Skocz do zawartości

Grand Scenic III 3-way plus Sub.


szymin89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

naszło i mnie na relację z budowy audio. 

 

W poprzednim samochodzie- Laguna 3 kombi, były trzy drogi i tak mi się spodobało że i w nowym będą.

 

Pacjent to Grand Scenic 3, 1.4T. Jeszcze się poznajemy ale już wiem że miejsca na zabudowę wzmacniaczy jest mnóstwo.

 

Plany:

Zostawić seryjną jednostkę i puścić sygnał wysokonapięciowy do procka Mosconi 6to8 byle by radia słuchać, baby z nawigacji nie będzie bo i nawigacji nie ma. Jako główne źródło posłuży telefon i karta dźwiękowa na USB Behringer UCA200.

Pewne jest że wpadnie Morel Virtus 603. Wzmacniacz na przód zależnie czy pasywnie czy pół aktywnie, podział między TW-MID będzie na zwrotnicy oryginalnej. Obudowy na TW i MID z drukarki 3d.

Subwoofer Focal P25FS zasili Focal FPX 1.1000.

Wygłuszenie to maty X-Vawe i Gladen Aero Extreme.

Kable, zasilanie 35 mm² i RCA Audison BT2-550

 

Kilka fotek:

post-22438-0-25254000-1585167391_thumb.jpegpost-22438-0-02397800-1585167399_thumb.jpegpost-22438-0-85918200-1585167407_thumb.jpegpost-22438-0-75776000-1585167414_thumb.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja bym tu średniaka w deche wsadził i z odbicia grał. Miejsca na scenę mnóstwo więc 3 drogi jak znalazł. Auto jak auto ale 1.4 do tej krowy? Nie pakują już niczego większego? Alternator chociaż wydajny czy planyjesz pakiet kondów?

 

Nabazgrane w Note 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzenie średniaka w deskę zbyt skomplikowane według mnie, stąd pomysł na 'bałwanki' i w miarę bezinwazyjny montaż.

Alternator podaje 150A, nie planuję zmiany ani kondów.

Co do silnika, był i 2.0 ale taki miałem w Lagunie, ani on mocny ani oszczędny, Sceniac ma całe 9 koni mniej a waga podobna. Jakoś to jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszły ograniczniki, pogoda dopisała to zrobiłem prawe drzwi.

Gladen Aero Extreme to raczej blacha z warstwą butylu niż butyl z warstwą aluminium... plan był żeby zakryć całe otwory tą matą ale poległem.

Przewody głośnikowe zostają seryjne, stąd te złączki przy głośniku. Dystanse z ABSu, może nie będzie brakowało kicka.

Była też przymiarka bałwanków, plan był taki żeby zamocować je w pozycji jak na zdjęciach, na ori siatkach od TW ale dystans jest zbyt duży. Obudowy będą przymocowane do słupków w pozycji wertykalnej. 

 

 

post-22438-0-80549500-1585330022_thumb.jpegpost-22438-0-40202600-1585330033_thumb.jpegpost-22438-0-18703800-1585330040_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Miło że kolejne  " Renófki "  będą miały lepsze niż seria granie.

Bałwanki też niczego sobie  :ok: 

 

Jedno co mnie tutaj razi to nie do końca zrobione drzwi .

Otwory rewizyjne  to już tak zostają  niby zaklejone ? 

Z pewnością jak cały otwór zamkniesz  ( już nie wspomnę że blachą  powinieneś ) nawet matami lecz cały  to jest ten  prawidłowy  kierunek prac.

Jakie moce zamierzasz tam  na wofer wysyłać ?

Bo zdecydowanie przekrój fabrycznych  kabli jest  trochę  mały  .

    

Powodzenia w dalszych pracach .

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi prawe są zrobione do końca- zaklejone gdzie trzeba lecz fotek brak. Z rozpędu założyłem tapicerkę i wtedy mi się przypomniało że chciałem fotkę zrobić.

 

Więcej jak 90 W na woofer nie będzie, podejrzewam że i tak będzie mniej. Okaże się w praniu. Przewód wygląda na 1-1.5 mm².

 

Co do bałwanków to są one w stanie surowym, będą jeszcze szpachlowane i malowane lub oklejane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace w tym tygodniu ruszyły do przodu.

Wyciągnąłem sygnał i sterowanie akcesoriami z radia. Z radia do procka są przewody 1,5 mm², ze wzmacniacza do oryginalnej instalacji głośnikowej 2,5 mm² a dalej oryginalna instalacja, po porównaniu przewodów stwierdzam że są to przewody 1,5 mm².

Lewą stroną położyłem zasilanie i przewody głośnikowe do CDM660 i MT120, prawą stroną cała reszta.

 

Obudowy chciałem poszpachlować i pomalować w kolor słupka ale na próbę okleiłem je szarym materiałem na maskownice, wyszło całkiem dobrze.

post-22438-0-31314200-1585946611_thumb.jpeg

Zamontowane już na słupkach, skierowane w miarę możliwości na kierowcę.

post-22438-0-75879600-1585946600_thumb.jpegpost-22438-0-00377800-1585946592_thumb.jpeg

Sterowanie głośnością odbywa się za pomocą RC- mini, ten jest zamocowany w półeczce za lewarkiem zmiany biegów.

post-22438-0-19089600-1585946622_thumb.jpeg

 

Wzmacniacz na system przedni to Audio System R100.4. System uruchomiony, czasy i gainy ustawione na ucho.

Jestem mile zaskoczony grą woofera, w razie potrzeby można obejśc się bez subwoofera.

 

Następny krok to 'zabudowa' pod fotelami drugiego rzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak jest to zrealizowane.

Szczerze mówiąc nie myślałem o tym, bardziej by mnie interesowało przerobienie oryginalnego pilota pod sterowanie iPhona. Obsługa radia może być i z deski rozdzielczej ale zmiana utworów podczas jazdy jest uciążliwa, o jednoczesnym korzystaniu z nawigacji i zianie utworu już nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili dorobiłem płytę pod fotele do zamocowania wzmacniaczy, zwrotnic i całej reszty. Płyta a dokładniej sklejka 10mm jest w dwóch częściach, dzielona na środku i obita tkaniną w kolorze antracyt. 

post-22438-0-74836800-1586516097_thumb.jpeg

 

Wcześniej wspomniany Focal P25FS w budce 15 L:

post-22438-0-74570400-1586516106_thumb.jpeg

 

Przy strojeniu wyszło kilka kwiatków. Jedna ze zwrotnic jest prawdopodobnie uszkodzona, przy zmianie zworki na -2 dB podnosi głośność o 2 dB. Podejrzewam zimny lut, jeszcze do niej nie zaglądałem. 

Problem ze zgraniem prawego woofera i średniaka w punkcie podziału. 

 

Wie ktoś jak jest cięty woofer od góry w zestawie Virtus 603?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...