Skocz do zawartości

Wzmacniacz Ground Zero GZCA 5.0K-SPL do Pride ST 18.


XdtgS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powitawszy.

Jestem ciekaw co sądzicie o tym wzmacniaczu: https://allegro.pl/oferta/ground-zero-gzca-5-0k-spl-5660rms-1ohm-monoblock-7213721995

 

Parametry ma wg mnie świetnie nadające się do potworka z Pride (ST 18), a i wymiary ma kompaktowe co jest dla mnie plusem, że o bardzo atrakcyjnej cenie nie wspomnę :) 

 

Ktoś się już spotkał z tym piecykiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz piecem 5kW dobrze pograć na tym potworze to tylko w 0.4ohm. Sam lecę w 0.4ohm pod T15 na 5kW wzmacniaczu :) To co wrzucasz to spawarki za tą kasę możesz dorwać w używce o wiele lepsze wzmacniacze ~5kW 1ohm chociażby coś ze stajni DD / Hifonics / SPL Dynamics / i wiele innych z "bebechami"

 

SD / GZ z serii spawarkowej czy też Tarampsy i inne brazylie wiadome, że nie są złomem ale prócz tego, że plują watami nie do końca nadają się do fajnej gry. Już kilka osób przekonało się, że sub może zagrać znacznie lepiej na niskich tonach pod wzmacniaczem  Korea a Brazylia. Osobiście znam przykład przesiadki z Goliatha 5kW jak mój na Tarampsa HD8k i szybki powrót do Goliatha pomimo, że wynik z trampka lepszy bo sporo więcej mocy można było osiągnąć to dołem była odczuwalna i słyszalna różnica powiedzmy w paśmie 25-30Hz. Jeśli Ci to nie przeszkadza to szkoda hajsu na te z "bebechami" i bierz spawarkę ale za 3 koła to możesz od razu kupić Tarampsa HD8k przynajmniej się lepiej sprawdzi niż 5kW pod tego kolosa. Tylko spawarek bym nie polecał w konfiguracji poniżej 1ohm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne info. 

Zdecydowanie jestem miłośnikiem niskiego brzmienia rzędu 30-35Hz, aczkolwiek przyznaję zależy mi na nówce no i żeby tez mnie to nie zeżarło totalnie finansowo :P A co do woofera to jednak przymierzam się do St 15", 18" + odpowiednia skrzynia to będzie już za duże cacko do mojego autka.

Wystarczy mi to jak prezentuje się 18" w astrze (moment od 4 sekundy

), czyli pół auta nie ma :D

 

A co sądzisz o czymś takim?

 

B2 Audio Riot 7500 :

https://2loud4you.net/index.php?id_product=705&id_product_attribute=0&rewrite=b2-audio-riot-7500-8500rms&controller=product

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten B2 jest teraz na promo u wasilika dlatego pewnie bierzesz go pod uwagę :) To także spawarka jak te powyżej zresztą arrow już to wyjaśnił. W Twoich stronach jest pełno grajków co mają nawet dokładnie ten sam sub S18 m.in. pod SPL Dynamcis D7s (stochus z tego forum) Na pewno masz bliżej podjechać w okolice Niemodlin i inne śląsk niż do mnie na podkarpacie ;p

 

Jeśli będzie ciężko cokolwiek kupić to na początek możesz zainwestować w jakąś spawarkę bo 5kW z bebechami nie zawsze są dostępne w sieci tym bardziej takie które są warte chociażby obejrzenia :) Taki piecyk spawarka 8kW i tak urwie Ci łeb z tym subem a jeśli nie miałeś z takimi mocami do czynienia to nie usłyszysz zbyt dużej różnicy bo i tak Cię zadowoli ;p Ja osobiście spawarek nie toleruję ale ludzie na tym grają no i robią wyniki na skale PL i Europy ale to nie dziwne bo głównie to spawarki mają moce rzędu 10/20kW 

 

Tylko ubezpiecz się w dobry prąd bo spawarki dosyć ciągną no i raczej nie kupuj suba którego rzucisz na 0.5ohm czy niżej. Tzn pride ma chyba 2x1.6ohm więc i tak będzie 0.8/9 to jest ok nawet pod spawarkę bo na muzyce i tak impedancja wzrośnie powyżej 1ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóg zapłać za wyczerpującą odpowiedź :D Do upgrade audio jeszcze daleka droga, ale pomału plan jest. Póki co martwi mnie sprawa alternatora, raz że byka 300A+ ciężko w Polsce dostać a dwa nie będzie łatwo go dopasować do mojego autka. No ale to już sprawa na osobny temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie rzeźbią w każdym samochodzie skoro da się zamocować po 3 altki pod maską to żaden problem poprzerabiać mocowania sygnał itp dla jednego altka nawet w Volvo ;p u mnie sprawa prostsza bo mam customowego z regulacją z kokpitu rzekomo oddaje 250+ przy dobrej instalacji te altki są w stanie oddać w peaku około 300. Ponad 300 w pl nie kupisz ale też nie ma potrzeby bo można się ratować lto albo kondami przecież a 300A to i tak wystarczające źródło pod dobre ładowanie lto czy superkondow. Poza tym 5kW z 5kW pieca na muzyce nie wyciągniesz za nic chyba, że w 0.5 albo niżej zepniesz suba i będziesz miał prąd w cyke :D Do vag podchodzi p&p każdy ten custom oferowany w pl przez głównie 3 osoby to tyle mam dobrego :) Są to altki bazowe mitsubishi montowane w renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum natknąłem się na Twoje wpisy odnośnie alternatorów także jesteś moją nadzieją jeśli chodzi o znajomości :D Aczkolwiek odezwę się na pw jak projekt będzie już na etapie zmiany altka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tak że się wtrącę... miałem całą czołową trójkę brazylijczyków więc powiem co wiem.

SD i GZ dźwiękowo to dramat totalny. Mają moc, relatywnie do swojej mocy oszczędne w prąd. Zasadniczo tyle. jakość wykonania słaba. Na SD12k są ludzie co lecą w 0.5 ohm na kablu. Używałem srebrnego SD12, dzięki bogu krótko. 

Taramps dźwiękowo bardzo poprawnie grający piec. Mocowo bez dramatu ale ciut słabszy od SD (sd8k i hd8000 np). Prądu zjada zauważalnie więcej. Jakość wykonania równie słaba. Rewelacyjna cena. Sam grałem na starej serii hd8000 w 0.7 ohm bez najmniejszych problemów. Chłodzenie to coś koszmarnego, tzn nie grzeją się ale są strasznie głośne. Miałem HD800,1200,1600 dwie sztuki 3000 dwie sztuki 8000 (można wywnioskować którą konstrukcję polecę z brazylijczyków).

Stetsom dzwiękowo chyba wypadał najlepiej. Moc.... zawyżona. Prądu chciał sporo. Jakościowo najgorzej z tej trójki (zobaczcie jak wyglądają pokrętła od filtrów np). Drogi w zakupie. Ja miałem u siebie 14k2.


Z brazylii zdecydowanie Taramps. Jedynie drażnią wentylatory. Wszystkie wymagają stabilnego prądu, w przeciwnym razie sypią momentalnie kwadratem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam B2 Riot 7500 ale nie mam porównania bo wczesniej miałem tylko HXA-5k, mocy jaką oddaje nie mierzyłem ale dla Sundown zv5 15 spięty w 2 ohm ma zapas mocy, myślę o drugiej sztuce i spiąć w 1 ohm. Co do alternatorów 300A+ to można dostać w pl bez problemów, ja mam od Kevina, podobno większość swoich alternatorów wysyła na Europę. Łapę dorobiłem w kilka godzin wraz z toczeniem tulejek

post-22628-0-97940600-1586979730_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam B2 Riot 7500 ale nie mam porównania bo wczesniej miałem tylko HXA-5k, mocy jaką oddaje nie mierzyłem ale dla Sundown zv5 15 spięty w 2 ohm ma zapas mocy, myślę o drugiej sztuce i spiąć w 1 ohm. Co do alternatorów 300A+ to można dostać w pl bez problemów, ja mam od Kevina, podobno większość swoich alternatorów wysyła na Europę. Łapę dorobiłem w kilka godzin wraz z toczeniem tulejek

 

akurat kevin ma słabą "opinię".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem od 2 znajomych, że od kevina regulatory są kiepskiej jakości :) Altki raczej ogarnia dobrze. Osobiście mam od Wasilika wraz z regulatorem i działa to poprawnie już rok choć regulator jest bez szału w sensie wykonanie i potencjometr lipnej jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak najlepiej wywalić kasę i polecieć w SMD from USA i mieć spokój :P Aczkolwiek mój temat to póki co rozeznanie w temacie, do finału długa droga póki co ogarnięte porządne oprzyrządowanie do BIG 3 a reszta z czasem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak najlepiej wywalić kasę i polecieć w SMD from USA i mieć spokój :P Aczkolwiek mój temat to póki co rozeznanie w temacie, do finału długa droga póki co ogarnięte porządne oprzyrządowanie do BIG 3 a reszta z czasem :)

Dobre opinie zebrał alternator zrobiony przez OLDTIMERów z piły. Za to oni sami ostatnio podobno trochę gorzej co chodzi o dotrzymywanie terminów. Ja nigdy nie miałem problemów. Nie wiem o co tam chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wasilik kiedyś pokazywał testy swoich jak oddają ponad 300A u niego w aucie oczywiście na sporych obrotach silnika. Więcej oddających w pl raczej nie znajdziesz wszystkie są w tej okolicy a czy są takie super to jednoznacznej opinii nie ma. Każdy znajomy ma z innego źródła i każdy miał jakieś przejścia. Ja osobiście mam Wasilikowy i po roku zaczął szarpać ładowaniem to mu odesłałem na wymianę szczotek (w sumie to całego regulatora) i komutatora więc raczej jak każdy tylko maluje i ładnie się świecą a te główne bebechy nie są wymieniane na nowe jedynie jakieś tricki i może poprawione chłodzenie przez co są w stanie tyle oddać (seryjnie 210A). Widziałem te zabawki z USA :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kontakt z typkiem co posiada Vectre C i ma w nim jakiś większy altek i dodatkowo wypuszczał prosto z pod szczotek regulatora kabelki (mam fotki roboty) do zewnętrznego płynnego regulowania poziomu ładowania także jakbyś potrzebował to mogę popytać ale to odezwij się już na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...