Skocz do zawartości

Poprawa audio w E klasie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Chciałbym prosić Państwa o opinię co dalej z upgradem zestawu audio w moim aucie, gdyż po zainwestowaniu dość niemałych pieniędzy ciagle jestem niezadowolony, ale od początku. 

 

Spędzam bardzo duzo czasu w aucie i sila rzeczy zapragnalem miec świetnie grające audio. Niestety samochód nie był konfigurowany przeze mnie i nie został wyposażony chociażby w podstawowego Burmestera. Bazowe audio jest słabej jakości, do tego stopnia, że momentami odechciewało mi sie sluchac muzyki i wolałem jechać w ciszy. 

 

Po lekturze kilku artykułów i producenckich opinii, filmikow na youtube zdecydowałem się na zestaw plug n play Audiotec Fischer - Match, dedykowany do mojego modelu. taki o:

 

post-25685-0-24456800-1580250708.jpg

 

 

czyli:

- wzmacniacz z dsp 7 kanałowy

- 2 x woofery 8''

- 4 x drzwi 2-kanałowe

- 1 x centralny tzw. tworzący scenę

 

Finalnie "obiecane" wrażenia z odsłuchu miały być takie:

 

post-25685-0-90378100-1580251303.jpg

 

.. i że będzie to coś "wspaniałego". 

 

Niestety to co mam w chwili obecnej, nie jest tym na co się "napaliłem". 

 

Spodziewałem się:

bardzo mocno odczuwalnej mocy, takiej ktorej bede sie bał "podgłośnić" żeby cos nie wybuchło (przepraszam za kolokwializm). 

mocnego basu, ktory wręcz wymasuje wnętrzności w brzuchu. 

dzwieku wypełniającego auto, dobiegającego z każdej strony, takiego "wlanego" hektolitrami do auta.

 

To co otrzymałem:

to bardzo czysty, krystaliczny, ostry dzwiek, faktycznie słyszę dużo więcej muzyki w muzyce. 

bas jest taki, ze po prostu jest, nie czuję go na ciele - musiałem go jeszcze podnieść sztucznie "w radiu".

scena faktycznie dobiega sprzede mnie, ale jest bardzo wąska, taka z 20st. na oko i dobiega mocno kierunkowo z głośnika w podszybiu. 

przy cichym graniu - nie słyszę wszystkiego, musze podglosnic do odpowiedniego poziomu, żeby muzyka była kompletna. 

 

Mam oczywiście świadomośc tego, że głośniki muszą sie wygrzać, ale wyjeździłem już ponad 40 godzin i tak czuje, ze jest wręcz gorzej.

Fakt, że słucham w kolko tych samych utworow i moglo dojść po prostu do znudzenia się nimi... 

 

Co robić dalej? 

 

Dołożyć skrzynkę subwoofera do bagażnika z dodatkowym wzmacniaczem - np. z linii Helix? 

Czy dużo lepiej już nie będzie i po prostu przywyknąć?

 

A może źródło jest kiepskie - slucham z iphona po kabelku przez apple car play w Tidala HiFi?

 

pozdrawiam, 

Daniel

post-25685-0-24456800-1580250708_thumb.jpg

post-25685-0-90378100-1580251303_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz było na forum pisane że głośnik centralny totalnie psuje efekt stereo, niszczy scenę. Trzeba było najpierw pytać była by to pierwsza rzecz którą byś ode mnie usłyszał. Lepiej by Ci zagrał tam totalny custom setup przemyślany przez kogoś z doświadczeniem w CA niż to co kupiłeś za domyślam się nie małą kwotę. A co teraz? Proponuję wizytę u kogoś kto w stu procentach ogarnia zagadnienie i spełni Twoje oczekiwania wprowadzając niezbędne modyfikację tego co już masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz byl "przemyslany" setup i zamontowany przez kogos kto "ogarnia zagadnienie" - i rowniez jest polecany na tym forum. 

 

Decyzja byla oczywiscie moja, po przeczytaniu sporej ilosci opinii dot. kolejno Emphaser, Rainbow, STEG i ostatecznie Match wydal mi sie najbardziej kuszacy, a przekaz marketingowy jakby oferowal dokladnie to czego oczekuje. 

 

Pomijam juz fakt mojego (malego, ale jednak) rozczarowania, to troche irytujaca okazuje sie sytuacja gdzie nagle strona sprzedajaca mi produkt, zaczyna umniejszac jego "wspanialosc" - ze to tak naprawde taki "entry level", i ze nie ma tutaj co oczekiwac jakichs "spektakularnych doznan", czy ze bez "skrzyni w bagazniku" to taki system nie ma prawa zagrac "wybitnie", a finalnie to z takimi oczekiwaniami trzeba bylo "isc w braxa". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie miało prawa masować basem. Głośnik centralny który tworzy scenę ? Raczej jego bym odłączył, a scenę zbudować powinny pozostałe - jak widać trafili z marketingiem :D Do masowania basem niezbędny jest subwoofer - po prostu masz inne oczekiwania, których system póki co nie spełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jasno okresliłeś Swoje wymagania względem oferowanej modyfikacji np.: gdy usiąde w fotelu oczekuje aby scena była jak z monitorów w domu a bas ma chodzić jak w dobrym klubie. Jeśli tak to jedź i rządaj satysfakcji jeśli nie no to cóż, rzadko kiedy ktoś na tym forum jest zadowolony z tego co założy na pierwszy ogień jak to się mówi. Szkoda tylko że przy takim kompendium wiedzy musisz uczyć się na własnych błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aż się wtrącę. Central i tylne out. Do tego MEC-BT, fachowe strojenie i to będzie grać jak na załączonym obrazku.

Żadnego suba nie trzeba.

To że to się nazywa p&p (niestety) nie oznacza że wystarczy wpiąć.

I tu kolego masz fachową poradę i wskazówki co zrobić żeby było jak chciałbyś żeby było [emoji1]

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadajac:
Auto nie bylo wyciszane. Jak zostałem zapewniony nie miałoby to duzego wplywu na jakosc audio w modelu i wyposazeniu, ktore posiadam. 
DSP wydaje sie byc wystrojone, widze ustawione Timingi/Dystanse, Equlizer, Filtry high/low pass, itd..
iphone nie wspiera kodeka aptx wiec przelaczy sie na sbc, w zwiazku z tym nie wykorzystalbym jakosci tidal hifi. Natomiast rozwazam karte MEC USB HD-Audio i laczyc sie normalnie po kabelku. 
 
chyba jednak nie bede od razu wyrzucal tego co juz jest, tylko dokoncze setup z subwooferem. W zwiazku z tym czy taki zestaw jest OK?
 
helix/k-12e
 
helix/d-one

 

jesli to mnie rozczaruje, to wowczas podejde do "nowej koncepcji" jak kolega wyzej zaproponowal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wolisz robić po swojemu. Michał napisał Ci wprost co trzeba zrobić, a zdaje się montowal taki zestaw w dokładnie takim samochodzie. Nie oczekuj tylko fachowego strojenia sprzętu od kogoś, kto nie ogarnął tego do tej pory i mówi o jakiś magicznych Braxach. Braxow też by nie ogarnął i wrzuciłbys w błoto więcej pieniędzy. Pora zmienić warsztat, wyjdzie taniej i mniej nerwów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...