Skocz do zawartości

Wzmacniacz Ground Zero GZCA 5.0K-SPL do Pride ST 18.


XdtgS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

wiem że odgrzewanie kotleta ale dla potomnych... GZCA12.0 SPL M1 spięte w 0.8 pod dwoma st18.... się męczy. Więc spawarka 8kw pod jedną sztukę to takie moim zdaniem minimum. Jak przepnę piec (mam za mało terminali przyłączeniowych w tej chwili) na B2 osprey (dwie sztuki w linku 0.8 ohm) to znam relację czy i o ile poprawiło się na ucho. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Więc tak.
Obecna konfiguracja to:
ST18 sztuk dwie spięte w 0.8 na kablu
Piec B2 zero.8 osprey sztuk dwie w linku
altek.... seria 90a z dołożonym regulatorem (ładowanie 16v)
ogniwa lishen 18ah 4 pakiety.

Prądu starcza na... jeden kawałek XD Dokupiłem 2 pakiety ogórków ale jeszcze niezałożone. Wynik z dzisiaj 155.8 31hz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by prądu nie starczyło na nic... Możesz wrzucić 400Ah agm i co dalej? Skoro akumulator oddaje poniżej 13v a z lto liszaji itd można grać z ładowania 15v+ przy czym oddaje już wtedy a wzmacniacz odda sporo więcej przy 15v+ niż poniżej 13v. Agm to zabytek ewentualnie do gry na zgaszonym aucie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli jednak "ogórki" robią robotę? Najpierw były niebieskie "smerfy"? ale 37Ah. Teraz są zielone "ogórki" ale już tylko 17Ah.. Plan był na chociaż dwa pakiety, ale pytanie, czy poradziły by sobie zamiast AGM z odpalaniem małego silnika? małego bardzo..;P Pakiet cewek kar audio jest na pokładzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu aktualizacja.
W aucie obecnie znajduje się 7 pakietów ogórków. Prąd w miarę stabilny. Można już coś zagrać. Za jakiś czas będzie na aucie wszystkie 9 pakietów.
Wjechał alternator 180a z zewnętrzną regulacją (jeszcze auta nieodebrałem).
na 7 pakietach wynik lekko w górę 156.25 31hz.
Auto w 100% fabryczne bez grama maty. Teraz będę walczyć z usztywnieniem dachu.


aaa.... i czy 2 pakiety poradzą siebie z odpaleniem małego silnika. Bez najmniejszego stresu. Powiem więcej. Zaryzykuję stwierdzenie że takiego 4ro cylindrowego diesla ogarnie 1 pakiet ogórków i to zimą. Warunek to odpowiednie doładowywanie pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podobno super kondki nie należą do zbyt bezpiecznych stąd było moje pytanie odnośnie zastosowania AGM, po prostu jako strażak mam już we krwi kwestię bezpieczeństwa :P

 

 Tutaj to nie wyglądało fajnie

 

Jeszcze jakiś czas temu to po prostu kilka aku z tyłu i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam wtedy problem chyba był przez przeładowanie kondów czyli regulator zewnętrzny napięcia altka nie był zabezpieczony na ponad 16v doszło do jego uszkodzenia co skutkowało ładowaniem ponad 16v w kondy no i doszło do tragedii. Sprawny pakiet maxwella do 16v nie ma prawa się zapalić jeśli nie mamy gdzieś bubla... AGM to przeszłość szkoda na to wywalać hajsu. Lto jest podobno bezpieczniejsze od superkondów aczkolwiek też mogą spowodować komplikacje w samochodzie ;p taki przypadek jak na filmie zdarza się bardzo rzadko. Sam jeżdżę z pakietem 500f ponad 2 lata i to leży sobie luźno w bagażniku bez obudowy czy jakiegokolwiek przymocowania tylko dosuwa go obudowa subwoofera do boczku bagażnika. Znajomi też po kilka lat i często więcej pakietów także nie ma co skreślać po jednym poważnym przypadku w Polsce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...