Skocz do zawartości

Jakie maty


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, wiem ze temat sie już powtarza ale stare są albo bardzo stare albo brak konkretów. Wygłuszać bedę drzwi w golfie V 5d i chciałem kupić zestaw z Bitmat z STP gold i pianka kauczokowa ale mi go odradzono... Maty mam wziąć VIbrofiltr pro 2mm i piankę CTK silencefix 5. Zero info w necie co lepsze itd. Więc zwracam się do was. Chciałem wykleić całe drzwi matami STP Gold, za głośnik dać piankę od STP (gotowe pianki) i na boczek wrzucić troche mat na łączenia i na to piankę. Do zestawu z Bitmat mysle że musiał bym dokupić z 1 arkusz mat bo dają 5x 75x50 a to chyba ciutke malo na moje oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Biedactwo,aktycznie teraz to technologia z NASA jest już tylko używana. Żaden z zamierzchłych czasów produkt nie jest już dostępny? Jeżeli jest i ma rekomendacje to śmiało. Przenieś się do czasów kiedy się korzystało z rad.

Pianki nie polecam dawać za głośniki. To taka retro podpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa tematów każe kupować jakieś budżetowe maty... Dynamata może nie chce ale STP Gold jest przystępne cenowo to po co mam kupować polecane starsze i gorsze maty. Zestaw na pare drzwi to 270zł czyli tyle co nic. Ale napisalem do człowieka który miał mi sprzedać głośniki i mdfy no i powiedział że pianka kauczukowa k6 nie nadaje sie na boczki a i mate poleca inna ale oczywiście sprzeda mi stp gold jak chce. Dlatego pytam was co bedzie lepsze. Za STP przemawia nawet wymiar bo w golfie mysle ze dal bym rade zrobić to praktycznie z 1 kawałka maty STP natomiast VIborfiltr PRO o którym niema nic w necie już trzeba bedzie min. 2 maty na powierzchnie drzw tj. minimum 8-10 mat na parę. Cenowo mi wszystko jedno bo podobne koszty. Co do pianki to ta CTK Jest spoko ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej pewnie na niej zarabia, to mu się wszystko lepiej na niej robi. Pierwsze słyszę, żeby k6 się na tapicerkę nie nadawała. Ciekawe czym okleja tapicerki i co tym innym produktem osiąga innego, lepszego... Ja u siebie robiłem STP Gold i właśnie K6 i nic bym nie zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u kolegi na razie tyko zewnętrzna blacha wygłuszona STP gold zero pianki itd bo jeszcze nie skończył. Nawet głośniki seria pod seryjnym radiem i poprostu efekt WOW. Brata C4 z głośnikami Ground zero wygłuszone przez zakład silent coatem pędzone wzmakiem nie grało tak fajnie jak tamta seria nie skończona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drzwi Dynamat, na boczki pasta Braxa, jak się brać za wytłumianie to raz a porządnie, unikać pozornych oszczędności, nie tracić czasu. Piankę z boczków już usuwałem, pasjonujące zajęcie, schodzi się ponad godzinka na jeden boczek do czystego plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata jak mata, byle by się dobrze kładła i nie odklejała.

Ci do pasty to tez muszę potwierdzić ze się super nadaje jak ktoś chce się pozbyć trzeszczenia tapicerki. Polecam kupić 5 kg lub przynajmniej 2x 1,5 kg. U siebie robiłem tylko łączenia na tapicerce i jedna mała puszka to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładłem u siebie w ostatnim czasie i Vibro 2-3 mm i Bitmat AB2-2,5 i jakoś te drugie sprawiają lepsze wrażenie. Kosztują grosze, przy dobrym przygotowaniu powierzchni i wyciśnięciu maty szkoda szukać alternatywy w tej półce cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


no i powiedział że pianka kauczukowa k6 nie nadaje sie na boczki

 

Ciekawie prawi. Przy okazji ostatnich walk z wygłuszeniem zdejmowałem wszystkie boczki aby sprawdzić ich stan. Po dwóch latach pianka k6s trzyma się tak jak została przyklejona. Poniżej poziomu stp gold schodzić nie zamierzam. Dobrze się układa, trzyma. Istotniejsze jest samo dobre "rozwałkowanie" maty aby idealnie przylegała do wygłuszanej powierzchni.

 

Daj znać jak Ci się z aero pracowało. Jest lżejsza od golda, poziom wygłuszenia pewnie podobny tylko ta cena :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi do Golfa polecono to > https://allegro.pl/oferta/audio-system-alubutyl-pianka-pakiet-2xdrzwi-wrocla-7578353444 . Kupiłem i będę kleił. Dodatkowo powiedziano mi, że nie muszę koniecznie oklejać strony (schowanej) za magnesem, bo niewiele to daje. Najważniejsza jest blacha do której przykręca się głośnik i wewnętrzna strona plastikowego boczka drzwi. Ile w tym prawdy nie wiem. Głośniki będą 20-tki Audio System X200EM EVO2. Już nie mogę się doczekać efektu.

 

O co chodzi z wygrzewaniem głośników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mi do Golfa polecono to > https://allegro.pl/o...ocla-7578353444 . Kupiłem i będę kleił.

 

AS maty robi. Ciekawe. Żebym wiedział wcześniej, to bym miał niemal cały system w jednej metce :rotfl: 

 

 

 


Głośniki będą 20-tki Audio System X200EM EVO2. Już nie mogę się doczekać efektu.

 

To lepiej wyklej i blachę od wewnątrz i usztywnij drzwi :hyhy:  A tak serio, przyłóż się do tych furtek a się odwdzięczą. Raz a porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayer - no właśnie przyłożyć się, trochę się cykam nie robiłem tego nigdy i nie mam doświadczenia. Mam jednego ziomka, który co nieco ma pojęcie. Myślisz, że lepiej było by oddać robotę w ręce fachowców żeby zrobili ? Dowiadywałem się i cena od 450 zł w górę za parę drzwi, materiały moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordo w golfie ta praca jest śmiesznie prosta... Tam niema otworów, zdejmujesz poszycie w 15 minut, myjesz odtłuszczasz, najklejasz mate dosłownie z 1 kawałka (dotnij sobie dobrze), wałkujesz, rozwiercasz nity od ori głośnika, montujesz mdfy na silikon i śruby plus nakrętka, wewnętrzna część drzwi ma wiązkę którą możesz sobie rozpiąć okleić i wpiąć wycinając matę w miejscach spinek. Głośniki na wkręty (wiercisz otworki 3mm w mdf), jak bez wzmaka to kupujesz sobie przelotke do golfa pod ori wiazke, zakładasz poszycie (można wcześniej ale jak go niema to zawsze od tyłu jest dostęp), boczek oklejasz mata jak Ci zostanie plus gąbka i składasz, kup sobie nowe spinki bodajże 6 sztuk na 1 drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayer - no właśnie przyłożyć się, trochę się cykam nie robiłem tego nigdy i nie mam doświadczenia. Mam jednego ziomka, który co nieco ma pojęcie. Myślisz, że lepiej było by oddać robotę w ręce fachowców żeby zrobili ? Dowiadywałem się i cena od 450 zł w górę za parę drzwi, materiały moje.

 

Nie ma się co cykać. Tym bardziej, że masz kogoś kto Ci pomoże. Jak masz obawy co i jak to dogadaj się z ziomkiem żeby Ci pomógł. Zaoszczędzisz jak sam już sam widzisz sporo kaski. A i satysfakcja będzie  :wink: Ja mam czwórkę. Golf ma przyjazne furtki. Nie sądzę żeby w piątce miało sie to zmienić na gorsze.

 

Benzyna ekstrakcyjna jak najbardziej się nada. Nie żałuj jej żeby mata się dobrze trzymała ;) Do zdejmowania tapicery przyda się komplet plastikowych ściągaczy. Ale bez niego spokojnie sobie też poradzisz. Spinki kupiłbym nowe. Po skończonych pracach zakładasz tapicerę na nowych i trzyma jak ta lala. Najlepiej podejrzyj na yt co i jak i podejrzeć gdzie sa zatrzaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...