Skocz do zawartości

E36 Cabrio głośniki przód i tył + sub


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, macie jakieś rozwiązania głośników do bmw e36 cabrio tył w boczkach ? żeby zewnątrz byłą seria, bez zmian ? tak samo głośniki w nogach. 

No i szukam jakiegoś pomysłu na suba. Są skrzynki na sprzedaż w schowek na narty, pojemność 8L pod glosnik 20CM idzie w to coś sensownego upchnąć ? Nie jestem z tych którzy słuchaja bassu aż szyby pękają, zalezy mi na czystym brzmieniu i uwielbiam bardzo niskie zejścia :D aż czasem dostaje gęsiej skórki :D 

A jeśli to za mało to pytanko czy gdybym zrobił skrzynkę o nieregularnym kształcie ( postaram sie to jakos zobrazować) to również bedzie grało czy bedzie do d*py ?  

Tak samo słyszałem, że robią skrzynki otwarte( bez plecow), że cały bagażnik jest skrzynią. 

Jakies podpowiedzi, opinie ? z góry dziekuje :) 

post-23152-0-41293500-1578330277_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcisnąłbym wiekszy, ale głosnik musiałby być od strony bagażnika, co podejrzewam bedzie jeszcze gorzej grało ? :/

Edit. I kolejna sprawa, bo czytam milion postów i dalej nie wiem czy BR czy zamknieta skrzynka. Może zróbmy inaczej, ja opisze czego slucham i oczekuje a wy napiszcie co dla mnie lepsze.
Muzyka tak naprawdę różna, ale raczej coś z hip hopu, trap, "wolniejszy" dupstep ?  Dwie przykłądowe piosenki których nie moge przestać słuchać :D 
Brennan Savage- Look At Me Now
Lucky Luke - Never Stop (feat. Kordas) 

Co do mojego auta to dużo wygodniej dla mnie byłoby zrobić skrzynkę zamkniętą bo po wcisnieciu glosnika nie bedzie miejsca na port :/ 
 
głośnik może udałoby się 25cm zmieścić, ale to musze zrobić dokładne pomiary bo bedzie ciasno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, zeby tylko nie kolidowało nic z elementami które pracują. 

Czyli w oparciu kanapy miałbym tylko porty ? a głośnik w środku skrzyni w bagażniku ? Tylko pytanie jaki minimalny litraż na coś sensownego ? bo w bagażniku mam jeszcze butle i kompresory od pneumatyki, a w kole zapasowym butle lpg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, głośnik jest w środku skrzyni a ona sama ma dwie komory, jedną zamkniętą a drugą wentylowaną. Niestety taka skrzynka jest dużo większa niż zamknięta czy basreflex. Musisz zapoznać się z winISD i za symulować parę skrzynek z głośnikami, na które możesz sobie pozwolić. Niektóre głośniki nie potrzebują dużych obudów, 50 L na dwie komory a niektórym 100 L to mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...