Skocz do zawartości

Pasta antywibracyjna.


Rekomendowane odpowiedzi

Będzie ciężko ale do zrobienia, możesz też trochę wykleić matami boczki symetrycznie przed zabiegiem. Jeśli chcesz drzwi zrobić tak konkretnie to puszka na boczek będzie na bogato ale ja u siebie równomiernie rozłożyłem 1.5kg na oba boczki nakładając jednocześnie plus mata i tez jest dobry efekt. Pastą czuć delikatnie w samochodzie po aplikacji, po jakimś czasie staje się bezwonna jak wyschnie zupełnie o niej zapominasz, daje strukturę porowatej skorupy, jest dosyć twarda i nie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tak myślałem że trochę mało tej pasty jest. Z drugiej strony nie muszę mieć od a do z na bogato, tylko tak jak napisałeś wspomóc się matami. Czym nakładałeś? Swoją drogą warto wykonać ten zabieg? Faktycznie pomaga?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładałem pędzlem, jak najbardziej warto zabieg wykonać i wejść wszędzie gdzie się da z pastą, w każdy zakamarek. Znacznie poprawia rezonans calego boczka. Po aplikacji jest praktycznie cisza z drzwi i trzeba się dobrze przyłożyć by drzwi rozbujac by coś się odezwało co ma miejsce bardzo rzadko ale wiadomo jak to z drzwiami gdy się głośno słucha to zawsze znajdzie się coś do poprawki. Bardzo pomaga na niska średnicę z instrumentów które potrafią z całego boczka zrobić sobie membranę bierna i radośnie pobrzekiwac np. kontrabas, ten efekt udało mi się wyeliminować dzieki paście właśnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podpowiedzi czyli jest sens, chcę wyeliminować delikatnie trzeszcząca tapicerkę podczas jazdy po dziurach [emoji6]

 

No właśnie jak z jakością tej tańszej pasty? Nie odpada? Nie śmierdzi za długo? Jednak prawie 1/3 ceny Braxa....

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mogę niestety edytować ani pierwszego ani poprzedniego postu.

 

Mam w tej chwili wytłumione drzwi matami AB25 od Bitmat - zarówno poszycie od środka jak i plastik wewnętrzny drzwi jak na zdjęciach.

 
 
Wiem że brakuję pianki która wytnie trochę szumy.
I tu zastanawiam się nad postępowaniem bo widzę na forum różne rozwiązania.
Wykleić ten zewnętrzny plastik pianką K3s, do tego na tapicerkę drzwi pasta eXvibram i pianka STP Biplast 5mm z pamięcią? Czy nie ma sensu dawania pianki i na drzwi i na tapicerkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz za duzo pianki mozesz tapicerki nie założyć. Pianka na drzwi lub tapicerke daj. Jesli mozesz to wyklej druga strone plastiku. Nie wiem jak w gh ale w gj duzo dalo wyklejenie z dwoch stron. Jesli chodzi o paste to nie stosowalem ( nie mialem potrzeby). Pozdrawiam.

Druga strone plastiku oczywiscie matami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ze względu na silne właściwości penetrujące oraz zapach, środek nie jest zalecany do stosowania wewnątrz kabiny pojazdu, np. do wytłumiania elementów tapicerki lub boczków drzwiowych (może przenikać lub przesiąkać przez szczeliny i mocno zabrudzić materiał obiciowy tapicerki).

https://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=&kid=329&pid=2471

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tej pasty nie używa się przypadkiem do plastikowego boczku, aby wyeliminować skrzypienie plastiku? Na drzwiach można użyć pianki i nic się nie stanie, ale boczek dobrze przeleciec pastą, bo wtedy usuniesz skrzypienie pochodzące z ocierania plastik o plastik (boczki zwykle są z kilku kawałków plastiku i innych tworzyw).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latitude wlaśnie dlatego zapytałem...bo widziałem opis, 

khazar chciałem właśnie użyć pasty na plastikowy boczek, zastanawiam się czy dać pastę i na to piankę z pamięcią kształtu od STP a do tego pianka na drzwi, czy tylko pianka na drzwi i pianka na plastikowy boczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latitude wlaśnie dlatego zapytałem...bo widziałem opis,

khazar chciałem właśnie użyć pasty na plastikowy boczek, zastanawiam się czy dać pastę i na to piankę z pamięcią kształtu od STP a do tego pianka na drzwi, czy tylko pianka na drzwi i pianka na plastikowy boczek.

Odpowiedź sobie na pytanie co chcesz osiągnąć. Brak skrzypien boczka to pasta lub mata, brak rezonansow drzwi to mata, wygluszenie to pianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmierdzi i nie kruszy się?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Smarowałem rano i pozostawiłem na dworze do wieczora i założyłem boczek. Śmierdziało 1 dzień i to nie jakoś okrutnie. Nie kruszy się bo niedawno wymieniałem głosniki i nic takiego nie zauważyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...