są pod lekkim kątem. Dźwiękowo bez różnicy, przynajmniej z tego względu. Bardziej pomogło ustawienie na ,pod lusterko’.

 

Edit:

 

Sorry, osie średniaków jednak krzyżują się na wysokości uszu i pod tylnią częścią lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze to się nie uda bez nowej konstrukcji. Myślałem o czymś podobnym ale wysokotonówki bliżej drzwi a średniak przy słupku. Jak by nie było wskazówka cenna i warta wypróbowania.

Po za tym na półce leży exact 10f8 mk1 jakaś wariacja scana 10f 8 Ohm. No o zastanawiam się czy wrzucić do samochodu czy wystrugać monitorki do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Wspominałem wcześniej o zmianie średniaka na Exact SS 10 F8, no i stało się. Od kilku tygodni grają w testowych komorach około 500 ml jednak to nie jest to chociaż i tak lepiej niż z CDM600. Na wiosnę będą słupki lub dokładki w miejsce trójkątnych szyb w drzwiach i wymiana plastikowych dystansów na mdf plus aluminiowy pierścień. Może nawet wyciągnięcie wooferów przed tapicerkę.

 

Wpadło w końcu radio i już nie ma problemów z różnicą gry między radiem, CD i grą z iPhone+DAC. Nie wiem dlaczego ale wcześniej jak było radio OEM po hi-input to dla takiego samego efektu jak z iPhone radio musiało być podregulowane balansem bardziej na prawą stronę.


714dcabba6c41e64m.jpgb0232963333bb307m.jpg95dea080ef0a430em.jpg
 
Na subie też się zmieniło, Focal P-25FS nie był dobrym rozwiązaniem do tak dużego wnętrza. Myślałem o drugiej sztuce ale stwierdziłem że spróbuję Excursion SX 10 D4, oczywiście dwie sztuki :) Zamontowane są w zamkniętej obudowie Bassera, 2x20 L i spięte w 4 Ohmy. Przez to że Focal Solid 1 był trochę za słaby w tej konfiguracji a w 1 Ohm nie chciałem go męczyć to był powrót do Fpx 1000.1, reszta po staremu. Co do gry suba, szybko, nisko ale nie zbyt głośno- szybko sie kończą. Na plus jest to że subbas jest obecny przy każdej głośności. O to chodziło.
53ab691bda74aa18m.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powoli zacząłem wyciągać woofery przed tapicerkę, po zdemontowaniu tapicerek drzwi zaczął padać śnieg... oznacza to tydzień przestoju. 

W tym czasie mogłem trochę kleić głupa. O to efekt:

6fde62f2e6e87aa9m.jpg

Dystans a raczej tunel to kombinacja MDF Golf V przyciętego tyk żeby pasował do drzwi i pierścień aluminiowy o grubości 15 mm. Luka wypełniona szpachlą z włóknem i na to żywica epoksydowa.

193b295f21e60c7cm.jpgfd6d8138874e2c75m.jpg6ff4f14d7b09e2bbm.jpg9063974b27b250dcm.jpgfde7b1f92e8ee257m.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 


Dystans a raczej tunel to kombinacja MDF Golf V przyciętego tyk żeby pasował do drzwi i pierścień aluminiowy o grubości 15 mm. Luka wypełniona szpachlą z włóknem i na to żywica epoksydowa.

Cześć, nie ginie w tym tunelu nic z przekazu woofera?
Pytam z ciekawości, być może coś pogrzebie w Mondeo MK4, gdzie też coś w podobie trzeba wymodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zmiany, zmiany, zmiany...

 

Jak już pisałem na forum, wpadły Morele CCWR254. Grają bez Tweetera. Wedłóg mnie jest wystarczajaco góry, srednicę trzeba troczkę utemperować.

7b2689e9d645995em.jpg

Przyszła też zmiana na Woofer, tutaj padło na Replay Audio Master mk4, maskownice morela wypadały przy głosniejszym suchaniu... z pomocą przyszły maskownice Octopus przykrecane na wylot do piercieni. 

747227d822a88b9am.jpg

PDX V9 zastapil bragadę Solidów. Zostało jakos to sensownie poukładac, może nawet zmienić miejsce montażu.

e7fd6df40a537f98m.jpg


Cześć, nie ginie w tym tunelu nic z przekazu woofera?

Po pomiarach nie wagląda żeby cos ginęło, wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic jeszcze nie robiłem. Chcę kupić lub zrobić adapter do sterowania radiem Alpine. Karta dźwiękowa nie sprawdziła się do końca i została wyparta przez CDE 193BT i puki co przełączam utwory i steruje głośnością z poziomu radia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic jeszcze nie robiłem. Chcę kupić lub zrobić adapter do sterowania radiem Alpine. Karta dźwiękowa nie sprawdziła się do końca i została wyparta przez CDE 193BT i puki co przełączam utwory i steruje głośnością z poziomu radia.

Jeśli masz sterowanie rezystancyjne. To Alpine nie wymaga żadnego modułu do sterowanie kierownicą. Naciągają tylko ludzi.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...