Skocz do zawartości

Pierwsza instalacja CA, prośba o pomoc na dobry początek z klasą, choć z b. małą kasą


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki nakamichi, będę pytał, i to sporo ;)

 

Dobór Wzmaka/ów

Wytłumienie, montaż będą robione dobrze w zgodzie ze sztuką, jak napisałem w I poście, potem strojenie itd., pytania i odpowiedzi, dyskusje i Wasza pomoc - teraz dobieram i kupuję wzmak/i. Rzecz w tym, aby, jak napisałem w pierwszym poście zakładając temat, stworzyć teraz najlepszy możliwy duet dla uzyskania najlepszego efektu, czyt. najlepszego kompromisu na w stronę "mojego grania, i teraz już wiadomo, że z zestawem Morel Tempo Ultra 602.

 

Szukałem, czytałem o wzmakach, konfiguracjach, ale znaleźć o tym, co i jak zagra z tymi Morelami to już jest gorzej.

Polecane wzmaki, to jedno, jak który z nich zagra z tymi Morelami to drugie, no i budżet. Już wiem, że muszę dołożyć, bo z zakładanych 7 stów, po wydaniu 5 na Morele... Szukałem i szukam czegoś za 3 stówki, ale jeśli jeszcze jakaś mała dokładka wpłynie znacznie na +, to trzeba będzie intensywnie podziałać. Morele, jak napisałem wcześnie będą napędzane aktywnie z Pioneera DEH-P88RS, zatem wzmak 4ch bądź dwa wzmaki 2ch.

 

Czy te Morele są raczej ciepłe i miękkie, co wywnioskowałem po opiniach, i aby zagrały z jajem,potrzeba tu raczej dynamicznie grającego pieca i nie ocieplającego? Czy rzeczywiście z dynamiką wooferów jest już tu lepiej niż w Tempo 6, a i jakość tweeterów jest lepsza, szczególnie przy pominięciu zwrotki z zestawu i cięciu aktywnym?

Były też takie opinie, że pomimo dobrego grania już pod ok. 50W wzmakiem, to jednak większa moc pokazuje na co je stać. Nawet tu na forum, nie pamiętam teraz kto, opisywał testowanie ich pod wzmakami 50, 70 i 120W (mówimy tu o mierzonej mocy dobrych wzmaków). Wiecie, z postów wyżej, jakie są moje przeferencje i oczekiwania wobec grania, i pomóżcie mi dobrać 1x4ch bądź 2x2ch (patrz budżet) i złożyć udany duet wykorzystując potencjał Moreli, a chyba mają go trochę, to już nie zupełna budżet liga. Czy jest tu potrzeba, bo wg przeczytanych opini nie, tym bardzie przy aktywce, zastosowania ocieplającego wzmaka na tweetery?

 

Jestem zielony i te moje pytania dotyczą wzmaków (llinki do www.amp-performance.de) w połączeniu z Ultra 602, i tylko na podstawie opini z forów (głownie SCA)

Na początku myśłałem nad

Audison lrx4.300 - Ponoć detaliczny z dobrą kontrolą, ale czy 59W na kanał to nie za mało dla osiągnięcia dobrej dynamiki z jajem? Czy nie jest za ciepły do tych Ultra, nie chcę aby zrobiła się z grania ciepła klucha

Audison lrx6.9 - Fakt, to 6ch i dwa kanały pozostaną wolne, a i na suba za słabe, ale to pomijam. Mocniejszy, bo 4x70W, ale to chyba za mało na zmianę dynamiki w porównaniu do 59W, a i tak reszta obaw, jak przy lrx4.300.

Z uwagi na we obawy szukałem innych propozycji

ESX Vision V504 (czarny), Mac Audio MP4405, Kenwood KAC 943 jest jeszcze trochę 4kanałówek w tej cenie, Axton A485 i wiele innych znalazłem, chyba bez sensu tu wszystkie wymieniać, poradźcie, proszę, w co mam celować?

 

2ch na woofery

Kenwood KAC PS200T , Kenwood KAC PS201T, Rainbow Beat2,, Alpine 3547 i inne 35XX, Alpine MRVT505.... tak i tu można by wymieniać

 

Ogólnie Myślałem najpierw na ww Audisonami, a z 2ch na woofery myślałem nad mocarzami Pioneer GM-X802 (A klasa 2w150Wmierzone) albo PPhilips DAP 900, ale o ile moc jest, ro nie wiem jak z detalicznością, no i ogólnie czy nie za miękkie, nie wiem.....

 

 

Mam też pomysł, i proszę mnie nie zbluzgać... zakładając granie, jakie chcę uzyskać, brzmienie, detal, dynamika, jak napisałem na początku, co myślicie o wooferach zapiętych pod kultowym wzmakiem i graniem z za oceanu, tj. Hifonics Thor VII bądź VIII, oba, to robota Zed Audio? Co Wy na to, mogę mieć któregoś z nich i zmieszczę się w budżecie i na tweetery zostanie.

 

 

Proszę piszcie, proponujcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak czytam twoje posty i śmiać mi sie z ciebie chce ze mówiąc krótko i na temat narzekasz ze kasy nie masz na to na tamto , sam nie wiesz które sroke złapać za ogon, co i jak od czego zacząć, ty w ogóle nie słuchasz starszych kolegów z tego forum którzy ci bardzo dobrze radzą.... przestań się już osmieszac jak to mówi mój przyjaciel ,, stać cię na krowę? To powinno cię staç na łańcuch " masz wiele planów i fantastycznych pomysłów w glowie ale no i co z tego ? Jeżeli masz budżet mega do minimum okrojony ... 

NAGŁOŚNIENIE w aucie w miarę na poziomie to jest skarbonka bez dna uwierz... z resztą większość starszych kolegów może tobie to powiedzieć.

Pozdrowienia dla chłopaków z śląska ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak czytam twoje posty i śmiać mi sie z ciebie chce ze mówiąc krótko i na temat narzekasz ze kasy nie masz na to na tamto , sam nie wiesz które sroke złapać za ogon, co i jak od czego zacząć, ty w ogóle nie słuchasz starszych kolegów z tego forum którzy ci bardzo dobrze radzą.... przestań się już osmieszac jak to mówi mój przyjaciel ,, stać cię na krowę? To powinno cię staç na łańcuch " masz wiele planów i fantastycznych pomysłów w glowie ale no i co z tego ? Jeżeli masz budżet mega do minimum okrojony ...

NAGŁOŚNIENIE w aucie w miarę na poziomie to jest skarbonka bez dna uwierz... z resztą większość starszych kolegów może tobie to powiedzieć.

Pozdrowienia dla chłopaków z śląska !

Niestety to prawda, zaczynałem od montażu za 1,5k teraz w aucie mam sprzęt za 20k i dopiero teraz to gra jak chcę ; )

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nakamichi, będę pytał, i to sporo ;)

 

Dobór Wzmaka/ów

Wytłumienie, montaż robione dobrze w zgodzie ze sztuką, jak napisałem w I poście, potem strojenie itd., pytania i odpowiedzi, dyskusje i Wasza pomoc - teraz dobieram i kupuję wzmak/i. Rzecz w tym, aby, jak napisałem w pierwszym poście zakładając temat,  stworzyć teraz najlepszy możliwy duet dla uzyskania najlepszego efektu, czyt. najlepszego kompromisu na w stronę "mojego grania, i teraz już wiadomo, że z zestawem Morel Tempo Ultra 602 . 

 

 

 

Szukałem, czytałem o wzmakach, konfiguracjach, ale o tym co i jak zagra z tymi Morelami to już jest gorzej.

Polecane wzmaki, to jedno, jak który z nich zagra z tymi Morelami to drugie, no i budżet. Już wiem, że muszę dołożyć, bo z zakładanych 7 stów, po wydaniu 5 na Morele... Szukałem i szukam czegoś za 3 stówki, ale jeśli jeszcze jakaś mała dokładka wpłynie znacznie na +, to trzeba będzie intensywnie podziałać. Morele, jak napisałem wcześnie  będą napędzane aktywnie z Pioneera DEH-P88RS, zatem wzmak 4ch bądź dwa wzmaki 2ch.

 

Czy te Morele są raczej ciepłe i miękkie, co wywnioskowałem po opiniach, i aby zagrały z jajem,potrzeba tu raczej dynamicznie grającego pieca i nie ocieplającego? Czy rzeczywiście z dynamiką wooferów jest już tu lepiej niż w Tempo 6, a i jakość tweeterów jest lepsza, szczególnie przy pominięciu zwrotki z zestawu i cięciu aktywnym?

Były też takie opinie, że pomimo dobrego grania już pod ok. 50W wzmakiem, to jednak większa moc pokazuje na co je stać. Nawet tu na forum, nie pamiętam teraz kto, opisywał testowanie ich pod wzmakami 50, 70 i 120W (mówimy tu o mierzonej mocy dobrych wzmaków). Wiecie, z postów wyżej, jakie są moje przeferencje i oczekiwania wobec grania, i pomóżcie mi dobrać 1x4ch bądź 2x2ch (patrz budżet) i złożyć udany duet wykorzystując potencjał Moreli, a chyba mają go trochę, to już nie zupełna budżet liga. Czy jest tu potrzeba, bo wg przeczytanych opini nie, tym bardzie przy aktywce, zastosowania ocieplającego wzmaka na tweetery?

 

 

 

 

 

Ogólnie Myślałem najpierw na ww Audisonami, a z 2ch na woofery myślałem nad mocarzami Pioneer GM-X802 (A klasa 2w150Wmierzone) albo PPhilips DAP 900, ale o ile moc jest, 

 

Mam też pomysł, i proszę mnie nie zbluzgać... zakładając granie, jakie chcę uzyskać, brzmienie, detal, dynamika, jak napisałem na początku, co myślicie o wooferach zapiętych pod kultowym wzmakiem i graniem z za oceanu, tj. Hifonics Thor VII bądź VIII, oba, to robota Zed Audio? Co Wy na to, mogę mieć któregoś z nich i zmieszczę się w budżecie i na tweetery zostanie. 

 

 

No i teraz wszyscy sobie pewnie zadają jedno pytanie? ,,no i jaki dalej z tego morał " ? Sory kolego nie mam ochoty w żaden sposób ciebie obrażać ani śmiać ile masz pieniążków na sprzęt, ale usiądź spokojnie na pupie i przeczytaj to jeszcze raz z sensownym zrozumieniem co ty napisałeś powyżej od A do Z czy ty w ogóle masz pojęcie jakie kolwiek co ty najpierw napisałeś? Czy najpierw robisz a potem próbujesz zrozumiec ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku nadal szuka niuansów pomiędzy budżetowymi głośnikami i innymi sprzętami, zamiast zastanawiać się jak ich poprawnie użyć. No ale potrzeba tu chyba weryfikacji planów, opowiadań i rozbicia ich o rzeczywistość. Ale wtedy pewnie ciężko będzie przyznać się, że gra to tragicznie, będzie pewnie mowa o gonieniu króliczka.

 

Żeby nie było, że się wymądrzam i jestem złośliwy, ja już to przećwiczyłem. Niech ktoś inny uczy się na moich błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno oprzeć się wrażeniu, że jednak sporo postów na forum, to posty dla ich licznika, a ja naiwnie sądziłem, że użytkownicy z dużą liczbą postów mają najwięcej do powiedzenia, czyt. napisania,  sensownych treści.

 

 

Panie @dejson,

cieszę się, że mogłem Pana rozbawić, aczkolwiek zachęcam, co wyjdzie wszystkim na dobre,  do czytania ze zrozumieniem. I Bardzo Pana Proszę, jeśli cytuje Pan czyjąś wypowiedź/tekst,  to bardzo proszę nie edytować cytowanego fragmentu, bo to już nie jest cytat, a manipulacja:

oryginalny fragment:


Ogólnie Myślałem najpierw na ww Audisonami, a z 2ch na woofery myślałem nad mocarzami Pioneer GM-X802 (A klasa 2w150Wmierzone) albo PPhilips DAP 900, ale o ile moc jest, ro nie wiem jak z detalicznością, no i ogólnie czy nie za miękkie, nie wiem.....

Ten sam fragment "cazytowany przez Pana:


Ogólnie Myślałem najpierw na ww Audisonami, a z 2ch na woofery myślałem nad mocarzami Pioneer GM-X802 (A klasa 2w150Wmierzone) albo PPhilips DAP 900, ale o ile moc jest, 

Jeśli Pan tak samo czyta, jak "cytuje".... ja już rozumiem Pański brak zrozumienia tekstu czytanego. Proszę mi wybaczyć  literówkę we fragmencie "Ogólnie Myślałem najpierw na ww Audisonami..." - winno być: "Ogólnie Myślałem najpierw nad ww Audisonami...", oraz zastosowanie skrótu myślowego, tzn. braku wyjaśnienia, dlaczego już nie myślę nad ww Audisonami, śpieszę z wyjaśnieniem Panu -  ponieważ już wcześniej w poście, kiedy po raz pierwszy wspomniałem o przedmiotowych wzmacniaczach Audison, wyjaśniłem swoje obawy i powód odrzucenia tych dwóch podanych modeli jako kandydatów.

Uczę się i pewnie błądzę, ale pisząc posty, ten post, liczyłem na potwierdzenie obaw/wyprowadzenie z błędu


Proszę piszcie, proponujcie...

- znów skrót myślowy, rozwinięcie - Proszę, piszcie, co sądzicie o tych wzmacniaczach i np moich obawach o duet Moreli Tempo Ultra 602 z ww modelami wzmaków Audisona, proponujcie z jakim wzmakiem/ami Morel Tempo Ultra stworzy/ma szanse stworzyć udany duet.

Kwoli wyjaśnienia, o MTU602 pytałem w I poście, i nie uzyskałem odpowiedzi. Trafiła się znów okazja kupić taki zestaw w bdb stanie, założony na chwilę, i nawet bez jakichkolwiek śladów montażu, za połowę ceny sklepowej, ponownie zapytałem - nie było odpowiedzi/sugestii - kupiłem je. Jeśli popełniłem błąd (wystarczyło zasugerować, podpowiedzieć), mogę go naprawić i sprzedać za cenę, w której kupiłem owy zestaw. Mając już go jednak, pytam co mogę z nim zrobić, aby dobrze zagrał, szukam polecanych wzmaków, egzemplarzy mieszczących się w budżecie i pytam o ich duet z przedmiotowym zestawem, pisząc też swoje przemyślenia na podstawie zasłyszanych/zaczytanych opinii, być może błędnych, prosząc o komentarz i potwierdzenie bądź zdementowanie owych opinii. Nie "wystrzeliłem sobie" z Hifonem Thorem VII i VII Zed Audio bez świadomości ich ceny, ale Pan, czytając ze zrozumieniem, zrozumiałby, że mogę mieć któryś z tych wzmacniaczy w ekstra cenie mieszczącej się w moim budżecie na 1x4ch bądź 2x2ch, tzn, że zostało by jeszcze na 1x2ch na tweetery, i to bez ekstra okazji ;) Uczę się i popełniam błędy ale pytam i liczyłem na pomoc zamiast pogardę dla ciekawskiego nowicjusza. 

 

 

Panie @grzeczny_52, proszę również czytać ze zrozumieniem i gratuluję kolejnego postu.

 

 

Panie @khazar,

w sprawie niuansów, roli szczegółów i ich znaczeniu już wypowiedziałem się, czyt. napisałem swoje "zdanie", i szukam różnic większych bądź mniejszych, bo jeśli wszystkie budżetowe głośniki "grają", jeśli w ogóle, wg Pana tak samo, to wystarczyło napisać, może, za Pana sugestią nie kupiłbym budżetowych Moreli Tempo Ultra 602 za połowę ich ceny. Autor wątku jak najbardziej zastanawia się jak poprawnie wykorzystać i użyć budżetowe głośniki, tylko nie idąc ślepo, ale w stronę swoich oczekiwań i pyta, a jeśli wg Pana nie ma znaczenia na tym poziomie jaki zestaw przedni, jaki wzmacniacz, jaka konfiguracja itd.- proszę napisać wprost. Może jednak, idąc  za opinią niektórych doświadczonych i słuchających przedmiotowy zestaw osób, ma w sobie jakiś potencjał na "dobre granie" ten budżetowy zestaw Morel Tempo Ultra 602 - oczywiście mam na myśli "dobre granie" w tym budżecie, o ile wg Pana, jest to w ogóle możliwe na tym levelu finansowym.

 

 

 

Życzę Panom samych przyjemności oraz udanego weekendu, ja zaś, po tej małej przerwie, wracam do pogłębiania wiedzy i dyskusji o CA, do nauki i poszukiwań jw. temacie.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę trochę więcej pokory, dla osoby która nic nie wie w danym temacie a stara się pouczać innych. Nie dostaniesz od nas odpowiedzi że jedne głośniki plus jakiś tam wzmacniacz to zestaw na dobre granie. Ale nadal takiej odpowiedzi oczekujesz. Zamiast pisać, poczytaj, szczególnie wątki z instalacjami w samochodach... Bo póki co, to jesteś ślepym, który opowiada nam o kolorach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pouczam nikogo, tym bardziej o CA.

Życzysz mi pokory w temacie CA? - nie brak mi jej, uczę się i pytam -nie uzyskuję odpowiedzi. Pokory wobec czego zatem, zachowań jw. i postów nie na temat? - pytanie retoryczne. Stwierdzam fakty w odpowiedzi na kąśliwe uwagi nic nie wnoszące do założonego tematu i ponownie proszę o czytanie ze zrozumieniem i dyskusję w temacie, to źle/ zbyt wiele? Czytałem tu mnóstwo tematów i wielokrotnie polecano lub odradzano konkretne sprzęty, konfiguracje, zawsze dochodziło do propozycji, podpowiedzi. Ale nowicjusz, który zbyt wiele pyta i szuka, jest zły, czyt. autor tematu.

Czytam, i to sporo, m.in. na SCA, uczę się i pytam o zaczytane opinie, informacje - to dla zweryfikowania wiedzy nabytej czytaniem m.in tu, często sprzecznych informacji  - to właśnie dla nauki i pogłębienia wiedzy, ale zweryfikowanej, a nie nauki mitów. Wymieniłem kilka polecanych tu wzmacniaczy, i które znalazłem w moim dzisiejszym budżecie, pytając o trop, podpowiedź - Nie uzyskałem żadnej. Poza propozycją Ama bl 160 + h/k na samym początku, za którą dziękuję Chłopakom chcącym pomóc, nie uzyskałem żadnej innej. Nadarzyła się okazja na MTU602, o które wcześniej pytałem - brak odpowiedzi, zakupiłem i spytałem czy dobrze zrobiłem, i jak najlepiej wykorzystać te Morele - zero odpowiedzi, zero sugestii jak wykorzystać ów zestaw, no ale przecież


Autor wątku nadal szuka niuansów pomiędzy budżetowymi głośnikami i innymi sprzętami, zamiast zastanawiać się jak ich poprawnie użyć.

  - zero logiki.

 

Przyszedłem tutaj po pomoc ws CA , naukę i dyskusję na ten temat, ale jeśli ktokolwiek uważa, że nie jestem godzien, jako nowicjusz, dyskusji z nim o CA, to OK, trudno, ja pytam osób chcących pomóc dociekliwemu nowicjuszowi w tym zagadnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada - mniej pisz elaboratów, a więcej czytaj. Podkreślanie wiecznie "jestem zielony, przyszedłem po pomoc, nabijacie sobie posty" robi się po prostu nudne... Tak, nabijają sobie posty, a na koniec miesiąca dostają za to premie i medal z ziemniaka... Przestań po prostu się żalić w tych postach. Czytając jakie masz obawy o wzmacniacze, jak zagrają, czy Ci się spodobają - a kto to zgadnie ? Jesteś rzeczywiście aż tak osłuchany, że będziesz wiedział, że zestaw zagrał źle/dobrze/bardzo dobrze ? Tu nic innego, dziwnego nie ma, jak w każdej instalacji - wszystko zaczyna się od jednostki głównej systemu, jeśli z niej wyjdzie sygnał marnej jakości, to głośniki, a już tym bardziej wzmacniacz tego nie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja prośba, czytać ze zrozumieniem i jeśli pisać, to na temat

 

Dzięki za Twoją "radę", co jednak nie zmienia mojego zdania z poprzedniego posta, fakty pozostają nimi zawsze. W sprawie duetu Audison z MTU602 napisałem, czego chcę uniknąć i swoje obawy podparte zaczytaną wiedzą m.in. z SCA i zapytałem o prawdziwość zaczytanych info o brzmieniu i charakterze tego wzmaka. Będę wiedział czy dla mnie set zagra dobrze, o to każdemu chodzi,aby muza w jego aucie, to jemu podobała się, prawda? Niektórzy wolą blondynki, inny brunetki, innym to bez znaczenia... A czy osłuchany jestem, w zestawach CA - nie, w muzie w ogóle - tak, jestem muzykiem i zajmuję się nią, kompozycja, realizacja, itd. od ponad 20 lat. Pioneer DEH-P88RS daje wg Ciebie sygnał wyjściowy marnej jakości ? Ja wiem, że są tu zagorzali zwolennicy jednej marki odtwarzaczy, ale na tym samym poziomie, to kwestia gustu, nie jakości.

 

Proszę o pomoc i dyskusje na temat (czyt. tylko na temat CA) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heeeh...

 

Muzykiem jesteś, komponujesz, realizujesz i.t.d. ...

Czytasz forum - to wysil się troszeczkę i "skomponuj" swój pierwszy set sam - bez naszej pomocy. Przecież jesteś do tego(?) zdolny i na tyle bystry, że dasz sobie radę.

Jak coś nie zagra, to podobnie z komponowanym utworem, zmieniasz "nutki" i masz nowe dzieło.

Czy to jest bardziej jasne? A jak wcześniej czytałeś - ta zabawa nie zwiększa kwoty na koncie bankowym. Ona ją zmniejsza. I nie ma litości dla poszukujących ideału.

A Ty jesteś takim poszukiwaczem bez zasobnego konta w banku.

Przynajmniej tak twierdzisz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pouczam nikogo, tym bardziej o CA.

Życzysz mi pokory w temacie CA? - nie brak mi jej, uczę się i pytam -nie uzyskuję odpowiedzi. Pokory wobec czego zatem, zachowań jw. i postów nie na temat? - pytanie retoryczne. Stwierdzam fakty w odpowiedzi na kąśliwe uwagi nic nie wnoszące do założonego tematu i ponownie proszę o czytanie ze zrozumieniem i dyskusję w temacie, to źle/ zbyt wiele? Czytałem tu mnóstwo tematów i wielokrotnie polecano lub odradzano konkretne sprzęty, konfiguracje, zawsze dochodziło do propozycji, podpowiedzi. Ale nowicjusz, który zbyt wiele pyta i szuka, jest zły, czyt. autor tematu.

Czytam, i to sporo, m.in. na SCA, uczę się i pytam o zaczytane opinie, informacje - to dla zweryfikowania wiedzy nabytej czytaniem m.in tu, często sprzecznych informacji  - to właśnie dla nauki i pogłębienia wiedzy, ale zweryfikowanej, a nie nauki mitów. Wymieniłem kilka polecanych tu wzmacniaczy, i które znalazłem w moim dzisiejszym budżecie, pytając o trop, podpowiedź - Nie uzyskałem żadnej. Poza propozycją Ama bl 160 + h/k na samym początku, za którą dziękuję Chłopakom chcącym pomóc, nie uzyskałem żadnej innej. Nadarzyła się okazja na MTU602, o które wcześniej pytałem - brak odpowiedzi, zakupiłem i spytałem czy dobrze zrobiłem, i jak najlepiej wykorzystać te Morele - zero odpowiedzi, zero sugestii jak wykorzystać ów zestaw, no ale przecież

  - zero logiki.

 

Przyszedłem tutaj po pomoc ws CA , naukę i dyskusję na ten temat, ale jeśli ktokolwiek uważa, że nie jestem godzien, jako nowicjusz, dyskusji z nim o CA, to OK, trudno, ja pytam osób chcących pomóc dociekliwemu nowicjuszowi w tym zagadnieniu.

Przepraszam ile fakultetów skonczyłeś ? Bo to jest Forum car audio a nie jakas uczelnia oxfordu i wykład typu ,, urzekła mnie twoja historia "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bird.

miałem na początku tempo ultra, napędzane kilkoma różnymi wzmakami i wierz mi że wymieniałem je nie dla tego że były złe tylko że brakowało mi wiedzy jak wszystko poprawnie skomponować ze sobą.

Moja rada weź kup sensowny wzmak który bez większych problemów odsprzedasz jeśli nie spełni twoich oczekiwań, ale z własnego doświadczenia wiem że większym problemem i mającym większe znaczenie na brzmienie niż wzmacniacz będzie montaż tych głośników kierunków i strojenie.

kolejną istotną sprawą jest akustyka danego auta więc ciężko jest powiedzieć ci jak zagra w/w zestaw z danym wzmakiem i twoim montażem. 

Co do twoich oczekiwać to większość ludzi ma podobne a w rezultacie każdemu podoba się coś innego, 

Poskładaj system, posłuchaj go, i wtedy powiedz co ci nie pasuje, co chciał byś zmienić, z pewnością koledzy pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeję temat.
Mam pytanie odnośnie głośników AMA BL160. Zabieram się za wymianę głośników, jedną stronę mam wymienioną tylko 1:1 ze względu na charczący fabryczny głośnik. Będę na pewno wyklejał matami drzwi, aby docelowo zrobić to zgodnie ze sztuką. Głośniki będą zasilone z radia. Na ten moment mam wrażenie jakby głośnik nie miał prawie dołu względem oryginalnego.. Czy jest to kwestia nie zrobionych drzwi i po wyklejeniu poprawi się jego granie, czy radio ma za mało mocy i musze myśleć o małym wzmacniaczu? Głośnik podłączony przez zwrotnicę od systemu MDS Dynamic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...