Skocz do zawartości

Irytujący boczek po wygłuszeniu w Lanosie.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jakiś miesiąc temu zaczął zabawę w ulepszenie swojego systemu nagłośnienia w moim Lanosie. Drzwi zostały wygłuszone matami kupionymi w sklepie car audio. Głośniki to Hertz dsk 165

Niskotonowy w drzwiach bardzo fajnie gra, wszystko do czasu aż założę boczek z tapicerką. Mimo wygłuszenia pianka akustyczna też ze sklepu to jest tragedia. Przy większym bassie listewka na samej górze boczku trzeszczy. Od paru dni zaczął głośnik harczec. Myślałem że to wina kabla na który poleciała woda, ale nie. Po zdjęciu boczku widać delikatnie błoto na glosniku i w środku tej plastikowej siatki na boczku. Po wyczyszczeniu dalej przy bassie taki dźwięk niefajny. Co może być przyczyną? Już nawet przechodzi mi przez myśl zeby olać ten boczek i go wypieprzyć bo same problemy a bez niego ładnie to gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka nie nadaje się do tego co chcesz  osiągnąć, ona ma tłumić hałas z zewnątrz ale rezonansu boczka nie usunie. Zerwij piankę i naklej maty albo połóż pastę Braxa. Jeśli głośnik zniekształca to albo jest uszkodzony albo źle ustawiłeś gaina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment opisu CTK Defendera:

 

Ze względu na silne właściwości penetrujące oraz zapach, środek nie jest zalecany do stosowania wewnątrz kabiny pojazdu, np. do wytłumiania elementów tapicerki lub boczków drzwiowych (może przenikać lub przesiąkać przez szczeliny i mocno zabrudzić materiał obiciowy tapicerki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wszystkie łączenia w boczku wypełniam bezbarwnym klejem polimerowym z tuby ( np. X-polymer ) a dopiero na to idzie STP Silver ( i potem ewentualnie pianka jak jest miejsce ). Dzięki temu nigdy nic nie brzęczy a boczek nabiera sztywności i masy. Klej nie plami ( jest przezroczysty ), nie wypływa ( gęstość podobna do silikonu, tylko bardziej lepiący ) i zapachu też specjalnie nie czuć ( ma delikatny zapach podobny do plastików w nowym samochodzie ). Po wyschnięciu jest elastyczny więc "pracuje" z elementami tapicerki. Jak jakieś listwy na boczku nie są demontowalne to zazwyczaj da się wcisnąć pod nie trochę kleju wiercąc dodatkowe otworki 6-8mm od strony wnętrza tapicerki.

post-13057-0-92950500-1581415542_thumb.jpg

post-13057-0-25589900-1581415559_thumb.jpg

post-13057-0-73699800-1581415592_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra patent z tym X-polymer, muszę zapamiętać.

 

Z ciekawości zapytam bo widzę że dajesz matę na plastikowy boczek. Dajesz też na zewnętrzne poszycie drzwi/plastik?

Ja robiłem w ten sposób jak na zdjęciach, teraz zastanawiam się czy nie lepiej byłoby tak jak u Ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wypróbowałem sposób z klejem polimerowym, jest super. Jeden boczek się w końcu uspokoił - trzeszczał głownie na nierównościach albo w określonych obrotach silnika. Teraz wygląda ze jest ok. Zeszło mi polowa tuby na 1 boczek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...